Uzun sureli Soguklar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gokhan aburdan baskasini tanimam.gerisi hikaye bana gore. he bide dilek caliskan. aburun ogrencisi oldugu belli oluyor.

Hocam formun lider tahmincisi olarak bazı bilim adamlarına bu işin eğitimini uzun yıllar almış uzmanlara karşı bu denli yapılan çok ağır eleştirilerin bir nebze önüne geçmelisiniz sonuçta sizde hata yapabiliorsunuz öerneğin sibirien hocanın mikdat hoca ile ilgili konuşmaları şahsım adına çok abartılı bu durum hakkında biraz duruma hakim olmalısnız derim teşekkür ederim

• yinw hüsran en iyisi boşuna heveslenmemek son 2 yıldır başarı oranı düşük bunu bir sitem olarak alın yinede çünkü tahminlerimize ve çalışmalarınıza saygı duyuyorum ve takdir ediyorum

• Gokhan aburdan baskasini tanimam.gerisi hikaye bana gore. he bide dilek caliskan. aburun ogrencisi oldugu belli oluyor.

hocam tekirdağ adına bir yorum yaparmısınız lütfen? Etkili kar olurmu arkadaşlarla yorumunuzu çok merak eiyoruz şimdiden tesekkurler

• Bünyamin sürmeli rahmetli Barış Manço'nun cenazesinin olduğu gün, yoğun kar yağacak diye ortalığı kaldırdı ama tane yağmadı. 2006'da İstanbul'da tüm su tesisatları donabilir dedi ama donmadı.

sibiryan hocam şimdi siz bu sistemde başarısız olursak sizde ağırr hitamları kaldırabilecekmisniz kızmayınız ama buyurun bu sayfada yeri değil ama

• Hava_Forum Bugün B.S İnstagram canlı yayınında bahsetti:Bu arada arkadaşlar size şöyle bir ifade etme şeklinden bahsedeyim bu işi gerçekten tekniğiyle bilen hiç kimse şu tarihte şu geliyor diye birşey diyorsa oradan kaçın çünkü bu işin muhendisliğinde böyle birşey yok ertesi gün için bile böyle bir olasılıktan bahsettiği için bırakıp gidiyolar falan zaten bundan bahsedenlerde farklı meslekten olup yorum yapan arkadaşlar bilgi kirliliğinden uzak durun(yazım hataları olabilir kusura bakmayın :) )

arkadaş bundan bahsetmiş olabilir

Bende izledim aynen yazdıklarını söyledi bünyamin hoca yani burda semih hocaya felan atıfta bulunduğu yok

• sibiryan hocam şimdi siz bu sistemde başarısız olursak sizde ağırr hitamları kaldırabilecekmisniz kızmayınız ama buyurun bu sayfada yeri değil ama

Kardeşim bu işi abartmayın yahu. Yanılırsak yanılırız. Tahmincilik işini bu kadar abartmayın. Daha düne kadar Akdeniz'de siklon patlamaz iken patlayacak dedik ve şimdi 3 tane patlıyor. İstediğimiz rotadan geçmezse ne yapabilirim? Değişmeyen tek bir şey var. Bahsettiğiniz kişiler benim için bitmiştir. Zira bir profesör sidik yarışı ifadesini, Ben Amerika'da okudum ifadesini kullanıyorsa; benim için bitmiştir. Bakın aşağıda linki tekrar ve tekrar ekliyorum. Tarih 14 Ocak 2012. Mikdat Hoca! dedi ki; İstanbul'a kar yağması için yükseltmemiz lazım. Ya şehre toprak dökülmeli ya da ısı adası ortadan kaldırılmalı. 2 gün sonra Sibirya yüksek basıncı Barents'e hareket etti ve İstanbul 1,5 ay boyunca her hafta aralıklarla kar aldı.

Şehri yükseltmek gerek

İstanbul'da kar yağması için ya havanın daha soğuması gerektiğini ya da İstanbul'un hafriyatla doldurularak 500-600 metre daha yükseltilmesi gerektiğini anlatan Kadıoğlu, şöyle devam etti:

https://www.sabah.com.tr/yasam…anbula-neden-kar-yagmiyor

• Bünyamin sürmeli rahmetli Barış Manço'nun cenazesinin olduğu gün, yoğun kar yağacak diye ortalığı kaldırdı ama tane yağmadı. 2006'da İstanbul'da tüm su tesisatları donabilir dedi ama donmadı.

Sevgili Bünyamin Hoca' nın çok değerli tahminleri de olmuştur, bulunduğu konuma nasıl geldiğini bilen bilir zaten sizin de ifade ettiğiniz üzere "donabilir" demiş, olumsuz bir algı yaratmanin manasız olduğunu düşünüyorum

• Tamam da hocam ne gerek var bunları burda veya bu insanları burada tartışarak neden işimizi yapmıyoruz da uzmanlara saldırıyoruz

• Tamam da hocam ne gerek var bunları burda veya bu insanları burada tartışarak neden işimizi yapmıyoruz da uzmanlara saldırıyoruz

aslında bana şöyle geldi ; bu işe gönül veren saatlerini patlatan BES KURUŞ dahi kazanmayan başarılı tahmin yapan değerli hocalarımıza yapılan bir algı operasyonu gibi geldi . Yani özet olarak senin kavramının tam tersi :thumbup:

• Ulan ne nankör insanlarsınız siberianTiger hocam emek verip gece gündüz bizleri bilgilenirmeyi çalışıyor.Biraz emeğe saygı el insaf.Tahmin onlardan takdir ALLAH dan.Sıkmayın canınızı hocam biz sistemin gelme ihtimalini o heyecanı yaşamayı sevdik.Geçen sene bu vakitler bunlarda yoktu

• aslında bana şöyle geldi ; bu işe gönül veren saatlerini patlatan BES KURUŞ dahi kazanmayan başarılı tahmin yapan değerli hocalarımıza yapılan bir algı operasyonu gibi geldi . Yani özet olarak senin kavramının tam tersi :thumbup:

Emin ol bu konuda olan ve yakında olacakları çok iyi biliyorum o nedenle bence artık konuyu kapatmalıyız

• Bir işin uzmanı olmak için illaki çok yüksek derecelerde okumak gerekmiyor.Okumak tabiki önemli ama asıl önemli olan Okumasa'da Hava Durumu hakkında ciddi anlamda bilgisi olan kişiler ile,Okumuş Prof ünvanına gelmiş kişilerinde birbirlerini üstün görmeden tatlı şekilde birbirlerinden birşeyler öğrenmesidir.İnsanız emin olun en iyisini bildiğimizi sandığımız konularda bile eksiklerimiz vardır.Uzatmanın bir mantığı yok,Herkes herkesi biliyor :) .

• Ulan ne nankör insanlarsınız siberianTiger hocam emek verip gece gündüz bizleri bilgilenirmeyi çalışıyor.Biraz emeğe saygı el insaf.Tahmin onlardan takdir ALLAH dan.Sıkmayın canınızı hocam biz sistemin gelme ihtimalini o heyecanı yaşamayı sevdik.Geçen sene bu vakitler bunlarda yoktu

biz sibiryan hocaya senin bize faydan olmadı emeğin yoktur demedik yanlış anlayıp gerginlik yaratma

• Bu işten para kazanmak bir tarafa ömründen saatler kaybeden kişiler olarak uğradığımız bu saldırıya hiç şaşırmıyorum, zira ülkemizde başarı takip edilmez ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bugün binlerce kişiye hitap eden ve daha önce kimsenin değinmediği konulara değinen bir forumuz. Elbette saldırılara maruz kalacağız. İnanın hiç takmıyorum. Sadece beni rahatsız eden tek şey, şu satırları yazmak yerine bir çok makale devirebilirdim, bir çok yabancı uzmanın twitlerini okuyabilirdim. Kaybettiğim zamana acıyorum ve bir de üstadımın konu edilmesine.

• Bir işin uzmanı olmak için illaki çok yüksek derecelerde okumak gerekmiyor.Okumak tabiki önemli ama asıl önemli olan Okumasa'da Hava Durumu hakkında ciddi anlamda bilgisi olan kişiler ile,Okumuş Prof ünvanına gelmiş kişilerinde birbirlerini üstün görmeden tatlı şekilde birbirlerinden birşeyler öğrenmesidir.İnsanız emin olun en iyisini bildiğimizi sandığımız konularda bile eksiklerimiz vardır.Uzatmanın bir mantığı yok,Herkes herkesi biliyor :) .

Bir yanlış algı daha