İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İzmirde olup efsane beklemek :) senin işinde zor be arkadaşım.

Subat ve marttada bir seyler yapabilir dediginiz gibi fakat karakışı kacırdık .

yerde 1 hafta 10 gün 20-30 cm lik ortü bırakacak kışı...tipiden goz gözü görmedigi kışı .

subat mart kışı. ceviz gibi büyük ama bi o kadarda zayıf ,düşer düşmez eriyen kar tanelerinin , düştügü yerde eridigi yada bir kac saatligine 1 cm ortu yaptıgı kışlar oluyor genelde istanbulda. yani lapa lapa yagan kar. tipi değil.

• Arkadaşlar,

neden bu kadar umutsuzsunuz,

MESUT Hoca bu iş bitti demedi mi ?

Ya biraz sabredin, ne kadar acelecisiniz.

Mesut Hoca'mızın bir bildiği var ki bekleyin diyor, ha bu arada velev ki sistem gelmedi kış kapandı ne olur, en kötü ihtimalle ne olur ?

Üzülüyorum bu kışı kapatanlara, ben İstanbul'umuzda Nisan ayında bile kar gördüm.

Allah nasip ederse Mesut Hocam haklı çıkacak ve o efsane kar yağışı yıkacak ortalığı.

Sabır boyun eğmek değildir. Sabır, mücadele etmektir.

Seviyoruz seni MESUT Hocam.

• Şubat 10 sonrası herşeye gebe ama olurda bir sistem alamazsak SSW işini kafamda bitiririm. Tam bir kumar, bize inerse efsane kabul ama gelmezse net olarak 20-30 günü yiyor. Mesela şu an olduğu gibi ABD'yi izletiyor. Bölünmeden en fena şekilde yararlandılar. Sonraki kışlarda SSW olursa beklentime sıfıra indiririm. Bizim için klasik Azorlu kaliteli polar en güzeli, yağışı da güzel oluyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ne demişti ?

Nrden gorebilirz ne dedigini ?

kopyalayıp yapıstırabilirmisiniz ?

• Ben benim gibi acemi arkadaşlardan çok bazı hocalarımızın ümitsizliğe düşmesine üzülüyorum.

Hiçbir kaptan fırtınalı bir havada gemisini tayfasından önce terk eder mi?

Daha Şubat ayının başında kış bitirilir mi ?

Çok yanılacaksınız hem de çok.

• Mesut Hoca kış bitti demeden kış bitmez. Madem ki biz Mesut Hoca'mıza üstad diyoruz, onun talebeliğini yapıyoruz. O son sözü söylemezse bu kışı bitirmeyeceğiz.

Hocam böyle bir olumsuzluk sezdiğinde 1 (Bir) saniye bile düşünmeden çıkar bu durumu açıklar.

Ben Mesut Hoca'ma yarın doğacağına inandığımız güneş kadar güveniyorum.

• Şubat 10 sonrası herşeye gebe ama olurda bir sistem alamazsak SSW işini kafamda bitiririm. Tam bir kumar, bize inerse efsane kabul ama gelmezse net olarak 20-30 günü yiyor. Mesela şu an olduğu gibi ABD'yi izletiyor. Bölünmeden en fena şekilde yararlandılar. Sonraki kışlarda SSW olursa beklentime sıfıra indiririm. Bizim için klasik Azorlu kaliteli polar en güzeli, yağışı da güzel oluyor.

Aynen öyle soğukları böldü Amerika ve Sibirya tarafında soğuklar hakim bildigin kuzeyimizde avrupa tarafında soguk kalmadı. SSW işi batırdı olayı.

• Vintersaga yazilarimi takip ettiysen bu SSW icin olumsuz yazanlardanim,gorusumde degisim olmadi SSW buyuk oranda ABD ye bazende avrupaya yarayan bir olusum,son 5 yilda olusan hangi SSW den yararlandik acaba;) Bizi kar hasretinden kurtaracak olan saglam bir azor...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil Evet abi, aynen öyle hatırlıyorum. Benim tecrübelerim sana göre çok daha yeni ama bu seneyide eğer pas geçersek kötü geçmişe bir yıl daha ekleyeceğim. 2012 sonrası bu konuda yoklardayız. Belkide coğrafyamız SSW sevmiyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Narsil Evet abi, aynen öyle hatırlıyorum. Benim tecrübelerim sana göre çok daha yeni ama bu seneyide eğer pas geçersek kötü geçmişe bir yıl daha ekleyeceğim. 2012 sonrası bu konuda yoklardayız. Belkide coğrafyamız SSW sevmiyor.

estf benden cok daha fazla sey biliyorsun, ancak bir arastir bakalim SSW ler son 10 yilda kime ne kadar yaramis,daha gecen sene babasini avrupa kapti,bu senede ABD..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Sonuca bakarsak soguklar yine Abdde o konularda pek bilgim oldugunu idda edemem ama herşey ortada. Soğukların olduğu yerler belli.

Evet soğuklar orada ama SSW sonucu değil.Şöyle örnekliyeyim geçen sene 12 şubatta SSW olduğunda coupling hemen başlamış 5-15 gün etki süresi ile uyumlu giderek 28 şubatta sistem indi.Yani 1 şubatı başlangıç alırsak 16 şubat sonrası %50 ihtimalle gelecek sistem (nao aşırı negatif tahminleri olmadığı için bence daha yüksek oranda ) olacaktır...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...