Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• EPS'de aynı saatlerde sinyali vermişti

Bu sefer inceldiği yerden kopacak!

O sahil yolu kapanacak!

Olumsuzluğa yer yok.

Bu sefer iyi şeyler paylaşın

• Başından beri yaziyorum bu kış potansiyel olarak çok farkli azor bu kadar guclu oldugu surece kutupta iner yine soyluyorum yine soyluyorum ocak 15 den sonra ve subatta cok olagunustu kosullar gorebiliriz

• huseinskas katiliyorum ustad.Gfs 10 Ocak civarı bölgemize bi şeyler deniyor. Ao nao bunu destekliyor. ayrıca 240.saatten sonra soğuk geniş çaplı dikine iniyor azor kuzeydoğu yönünde tırmanıp kesemiyor 264 te ise ülkemize fazla yatınca bölgemizi daha çok etkiliyor ben aşırı yatacağını düşünmüyorum italya yunanistan civarına kol uzatan yüksek kıbrısta a.b patlatıp soğuğu biraz daha çekip süreyi biraz daha uzatıp yağışı arttıracağını düşünüyorum. Bu sinoptik 3-4 gün önce bizi soğuk gösterip sonra bozan sinoptikte çok daha oturaklı ve sağlam. Bekleyin ve görün...

• meridyen bu tür sistemlerde kıbrısta ab oluşması taraftarı degilim. Ab ile 3 günde alacağın örtüyü bu şekilde bir günde alırsın. Kıbrıs civarında oluşacak ab yağışı değil sistemin süresini uzatıyor ve bize yansıması yer yer güneyli akım oluyor. Birde ab siz sistem yaşayın kıbrısta ab oluşmasın diye dua edeceksiniz. Hızlı ve öfkeli sistem taraftarıyım.

• Onümüzdeki sistem icin bölgemize dair olumlu isaretler var gfs de aslinda. Modeller hala mutakip degil . Baksaniza bati bolgelere ya herro ya merro dedirten senaryo ciziyolar. Ama hocalarimizda bi nebze bizlerin icini ısıtacak yorumlar bahsetti insallah o sene bu sene.

• Gfs önce sistemi batıya verdi. Ayın 10 u itibariyle de bize güçlü bir salınım verdi. Gerçekleşir mi küçük bir ihtimal evet. Yalnız batı ilk ciddi sistemi almaya çok yakın. Oysa o sistemi bize veriyordu daha önce gfs. Hayırlısı olsun diyorum. Biz de nasiplenecegiz zamanı gelince inşallah

• Doğu Karadeniz dahil tüm Karadeniz bölgesi asla pes etmesin diyorduk günlerce

Özellikle ikinci dalga olasılığı belki de ençok bölgenizi vuracaktır , çünkü tam kuzeyli olma belirtileri var demiştik ve öyle bir görüntü var şu an

Günaydın hocam. Ben daha büyük oynadım. Atmosfer kesinliği sevmez ama ay sonuna kadar sahil pert olmazsa konuya yazmam bı da dedim. Şimdi her güncelleme de hatim indiriyorum. Ara sıra el at yardım et kardeşine^^^^