Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sektöre hoşgeldin kardeşim her güncelleme farklı yakarışlara tanık oluyoruz ben eğleniyorum şahsen.

Her güncellemede farklı yakarış bende yok sen eğlen. Hiç bir yorumumda bu sistemde saf kar olur demedim Olumsuz konuşan benim sallama yapıyormuyum ona bakılsın tahminini yapana saygı duyuyorum diyeceksiniz bilmiyorsanız öğrenin

• Trabzona yagış 16 sı gece daha çok giriş yaptığından kara dönme zamanı da bir okadar erken olur. 16 si saat 19.00 kar başlama saati iyi olur. İnşallah diyelim. Ya sabır dedik. 10 gün önce başladık. Bugun son gün. Yarın fırtınalar kopacak. Dile kolay 2 yıl oldu.

• MGM ye göre doğu karadenizde şşehirlerin karlakarışık alması bile zor. Hala gfs ye göre hareket edip yorum yapıyorsunuz ancak MGM için gfs nin ne verdiğinin önemi yok. Ecmwf ne derse o olur. Çok büyük beklenti içine giriyorsunuz gfs 3 gün kala bile değüşip batıdan doğuya sistem verebiliyor. Hakkımızda hayırlısı ama hiçbir model, birbiriyle uyumlu güncelleme yapmazken neden her defasında yanılabilme payı olan gfs ye göre santim hesabı yapıyorsunuz. Bak kızıp aşağılamıyorum sakın yanlış anlamayın ancak ECMWF gerçeği diye bir sry vat sonra çok üzülürsünüz 😂

• MGM ye göre doğu karadenizde şşehirlerin karlakarışık alması bile zor. Hala gfs ye göre hareket edip yorum yapıyorsunuz ancak MGM için gfs nin ne verdiğinin önemi yok. Ecmwf ne derse o olur. Çok büyük beklenti içine giriyorsunuz gfs 3 gün kala bile değüşip batıdan doğuya sistem verebiliyor. Hakkımızda hayırlısı ama hiçbir model, birbiriyle uyumlu güncelleme yapmazken neden her defasında yanılabilme payı olan gfs ye göre santim hesabı yapıyorsunuz. Bak kızıp aşağılamıyorum sakın yanlış anlamayın ancak ECMWF gerçeği diye bir sry vat sonra çok üzülürsünüz 😂

sistem 78. Saate girdi

Sende bu ecmlik neymiş be belki dediğin gibi olacak ama son sistemde ecmninde nasıl cuvalladigini gördün heralde yanilmicsk diye bı kaide yok mgm diyorsun 10 derece diyor samsuna hava 6.8 geçmedi bu kadar uçurum olurmu 3 ,5 derece oda cuvalliyor son zamanlarda

• Gfs diyagramı daha kararlı çıkmış. bu vadeden sonra akşamda bozma olmassa gfs takip edilmeli. Sistem gfs nin %100 çözümlenme saatlerinde oluyor. Efsane olmasada iki yılın üstüne tatminkar örtü yapacak sistem kıvamında. Güzel şeyler yaşarız umarım.

• ikinci sistem yavaş yavaş limana yaklaşıyo 😀 tarihi 22 olarak vermiştik bu daha lokal ve güçlü bir sistem ocak ayı kapanışı iyi yapacak gibi takipetmeye değer bir sistem burdansistem yok mok diyenlere sesleniyorum nereden neyi görüyorsunuzda böyle yorum yapıyorsunuz merak ettim dogrusu tahmincilik böyle olmaz malum yaz ayında değiliz yani...