Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Hocam sen daha iyi bilirsin ama - 8 de güzel kar aldığımız oldu

En son -9 ile dün attığım foto da kar yağdı 8 Ocak 2017'de de -9 ile yağmıştı ikisi de cıvık örtüydü -8 ile sağlam bir kar yağışı olmaz bir yandan tutar bir yandan erir.

• Anlık -7 ila 7.5 arası girdi Gelen sistem -9.5 -10 zorluyor yani hesabını yapın işte benim termometrem 2.5 diyor şuan yani şuan olandan 2 ila 2.5 derece soğuk olmalıyız yağış şuan yok belki güzel bir yağış olsa dahada düşer tahminimce donma seviyeleri 0 ila 0.5 dereceler 100 120 metrelerde geziniyor olucak kuvvetli yağışı alırsak kıyılarda beyazlar ama erime yapar Samsun bölge 1.0 1.8 arası gezer hesap siz yapın artık yağış çok önemli kuvvetli yağış olsaydı ben kar görürdüm buz yağardı ama şuan boş.

• Sevindirici bir haber olarak Gfs'ye göre cuma gece saatlerin de dahi dek alabiliriz soğuk biraz zayıf kalsa da yağışımız düzelmiş görünüyor birazdan sınırlı alan modellerine gireceğim araştırayım bakalım bize ne ekmek çıkar :)

• SnowCrazy35 geçenlerde ben de mail atmıştım ihale aşamasında demişlerdi ilerleme var :D Atakum ile aramızda çok fark oluyor Samsun merkez ve Canik yağışı daha iyi havza özelliğine sahip dün mesela saatlerce şakır şakır yağmur yağdı Atakum 5 kg dedi Canik Kaşyayla en son 25'e yaklaşmıştı daha takip etmedim sonra bunun gibi çok örnek var :)

• Sevindirici bir haber olarak Gfs'ye göre cuma gece saatlerin de dahi dek alabiliriz soğuk biraz zayıf kalsa da yağışımız düzelmiş görünüyor birazdan sınırlı alan modellerine gireceğim araştırayım bakalım bize ne ekmek çıkar :)

Başkan biri yagış kötü diyo sen düzelmiş diyon bencede fena degil sabah modeli Bi arastırda ekmek cıkart bize:)

• Gfs 10 Metre Ve 850Hpa rüzgarında kütlelerin bafradan açılıp çınarlık dikbiyik hattına ineceğini gösteriyor 23 akşamı ve gece saatlerinde baya boş geçebilir sabah hafif dikeliyor ne kadar yarar belli olmaz