Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Farkettinizmi bilmiyorum ama şu an samsunda 850 hpa da 2 civarı bir sıcaklık var ama 2m sıcaklık 7 derecenin altında bence gelecek sistemlerde 850 hpa görünenden daha düşük yansıyabilir

• Semih Hoca da kıyılar adına soğumayı şimdilik yeterli bulmamış. Gündüzler de zaten uzadı. Bu bile bir dezavanta bence. işte, Şubat Mart karını bu yüzden sevmiyorum. Aralık , Ocak gibi olmuyor. Gerçi, hoş ortada bi kar da yok da.

• Kar açısından 2013-2014 sezonun gerisinde bir sezonu da tamamlamak üzereyiz maalesef.2018-2019 sezonu komple çöpe.Bakalım bahar gelince oraj takip edecez artık.En azından 2012 gibi bir oraj mevsimine hayır demem açıkcası :)

• Ne şanssızız ya şahsen ben çok üzgünüm bu duruma. Hayatımda ilk kez kara ayak basmadığım kış olacak ve Samsun'da ilk kez karsız bir kış geçirmiş olucam. Benim için tarihe geçecek bir kış oluyor. İki farklı şehirde aynı yıl iki efsane sistem yaşayınca böyle oluyor demekki.

• Belliydi böyle olacağı. Kaç sefer sınırda kaldı, gelmedi. Sonra uzun bir süre durgun kısım girdi. Fazla fazla ısındık. Sonuç bahar geldi erkenden. Her zaman dediğimiz duruma geliyor yine. Kıyılar için Şubat , Mart bir anlam ifade etmiyor. Bu gerçek değişmiyor bence. Neyse bence en azından yukarılara yağsa da kuraklık olmasa.

• Belliydi böyle olacağı. Kaç sefer sınırda kaldı, gelmedi. Sonra uzun bir süre durgun kısım girdi. Fazla fazla ısındık. Sonuç bahar geldi erkenden. Her zaman dediğimiz duruma geliyor yine. Kıyılar için Şubat , Mart bir anlam ifade etmiyor. Bu gerçek değişmiyor bence. Neyse bence en azından yukarılara yağsa da kuraklık olmasa.

Kuraklık 2019'daki son problem.Barajlar full dolu hocam

• Kurt güçten düşünce çakalın maskarası olur durumundayız 2 senedir ama illa bir gün geri dönüşümüz muhteşem olacak.

Şu iki seneyi nası kurtaricaz cok merak ediyorum onumuzdeki donemlerde sizinde dediginiz gibi kurt kocayınca çakalların maskarası olurmuş Allah sonumuzu hayır etsin ülkenin kuzey kiyilari 2 senedir kar almiyor hic hayra alamet degil

• Efsane Efsane Deniyor da Neresi İçin Efsane Olduğunu Kimse Söylemiyor Anlaşılan İstanbul için efsane Söz Konusu Boş Yere Ümide Kapılmayın Karadeniz Kışı Bitirmiş Çoktan Zaten Dağlar İç Kesimler Kışa Devam

• Efsane Efsane Deniyor da Neresi İçin Efsane Olduğunu Kimse Söylemiyor Anlaşılan İstanbul için efsane Söz Konusu Boş Yere Ümide Kapılmayın Karadeniz Kışı Bitirmiş Çoktan Zaten Dağlar İç Kesimler Kışa Devam

Hangi efsane sistemin sadece İstanbula özel geldiğini gördünüz? Yazmak için yazmayalım can sıkıntınız var ise burası atma yeri değil.Kenara çekilip baharı bekleyebilirsiniz ve son olarak artık şu İstanbulu atın kafanızdan tarihte örneği yok İstanbul sınırları içinde kalmış efsane sistem.

• ukmoya göre sistem bize dönmüş hala çok karışık modeller bekleyip göreceğiz diğer güncellemeleri ukmo akşamda ısrar ederse hafiften ateşleyebiliriz sistem doğulama trendinde