Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Silverhand hocam, İlk sistem emareleri geldiğinde seni dinlemedim , beklemeden kış lastiklerini taktırdım. Geçen sene gibi galiba boşa taktırdık. Öyle geliyor bana. Kara gitme durumum da olmadı, o gelmiyorsa inat ettim ben de gitmeyeceğim. En azından bi yerden kar bulsam da tekerlere sürsem, tekerler kar görmedi demem :D

• Silverhand hocam, İlk sistem emareleri geldiğinde seni dinlemedim , beklemeden kış lastiklerini taktırdım. Geçen sene gibi galiba boşa taktırdık. Öyle geliyor bana. Kara gitme durumum da olmadı, o gelmiyorsa inat ettim ben de gitmeyeceğim. En azından bi yerden kar bulsam da tekerlere sürsem, tekerler kar görmedi demem :D

Akdağ'a kaçalım :D

• Silverhand Akdağ turu var demiştin biliyorum. Bu hafta sonu muydu geçen hafta sonu muydu hatırlamıyorum. Ben şimdi Trabzon'dayım ama inat ettim burada da gitmeyeceğim kara çünkü öylesi bana sarmıyor açıkçası. Aslında geçenki sistemlerde Alaçam Kızlana çıkacaktım ama sonradan vazgeçtim. Gerçekten yaşadığımız yere yağmayınca keyif vermiyor.

• Aralık boş geçti hadi anlarım Ocak ayı da boş geçmişse şubatta ne olursa olsun o kış kötü denilir. 2017-2018 ve 2018-2019. Kestane kış olarak tarihe geçti

Sulu kar gördük şubatta bir efsane alırsan 2019 efsane kıştı dersin 2015'te öyleydi.

• Geçen sene bile Samsun ince örtü görmüştü. Bazıları bu sene daha iyi geçiyor diyor soğuk olmasından dolayı galiba fakat ben kışı kar yağdığı zaman kış olduğunu anlarım insan yazın da üşür.

• Biz Tohatlılara kış çok güzel geçiyor siz ullü götürürkende biz baharı yaşıyorduk sırayla yani 😜😜

İç kesimlerin karsız kapattığı bir kışvar mı? İyi-kötü bir şeyler alıyorsunuz ama kıyılar 2 yıldır yerde kar tuttuğuni görmedi.

• Arkadaşlar kısa süren bir kış sezonunun daha sonuna geldik.(Kıyılar için) Bahara hazırlık başlıyor. Umudumu yitirmek istemiyorum ama olumlu hiç bir gösterge yok. Dün akşam fırtına öncesi sessizlik var demiştim, şimdi fırtına var :)

• Yalancı bahar diye tanımlanan meyvelerin çiçek açması olayı bu hafta gerçekleşebilir. Şubat 15 i sonrası na ben kış gözüyle hiç bakmadım Bir sonraki kış yaşarsak burda olursak. Geçirdiğimiz iki kış çok kötüydü ya Buda öyle olursa !!! Endişesiyle merhaba deme ihtimalimiz var Yaşım 33 ve şubatta nasipse 34 olucam yaş ilerledikçe kar sevdalılığı bende azalıyor. Yaşı daha küçük olup bu konuda duygusallığı fazla olanlara üzülüyorum. 2005 te Karabük’ü kazandım 4 yıl boyunca iyi kar görürüm dedim meğerse Karabük çevre illere göre çok kötüymüş nitekim öyle oldu bir kaç kere hariç tatmin olamadık. Askerde üşümek pahasına karlı yer olsun istedim oda Kıbrıs çıktı Memleketim Rize 850 hpa da en az -9 u yakalıcakta. Heygidim hey yılda bir yada iki yada hiç. Ama bol bol yağmur

Einmal editiert, zuletzt von hamsi53 ()

• yalnız çok ciddiyim daha küçüğüm ama hatırladığım 8 9 kış içerisinde bu kadar uzun sıcakların etkisinde kaldığımızı bilmiyorum dışarısı nisan ayı havası gibi ve bu en az 7 8 gün daha sürecek

• Karadeniz kıyı kesimi için evet şu ana kadar çöp. Bundan sonraki süreçte de pek parlak bir durum yok gibi. iç bölgeler , yüksekler için zaten sıkıntı yok. Karaman , Konya bile kar aldı diye biliyorum.

• Neye dayanarak çöp diyosun tek senin bölgen kötümü diye :/

Bölge konusunda istediğimi yazabilirim? Sen niye gelip Karadeniz konusuna kış iyi yazıyorsun kendi bölgen iyi diye mi? diye sorarlar senin soru stiline göre.Kendi bölgemin konusunda tabikide kendi koşullarımıza göre yorum yapacağım.