Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecmwf de maalesef son umutları yerle bir etti. 3 Mart için sabahki soğuklaraan eser kalmadı. Nasip, yapacak bir şey yok artık. Şimdi önümüzde oraj ve yaz sezonu var. Ben buralarda olacağım yine. 2019-2020 sezonu inşallah çok daha güzel geçer.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Ecmwf de maalesef son umutları yerle bir etti. 3 Mart için sabahki soğuklaraan eser kalmadı. Nasip, yapacak bir şey yok artık. Şimdi önümüzde oraj ve yaz sezonu var. Ben buralarda olacağım yine. 2019-2020 sezonu inşallah çok daha güzel geçer.

Dersler aldık. Artık biliyoruz ki ülkemiz sahilleri ağır kış koşulları için zor bir coğrafyada. Beklentiyi minimum tutacağız. Ki üzüntümüz olmasın.

Kendi adıma atmosferin her hareketini elimden geldiğince takip edeceğim hocam. Daha neler göreceğiz.

• Bu siteden defalarca atıldı defalarca atıldı.Geri gelmek için yarım yarım yalvardı her türlü şekile girdi ama olmuyor can çıkmayınca huy çıkmıyor.Atalarımız boşuna dememiş isterse 1000 defa özür dilersin hasta yine hasta, deli yine deli.Kışı bitiriyor milletin ne yaptığına karışıyor milletin ümidine karışıyor.Bunun adı şerefsizlik adilik değil de ne?Bu karaktersiz kişiyle konuşan yanından geçen var ise ya kendi isteğiyle bu siteden gider ya da bunu bulursam en ağır şekilde cevabını veririm.Bu sitenin ne kadar işe yaramazı varsa başkasına yanaşıp onlarla vakit geçirmeye başlıyor bizim bazı üyelerde bunları bile bile hala daha onlarla temasta. Tekrar söylüyorum bu ruh hastası yasin kişiliğiyle muhabbeti olan devam ettiren var ise ya kendi isteğiyle bıraksın ya da ben bulursam tespit edersem ondan beter yapacağımı da herkes bilsin.

• derelili dediğin ağır kış koşulları evet eskiden kıyılarda oluyordu enson 85-87 yıllarında görüldü bunu bizzat ben kendimde yaşadım ogünün şartlarında ongün elektiriğimiz kesik su kesik yollardesen kardan buzdan bırakın araçları yürüyemiyoduk bile hatta şiddetli soğuktan iyi hatırlıyorum çoğu evin su sayaçları patlamıştı ozamanlar gerçektende baya ağır kış koşulları olmuştu çoğu kişi pek ogünleri yaşamamıştır ama yaşayanlar bilir.şimdilerde birçok teori ortaya atıldı neden sahillerde kar olmuyo diye kimine göre denizin soğumaması kimine göre hazar dağları kimine göre küresel ısınma vs. bence hiçbiri değil neden derseniz bu belirtilen seçeneklerin birçoğu eskidende vardı.bu atmosferle alakalı bir şey belli dönem aralıklarında üst üste bu yaşadığımız kışlar herzaman görülmüş ve sonrasında yine normallerine geri dömüş mesela her 4 yılda bir sert sistem veya 2 yıl ara sonrası sert kış vs. gibi aslında daha birçok yazılacak şeyler var ama vaktim olmadığından ancak bukadar yazabildim.yakında bu konu hakkında daha detaylı bir araştırma paylaşacağım bakalım sistemlerin bizi esgeçmesinin nedenleri nelermiş bilimsel olarak😊😊

• diğer siteye misafir girdim birisi banlanmış ve yönetici şahsıma ağır hakarette bulunmuş ALLAH şahit ben o değilim ama sözlerini derhal geri alsın şasıma hakaret var. Hamsi nickimden sonra oraya asla üyelik açmadım bu yazıyı oraya kopyala gönder sna zahmet.

Yasin diye biri bana yazmış beyler.

• Bu kış bugun dahil 5.kez kar yağışına tanıklık ettim bazen dağa çıktım doya doya izledim bazen köye. Yine de iyisiyle kötüsüyle kar gördüm isteyen herkesin de maximum yarım saate gidip görebileceği yerlerde.6.da yolda İnşllah.Kar kış sahilden ibaret değildir evet hepimiz istedik ama nasip değilmiş kıyılarda kar görmek.Herşeye rağmen ŞÜKÜR...

• diğer siteye misafir girdim birisi banlanmış ve yönetici şahsıma ağır hakarette bulunmuş ALLAH şahit ben o değilim ama sözlerini derhal geri alsın şasıma hakaret var. Hamsi nickimden sonra oraya asla üyelik açmadım bu yazıyı oraya kopyala gönder sna zahmet.

Yasin diye biri bana yazmış beyler.

Ben o kişiyle muhattap olanlar gelmesin diyorum sizin yaptığınıza bakın. Birde ben misafir girdim diyor öyle gördüm diyor.Ya bizi iyice gerizekalı yerine koyuyor ya. Bunun gibiler düşmüyor yakadan düşmüyor bunun gibi rahatsızlar o adres satırına illa bizim siteyi yazacak rahat edemez ruh hastası.

• Samet hocam bence burada herkes Yasin konusunu kapatmalı. EGO’su ve saldırganlığı sahip olduğu meteorolojik bilgilerin çok çok önüne geçti. Kendisine verilen onlarca şansı maalesef her seferinde harcadı. Siz elinizden geleni yaptınız. Biz de kendisini kazanmak için çok uğraştık ama olmadı maalesef. Kendisine verilen değeri anlayamadı bir türlü. Buradaki yeni üye arkadaşlardan ricamdır, diğer kanallardan buraya mesaj taşımayın. Herkese iyi akşamlar.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Ben o kişiyle muhattap olanlar gelmesin diyorum sizin yaptığınıza bakın. Birde ben misafir girdim diyor öyle gördüm diyor.Ya bizi iyice gerizekalı yerine koyuyor ya. Bunun gibiler düşmüyor yakadan düşmüyor bunun gibi rahatsızlar o adres satırına illa bizim siteyi yazacak rahat edemez ruh hastası.

Valla muhattap değilim ben yeni gördüm başka siteye bunu yazmış bende attım. Bidaha atmam.

• Samet hocam bence burada herkes Yasin konusunu kapatmalı. EGO’su ve saldırganlığı sahip olduğu meteorolojik bilgilerin çok çok önüne geçti. Kendisine verilen onlarca şansı maalesef her seferinde harcadı. Siz elinizden geleni yaptınız. Biz de kendisini kazanmak için çok uğraştık ama olmadı maalesef. Kendisine verilen değeri anlayamadı bir türlü. Buradaki yeni üye arkadaşlardan ricamdır, diğer kanallardan buraya mesaj taşımayın. Herkese iyi akşamlar.

Haklısın bidaha olmaz

• yasin arkadaşımız bölgemizi jeolojik ve metoorolojik yönden eniyi bilen kişilerden biriydi ama maalesef kibrine ve vurdum duymazlığına yenik düştü oysaki tamtersi olaydı burada çok iyi yerlere gelebilecek bir arkadaştı.benim bu kendi görüşüm başkası ne düşünür yada düşündürür onu bilmem biz herzaman doğru insanların sağduyulu insanların yanında olmuşuzdur yanlış insanlarla işimiz olmadı olamazda.yönetimin bu konuda gereken neyse onu yapacağından şüphemiz yok.

• aşırı güzel sitemler alacakken azorun aldığı konum sebebei ile 2-3 adet sert sistem kaçtı tabii ki bunda arkasındaki izlandanin dizilimi , hazar civarı yüksek, kafkasların aşırı pasifliği eklenince sonuç bu oldu, çok beklentim vardı son dakikalarda benim de aslında yine devam ediyor mart son haftayı görmeden umudumu kesmeyeceğim...diger asıl detay ise şubat ayları için beklentiyi istatistiksel olarak sıfır düzeyinde beklentiyle karşılamak, bu şubatta bu şey var ama çözemedim...