Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocalarım, şuanki güncellemede yorumlama konusunda iyi çıktılar geldiği yazılıyor.Modellerden pek anlamam.Şuan ki görünüm Mersin, Toroslara ne derece kar bırakır değerli görüşlerizi rica ediyorum.

🇹🇷NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

• Hocalarım, şuanki güncellemede yorumlama konusunda iyi çıktılar geldiği yazılıyor.Modellerden pek anlamam.Şuan ki görünüm Mersin, Toroslara ne derece kar bırakır değerli görüşlerizi rica ediyorum.

Güzel kar bırakır toroslara 15-18 tarihleri arası. Ama net değil henüz değişim çok olur modellerde

• Şu an anladım ki ilk 72 saate girmeden hiçbir veriye tam güvenilemez. Gfs bize iyi çıktı ama ayın 10-11 ine kadar hiçbir şey belli değil. İlk defa bu kadar karmaşık bir durum görüyorum. En ufak bir değişim 1 haftayı etkiliyor. Azorun direnci iyi çıktı ,inşallah akşam da modeller bizim lehimize değişir

• 6 saatte bile çok ekstrem değişiklikler olabiliyor. Gfs iyi soğuk vermiş olsa bile yağışlar yetersiz. Koca 384 saatte bölgemize verdiği yağışlar malum. Bize yağış lazım. Yağış olmadıktan sonra -20 girse birşeye yaramaz.

• karminator ben yağışın yetersiz kalacağını sanmam. Hele hele Akdeniz de ab varsa. Yağışların tahmin edilmesi çok zor. Daha 1 hafta var. Bence çok iyi gelişmeler oldu. Soğuk yeterli olursa yağışın sıkıntı olacağını düşünmüyorum

• buzmavisi hocam söylemiş olduğunuz sistem gfs de göründü. Henüz değişime açık fakat sizin hiçbir şey görünmezken söylemeniz çok etkileyici. Sistem görünmezken ve modeller kötüye gidiyorken bu tahmini yapmak büyük ustalık ister. Sabah tahmininizin asılsız olduğunu düşünmüştüm. Şimdi sizden özür diliyor ve saygıyla eğiliyorum. İnşallah akşam modeller mutabık olurlar sistemde.Birkaç pürüz var ama yine de iyi diyebilirim. Zaten bir kaç gün sonra her şey belli olacak. Bu sene o sene olur umarım.

• buzmavisi hocam söylemiş olduğunuz sistem gfs de göründü. Henüz değişime açık fakat sizin hiçbir şey görünmezken söylemeniz çok etkileyici. Sistem görünmezken ve modeller kötüye gidiyorken bu tahmini yapmak büyük ustalık ister. Sabah tahmininizin asılsız olduğunu düşünmüştüm. Şimdi sizden özür diliyor ve saygıyla eğiliyorum. İnşallah akşam modeller mutabık olurlar sistemde.Birkaç pürüz var ama yine de iyi diyebilirim. Zaten bir kaç gün sonra her şey belli olacak. Bu sene o sene olur umarım.

Selam estafurullah kardeşim özürlük bir yok gercekten saygılar benden inş o pürüzler olumlu yönde degisecektir:thumbup::thumbup::thumbup:uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

• Kar haritasında her yere kar var Hatay yine boş :) nedir bu şanssızlığımız.

Enlem ve özel konum olarak açıklasak, şanssızlık olarak açıklamasak hocam. Bizim kentimiz yağmurları ile ünlü. Birçok Karadeniz ilinden daha çok yağış alır. Biz hakkımız olanı alalım, kar bizim çileğimiz olsun.

• Selam estafurullah kardeşim özürlük bir yok gercekten saygılar benden inş o pürüzler olumlu yönde degisecektir:thumbup::thumbup::thumbup:uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Hocam hayırlısıyla önce Güzel bi yağış alalım inşallah kar yağışına da doyarız

Doyarız dediğim benim için 20 cm efsanedir artık Olabilir mi böyle bi ihtimal hocam :)

• Hocam hayırlısıyla önce Güzel bi yağış alalım inşallah kar yağışına da doyarız

Doyarız dediğim benim için 20 cm efsanedir artık Olabilir mi böyle bi ihtimal hocam :)

İnş kardeşim gidişat gayet güzel 2-3 güne önümüzü daha net görürüz

• Hocam hayırlısıyla önce Güzel bi yağış alalım inşallah kar yağışına da doyarız

Valla harika olur. En son 20 cm üstü kar 2012de görmüştüm.