Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu bölge en fazla konuşulan sanırım atmosferi aktif olduğundan özellikle bu yaz zaten yağış çok iyiydi Haziran, Temmuz, Ağustos toplam yağış 635mm (Rize) Ankara'nın 1,5 yıllık yağışı diyelim.

Bu yaz zaten serindi bol bol yağmur yağdı. Hava sıcaklığı temmuz gibi yılın en sıcak ayında gece 18 olmuşluğu bile var. Haziran-temmuz çok yağışlıydı aynı 2015 yazı gibi

• Konuşmim konuşmim diyorum ama kendimi tutamıyorum. Bu model sayfasına yazanlar neden kendi bölgelerine özgü şeyler yazıp duruyorlar. Anladık bi 6 ocakla 18 şubat sisteminiz var gidin kendi bölgenize yazın biz şimdi 30 ocak 2017 gibi sistem olsun diye yazsak onların hoşuna gider mi? Orası model sayfası gidin kendi bölgenize yazın kendi bölgenizle ilgili şeyleri. Geçen 24 ocak sistemi bizi etkiledi biz bir şey yazdık mı oraya? Hayır. Amacım polemik çıkarmak değil gerçek neyse onu yazdım

• Konuşmim konuşmim diyorum ama kendimi tutamıyorum. Bu model sayfasına yazanlar neden kendi bölgelerine özgü şeyler yazıp duruyorlar. Anladık bi 6 ocakla 18 şubat sisteminiz var gidin kendi bölgenize yazın biz şimdi 30 ocak 2017 gibi sistem olsun diye yazsak onların hoşuna gider mi? Orası model sayfası gidin kendi bölgenize yazın kendi bölgenizle ilgili şeyleri. Geçen 24 ocak sistemi bizi etkiledi biz bir şey yazdık mı oraya? Hayır. Amacım polemik çıkarmak değil gerçek neyse onu yazdım

Bizimde tutamadığımız çok nokta oluyor ama tutuyoruz. Tutunamayanlar kitabını önerebilirim.

Rapor etmediğiniz sürece önlem almak çok zor olacak. Benimde amacım polemik değil, sizden bir ricada bulunuyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bizimde tutamadığımız çok nokta oluyor ama tutuyoruz. Tutunamayanlar kitabını önerebilirim.

Rapor etmediğiniz sürece önlem almak çok zor olacak. Benimde amacım polemik değil, sizden bir ricada bulunuyorum.

Peki....

• ?igshid=1viqjoknh9llb şöyle bi kar yağışına hayır diyen kutuplarda yaşıyordur. Kutuplarda bile böyle kar yok şeytan bile zevkle izler şunu be 😂😂. (İnstagram sayfası benim)

Einmal editiert, zuletzt von Rizeli ()

• öğle modeli tam bir batı sistemi klasiği , bu şekli şemali ile bu görüntüden bize ekmek çıkmaz

Şöyle söylim sistem balkanlardan giriyor ve marmara -12 alıyor biz ise -8 alıyoruz malesef. İnşallah değişir bu

• Ama gerçektende - 10 ve altı gelsin ya direk garanti . Yağış derdi de yok gelen her kütle saf kar - 8 sulu kar eziyeti bencede

Einmal editiert, zuletzt von Rizeli ()

Rapor etmezseniz bu yazdiklariniz polemik yaratmaktan öteye gitmez.