6-9 Ocak Arası Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şahsım adına teşekkür ederim. Vakit ayırıp biz karseverler için zaman ayiriyorsunuz bence """tahmin """ kelimesinin içeriğini bazıları kavrayamamis❄⛄❄

• cohen geçen paylaştığı makalesinde polar vortex in 3 parçaya bolunecegini ve en büyük parçanın asya tarafında olacağını işaret etmişti yoksa olay basliyor mu

• Hocam gfs ay ortasina dogru gúzelbi sistem veriyordu yanlis hatirlamiyorsam óglen gúncelemesinde hic kimsenin umrunda degildi varmi óyle bi sistem yoksa biltik gfs olayimi

• SEMİH HOCAM..... sizi çok seviyoruz sizi uzun zamandan beri takip ediyorum daha önceki forumdanda tanıyorum.. tahminleriniz yüde doksan başarılıdır.. sizi çekemeyen ler çatlasın...inşahla 6-9 sistemi sizin dediğiniz gibi gelir bekliyoruz.

saygılarımla.

• Hava_Forum hocam hakkınız yenmez valla Arif hocanın zamanından beri takip ediyorum , sizi ve az çok birşeyler kaptık sizden en azından önümüzdeki 3 günde sistemin bölgem adına Güneymarmara ve İstanbul Yalova Bursa gibi yerlere DEK etkisiyle dediğiniz gibi 20 30 cm kar olucaktır Allah ın izniyle sadece sabır ,

• hocam her sayfada senı hep savunduk savunacagız pıreye kızıp yorgan sakın ola yakma lıse mezunu ısonde gucunde 2 cocuklu adam oturup twlwfon basında senelerdir efsane semıh borsey paylastı hanım bak yine şu olacak diyorum sayende hava olaylarını ogrendım sayende burdakı gencler birşeyler öğreniyor her yerde cahıl kendını bılmez var ama lütfen me tahmınlerındem ne burdakı lardesleronden yada insanlara birşey ogretmekten vazgecme biri yazmıa 20 ockta efsana yaz v. s aynen hocam ıst kıyışar dahıl 2 metre yaz varsın gelmesin ama senın yazıların tahmınlerin hıc bitmesın

• Semih hocam

GFS Sizin ön görünüz gibi hareket ediyor . Pazar i pazartesine bağlayan saat de İstanbul da Yoğun kar yağısi başlıyor pazartesi ve salı günü boyu devam ediyor

Hocam 30 cm demiştiniz sizce çok daha güzel sürprizlere hazır olmalımıyİz

500 ve 850 istediğimiz gibi

dek de var siklon da

• Ben 54 yaşında adamım. Diyeceğim şudur : bu arkadaşların başarı oranı yüksek olmasaydı bu kadar üye, takipçi sayısına ulaşamazlardı. Ben burada çok sayıda tam isabete şahit oldum, üstelik bazen 25 gün öncesinden.

Tahmin tutmadığında elbet üzlüyor, hayal kırıklığı yaşıyoruz. Fakat abartmayalım, emin olun asıl hayal kırıklığını tahminciler yaşıyor.

Önümüze, yeni sistemlere odaklanalım.

Herkese selamlar.