İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mevcut günleri görünce 20 Ocak öncesi paternin değerini birkez daha anladım. Kazaklar zaten çıktıda, gündüz montda giyilmiyor. Şu an havaya bakınca psikolojim bozuluyor. Önceden kışta olduğumuz çok belliydi, o patern bir 15 gün daha devam etseydi örtülük birşeyler kapardık diye düşünüyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Mevcut günleri görünce 20 Ocak öncesi paternin değerini birkez daha anladım. Kazaklar zaten çıktıda, gündüz montda giyilmiyor. Şu an havaya bakınca psikolojim bozuluyor. Önceden kışta olduğumuz çok belliydi, o patern bir 15 gün daha devam etseydi örtülük birşeyler kapardık diye düşünüyorum.

Patern mutlaka değişmeli ve sıcak tarafta bir süre kalmalıyız efsane gelmesi için diyordu hocalar. Size katılıyorum sıcak tarafta olmak kış mevsiminde hakikaten insanın sinirlerine dokunuyor. Umarım Şubat ikinci yarısı herşeyi unutturur.

• Valla sıcak tarafta bir süre kalmak iyidir evet ama bunun sonunda iyi şeyler olacağı kesin değil ki. Üstadların bazıları dahil bunalmaya başladılar ki haklılar da. Insallah filmin sonu iyi biter

• Patern mutlaka değişmeli ve sıcak tarafta bir süre kalmalıyız efsane gelmesi için diyordu hocalar. Size katılıyorum sıcak tarafta olmak kış mevsiminde hakikaten insanın sinirlerine dokunuyor. Umarım Şubat ikinci yarısı herşeyi unutturur.

Efsane olmasa bile örtülük birşeylerde gelebilir, kendimizi efsaneye şartlamamak lazım. Bakalım, Şubat'a müthiş güncellemelerle bomba gibi başlamak istiyorum. Bu sıcak ara çok sürmez umarım..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Vintersaga efsane aramıyoruz 30 cm kar bırakan bir sistem bize kafi, gözüm 60-70 cmlerde değil..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• galatasaray'ın ''forvet'' transferine döndü ''efsane'' işi.. ikisinde de yönetici hatası var, galatasaraylı yöneticiler gibi insanı beklentiye sokan açıklamalar yapıldığı için millette efsaneye odaklandı, ama efsaneden ziyade normal bir sistemin beklentisi yapılsaydı bu kadar hayal kırıklığı olmazdı. ha ben başından beri bu sene (tahmin değil, hissiyat) öyle bir şey beklemiyorum ama beklentiler milletin sinirlerini gerdi maalesef.

• Vintersaga efsane aramıyoruz 30 cm kar bırakan bir sistem bize kafi, gözüm 60-70 cmlerde değil..

Bizim yakanın kıyılarına zor öylesi 1-2 sefer geliyor ya da 85-87 gibi ekstrem kışlarda dediğin ölçüler yeterli sistem süresi uzun olsun cm işi mühim değil gerçekten verdiği keyif önemli.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bizim yakanın kıyılarına zor öylesi 1-2 sefer geliyor ya da 85-87 gibi ekstrem kışlarda dediğin ölçüler yeterli sistem süresi uzun olsun cm işi mühim değil gerçekten verdiği keyif önemli.

2015 aralık sonu, 2017 9 ocak, 2008,2006 buralarda 25-30 cm i görmüşüzdür. Dolayısıyla efsane aramıyoruz 85-87 bildiğin efsane oluyor. Ciddi anlamda 2 senedir kar görmedik ve bu seneyi de kapatırsak güzel olmayacak, en azından rahatlayalım sonrada bahar gelir oraj kovalarız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Forumdaşlarım,

acaba eski daha mı iyiydi diye soruyorum kendi kendime bazen.

Model takibinin olmadığı zamanlar. Tek kanalın olduğu, yeni kanalların bir bir açıldığı dönemler.

TRT kanalı haberlerinde, Türkiye yarın akşam orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek diyip ertesi gün beyaz gelinliğini giymiş bir İstanbul sabahına uyandığımız zamanlar.

Ahh ahh ne günlerdi o günler.