Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bölgem adına 2012 değil 2000 ve 2004 vari bir kış bekliyorum inşallah.

İnsallah baskan, gfs paralelin gosterdigi soguklara tepki ab si ege de olstu ancak ben kıbrıs civarlarinda da beklerim o soguklara acikcasi yeterki gelsin. Umarım şu sürecin acısı çıkacak

• İnsallah baskan, gfs paralelin gosterdigi soguklara tepki ab si ege de olstu ancak ben kıbrıs civarlarinda da beklerim o soguklara acikcasi yeterki gelsin. Umarım şu sürecin acısı çıkacak

Kıbrısta oluşursa bizde pastadan payımızı alırız. Yoksa ayaz geceler

• arkadaşlar o zaman 2000 ve 2004 olan kışlar nasıldı 😂😂2012yi hatırlamayan diğerlerini zaten hatırlamaz mutlu huzurlu seneler bu arada Allah herkesin gönlündekine kavuştursun

• arkadaşlar o zaman 2000 ve 2004 olan kışlar nasıldı :D22012yi hatırlamayan diğerlerini zaten hatırlamaz mutlu huzurlu seneler bu arada Allah herkesin gönlündekine kavuştursun

2000i bend3 hatirlamam. 2004 efsaneydi. 3 gün kar yagmisti

• Güzel şeyler zaman alır derler bizim icinde zamanına az kaldi dananın kuyruğu koptu kopacak

Verilere göre uzunca bir süre daha yağış yok, kar değil biz yağmur bekliyoruz. Yağışlar ayın 12 sinden sonra görünüyor. Allah ne verirse hayırlısını versin, takdir Allah'ın...

• Hocam ne zmn bekliyorsunuz bu sistemi

Tam tarih icin konusmak aldatmaktan baska bisey olmaz ama ayın 10 dan sonrasi güzel olacak o yönden bölge açısindan sıkintı görunmuyor soğuk açısindan tam ne zaman gelecek dememiz icin 3-5 gün daha bekleyelim verileri o zaman daha netleşir ne zaman gelecegi verileride hepimiz takip ediyoz tabiki anlik degisiyor tüm modeller tabi kışa girmedende belirtmiştim kuraklık olacak diye ara ara eleştirildim şu ana kadarda görďüğümüź gibi oldu bu saatten sonrada gördügümüz ne ise ins o olur sadece gördüklerinizi unutamayacaksınız

• Verilere göre uzunca bir süre daha yağış yok, kar değil biz yağmur bekliyoruz. Yağışlar ayın 12 sinden sonra görünüyor. Allah ne verirse hayırlısını versin, takdir Allah'ın...

Hocam kurak olacak diye defalarca belirtmistim bi dövmedikleri kalmıştı sonuc ortada demek istediğim neyi görürsek onu yazarız şu andada onu belirtiyom yorumlarımda

• AccuWeather ocak 12 den şubat 5 ine kadar sürekli soğuk tarafta kalacağımızı öngörüyor, ben de bu şekilde bu tarihler arası sistem üzerine sistemler geleceğini ve avrupadaki bu döngünün kırılacağını düşünüyorum. Lakin forumdaki hocalarımız da böyle öngörüyor.

Einmal editiert, zuletzt von Snow21 ()

• Herkese sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yıl dilerim hocam.

Yeni yıl bereketi ile geliyor. Sıkıcı havalar bitiyor inşallah. Ayın 10'undan itibaren yağmur geliyor. Kar ihtimali de ay ortası için var. Kar için biraz daha güncellemeleri bekleyelim. Basınç yerleşimlerine göre karın zamanı değişecektir. Şu bir gerçek ki artık Aralık aylarını da sonbahar gibi düşünebiliriz. Mart ise kışın son ayı gibi.

• arkadaşlar o zaman 2000 ve 2004 olan kışlar nasıldı :D22012yi hatırlamayan diğerlerini zaten hatırlamaz mutlu huzurlu seneler bu arada Allah herkesin gönlündekine kavuştursun

2003te evimizin bahçesinde 75 cm kar ölmüştüm. Gaziantep. Ama foto çekmeyi unuttum o zaman :((