3-10 Ocak Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • merhabalar hocam kocaeli üniversitesi umuttepe rakım 400 civari acaba bu sistemlerde ne olur. Pazartesi finaller baslıyor biliyorum ertelenmicekmis gibi calismaliyiz ama bir umut iste 😂

Hastane yolu olduğu için yolları her türlü açarlar. Umuttepe'de örtü kalınlığı çok aşırı olmadığı sürece eğitime ara vermeleri zor. Eskidendi umuttepe tatilleri:)).

• Bugune kadar ilk defa yazıyorum... Ben mücadele veren bir insan görüyorum psikolojik açıdan özel sebeplerden.. Bazen o el foruma gitmek bile istemiyor ama mücadele veriyor bazen kafayı dagıtmak için uğraşlar veriyor ... Yaşantıyı hissediyorum.. Allah yardımcınız olsun

• Hava_Forum hocam ama batı karadeniz? Tabi öncelikle iyi akşamlar kolay gelsin.Kurumdaki çalısma arkadaşlarim da bana soruyor: "Efsane Semih" ne diyor?, diye.Biliyorlar iki yıldır sizi takip ettigimi ;) Ben de tabi sizi takip etmenin verdigi ayrıcalık duygusu ile açtığınız konuları onlara aktarıyorum.😊Sanırım biraz şanssız kısımdayız Gökçebey/Zonguldak.Ondan Batı Karadeniz denince acaba olumlu gelişmeler mi var,diye bir heyecanlandımdı.Ve de ilk mesajımı yazmış oldum.😊

• Semih hocam bu google'a Istanbul hava durumu yazinca boyle gosteriyor ama ikide bir degisiyor bazen cuma ile birlikte 5gun boyunca kar gosteriyor bazende boyle yagmur filan bu moralimi bozuyor ama sizin mesajlari okuyunca guzel bir kar alacagimizi anliyorum bide bu ilk sistem siklonik kar yağışı ya hani 6 ocak 2017 de saatlerce firtinali kar yagmistiya onun gibi mi olacak ve yagislar belli oldumu hocam yoksa daha iyi netlesmesi icin son ana kadar beklemek gerekir mi.?

• günlerden aylardan yıllardan ocak 2004 okullar nerdeyse 1-2 gün erkenden tatil edilmişti çünkü cok efsane godzilla mı desem 1987-2 mi desem bilemedim daha çocuktum okula gidiyordum 2.Sınıf neyse sistem istanbula giris yapti ve akşam 8-9-10-11-12 bu civarlarda bizim giriş kattaki oturduğumuz binanın demir kapısı fırtına nedeniyle takır takır çarpıyordu elektrikler gitmişti dışarı baktığımda adeta fena bir kar fırtınası ve sabah belime kadar kar olmustu...iste ben o kışı ozledim umarım oyle bir sistem gelirde bütün kar severler bütün türkiye sevinse...saatlerce bakıp mutlu olsak o fırtınalı kar yağışına baktıkça yerden kalkan kar tozları bizi mutlu etse saatlerce gülümseyerek baksak ....çok özledim boğaz içi köprüsünün halatini koparan o 2004 efsanesini .6 ocak 2017de saatlerce izledim o kar fırtınasını ne bilim abi çok seviyorum. hava-kars323

• forumda tüm tahminciler 4 Ocak için istanbulda kar bekliyorken, hava durumu kısmında aynı tarihler istanbulda yağmur gösteriyor. bunun sebebi nedir?