Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çorum çevresinde sonbahardan beri sıkıntı var yağış üretemiyor mevcut yağış değerlerine baktığımızda önümüzdeki günlerde yine sırıtan bölge. Bu hat Eskişehir-Ankara civarlarından Samsun'un güneybatısına kadar uzanıyor.

Gerçekten müthiş bir tespit yapmışsınız elinize sağlık ilkbahar ve temmuz ortalarına kadar muhteşemdi resmen yağmur ormanlarına dönmüştük şimşek yıldırım şiddetli yağmur ne ararsan vardı geçen kış 4 kereharika kar yağışları aldık en azı 20 en çoğu 60cm gibi bu sene resmen çıldıracam inanın bu gelecek sistemlerdende korkuyorum ayaz var soğuk var gece şuan bile -4 -5 leri görüyoruz niye böyle anlamadım sizin bir tahmininiz varmı ne bekliyor bizi bu önümüzdeki günlerde

• Geçen Sene Çorum Çok Sağlam Kış Yaşadı Bu Seneye Çok Umutlu Geldim Modum Düştü Baya Ancak Hala Umudumu Diri Tutmaya Çalısiyorum Ama Bilmiyorum ?(

• Geçen Sene Çorum Çok Sağlam Kış Yaşadı Bu Seneye Çok Umutlu Geldim Modum Düştü Baya Ancak Hala Umudumu Diri Tutmaya Çalısiyorum Ama Bilmiyorum ?(

İskilip ve kargı yüksekleri çok iyi kar yağışı alacak gibi merkez için ümidini kaybetme çok fazlada beklentiye girme derim

• Gerçekten müthiş bir tespit yapmışsınız elinize sağlık ilkbahar ve temmuz ortalarına kadar muhteşemdi resmen yağmur ormanlarına dönmüştük şimşek yıldırım şiddetli yağmur ne ararsan vardı geçen kış 4 kereharika kar yağışları aldık en azı 20 en çoğu 60cm gibi bu sene resmen çıldıracam inanın bu gelecek sistemlerdende korkuyorum ayaz var soğuk var gece şuan bile -4 -5 leri görüyoruz niye böyle anlamadım sizin bir tahmininiz varmı ne bekliyor bizi bu önümüzdeki günlerde

Net bir söyleyemem dönemsel oluyor bu tür şeyler bizde geçen yıla kadar yaz mevsimlerini çok kurak geçirmiştik 2 yıl üst üste. Kışın Ankara boşluğu diye bir olay var oradan etkileniyor belki de Çorum.

• Net bir söyleyemem dönemsel oluyor bu tür şeyler bizde geçen yıla kadar yaz mevsimlerini çok kurak geçirmiştik 2 yıl üst üste. Kışın Ankara boşluğu diye bir olay var oradan etkileniyor belki de Çorum.

Olabilir termik yb merkezinemi döndük nedir:)^^tek silahımız soğuk ve ayazımız yağışıda yakalarsak inşallah kıracağız bu döngüyü

• Kaç senedir yılbaşında kar olmadı bu senede kuru ayaz olabilir şimdilik böyle gözüküyor

Kaç Senedir Yılbaşinda kar olmuyodu tamam ama yılbasina kadar en az 2 tane 20 cm lik kar yağiyodu ?(

• Evet yağıyordu. Bakalım bekleyip göreceğiz

Yeter Artık Yetttteeeeerrrrr kar istiyorum kaaaarrr ama böyle 2 cm fln degil gecen seneki gibi 50-60 cm yollari tikatacak boyle okullar tatil fln olacakk misss

• Eraay çorum gerek coğrağafi yapısı gerekse enverziyonel koşulları ve karasal iklimin hakim sürdüğü bir ilimiz denize kıyısı olan bölgeler gibi nem beslemeside yok bazen kıyılar kardan deklerden yıkılırken çorumda tık olmaz hatta buna ben birkez şahit oldum ıspartadan gelirken içkesimlerde günlük güneşlik hava vardı samsuna indiğimde yerde 25 cm kar vardı onu hiç unutmam oyüzden kar yağışlarındada denizin önemi büyük mesela şu günlerde sert bir sistem inse sıcak denize karşı bizi gömerdi😊😊

• Eraay çorum gerek coğrağafi yapısı gerekse enverziyonel koşulları ve karasal iklimin hakim sürdüğü bir ilimiz denize kıyısı olan bölgeler gibi nem beslemeside yok bazen kıyılar kardan deklerden yıkılırken çorumda tık olmaz hatta buna ben birkez şahit oldum ıspartadan gelirken içkesimlerde günlük güneşlik hava vardı samsuna indiğimde yerde 25 cm kar vardı onu hiç unutmam oyüzden kar yağışlarındada denizin önemi büyük mesela şu günlerde sert bir sistem inse sıcak denize karşı bizi gömerdi😊😊

Hocam Sizin Düşunceniz Neler Ćorum icin kar haritalari merkeze 1 cm bile vermiyo meşhur Ankara Boşluğundan bizde etkileniyoruz