Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

  • "Malatya Sistem İçin Nokta Atış Yapıyor.14 15 16 17 Malatya Kar Alacak.Diğer İllerinde Şansı Var Kar Şanlıurfa Sınırına Kadar İniyor.Malatya Bu Saydığım Günlerde 15 cm kar alabilir.Bu İhtimal Artadabilir Azaladabilir."

    ;)

  • Sadece şehir merkezleri değil, dağlara tepelere yaylalara kar yağması çok önemli. Şehir merkezine kar yağmıyor diye soğuk olmasın demek çok da doğru değil bence.

  • Daha 1 Ocak sisteminde bu yıl modellerin takip edilemeyeceğini anlamalıydınız. Yağış açısından efsane bir yıl oldu ilkbahar da güzel geçer büyük ihtimal.

    Dediğim gibi üzülmek istemiyorsanız modellere güvenmeyin.

  • ecm diyagramı ayın 15 inden sonra hep 0 derecenin altında..Şu anki görüntü ile 850-900 metrenin üzeri yerler kar görür sistem iyileşirse güneydoğu bölge geneli kar görebilir

  • Sistemlerin genelde balkanlardan gelen tipik sistem olmasının en açık nedeni ege denizinde oluşan güçlü AB 'lerin Akdenizin AB 'lerini yetersiz bırakması ve diğer koşul Hazar YB'si yani bu yılın tablosu.

  • Açıkçası uzun dönemdir Sibiryadan sistem gelir mi gelmez mi diye takip ediyordum. Gelmemesi için herhangi bir sebep yokken hiç umulmadık AB'ler patlıyor. Sibiryanın atak yapacağı dönemlerde bu ABler bir set gibi çıkıyor ortalık karışıyor. Yukarımızda soğuklar yine asılı kalıyor. Bize doğru yol almaya başladığında bu kez Akdenizde AB patlıyor. Sistemler kayıp kayıp balkan sistemlerine dönüşüyor. Şayet şu anki modellerin gösterdiği gibi olursa Afrikaya bile kar yağarken biz maalesef sadece seyrederiz. Ki gözüken derin AB alanı ve yönlenişi bırakın Anadoluyu Yunanistan üzerinden kayıp Afrikaya kadar kaçar.