Sistemin Adı: 3X3 Fırtına - Soğuk Hava - Kar Yağışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam merhaba cuma günü sabah Beykoz da kar birikimi buzlanma vb şeyler bekliyor musunuz ? Bilgilerinize istinaden eşimin durumu nedeni ile işe gidip gidemeyeceğini merak ediyorum. Teşekkürler

• Hocam merhaba cuma günü sabah Beykoz da kar birikimi buzlanma vb şeyler bekliyor musunuz ? Bilgilerinize istinaden eşimin durumu nedeni ile işe gidip gidemeyeceğini merak ediyorum. Teşekkürler

Buzlanma sabahtan öğleye kadar beklemiyorum en azından öğleden sonra akşam saatlerine kadar olmaz. Akşam yer yer yüksek kesimlerde buzlanma olabilir.

• merhabalar hocam kocaeli üniversitesi umuttepe rakım 400 civari acaba bu sistemlerde ne olur. Pazartesi finaller baslıyor biliyorum ertelenmicekmis gibi calismaliyiz ama bir umut iste 😂

Sıkıntı yaratabilir! Ama siz çalışın aman diyim boşlamayın!

• Şimdi arkadaşlar birkaç yerde daha belirttim yeniden vurgulamakta yarar görüyorum. Istanbul için güneybatıdan gelip kuzeydoğuya hareket eden bir AB için karayel oluşturma süresi kısıtlıdır. Bunu evinizde istanbul haritası üzerinde söz konusu AB nin rotasını izleyen bir saat yönünün tersi dönüş hareketi simülasyonu ile tatbik edebilirsiniz. Israrla karayele bel bağlamak doğru değil. 3 saatlik bir karayel beklentim var ikinci siklon istanbulun içinden geçeceğinden rüzgar bile kesebilir. Balkanlar üzerinden düşey salınım yapan bir AB ise hem uzun soluklu hem de batılı karayel ile evet -1 C 850 hpa da bile kar yapar. Buna dikkat edin derim tekrar. Yanılabiliriz elbette ama 4 ve 5 için beklentinizi üst seviyede tutmayın. Pazar akşamına ve sonrasına odaklanın.

Herkese iyi geceler

• Hayırlı olsun hocam, ben sahillerde sıkıntı yaşanır diyorum. Ama gözümüz 7 yi 8 e bağlayan gece ile gelecek sistemde, işte o sistem bu sistemi çabuk unutturacağı gibi ilk sistemin havayı ve yeri soğutmasının da etkilerini göreceğiz. Nacizhane pazar akşamı bizim balkona kaç cm yağarı soracağım size:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• hocam emeginize sağlık normalde birkac gun oncesinden cuma cumartesi guzel karli gosteriyordu ama simdi yagmurlu ve en yuksek 4 en dusuk 2 derece gosteriyor ben pek cuma gunu icin kar yagacagini pek ummuyorum çünkü bizim bolge istanbul pendik rakim 30-40 mt ama fark ettimki bu sistem sanki 2016 aralik ayinin 20-30 arasi boyle bi sistem gelmisti ve bir turlu kar dusmedi sadece karı havada görmüştüm ama ardından bi 6 ocak 2017 efsane sistem yasadik eger bu sene de 2017 gibiyse ocagin 2.yarısı bence mükemmel bir efsane canavar sistem görücez....