Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ya benim kafama bir şey takılıyor, basit birşey olduğu için burada sorayım bari.

Bu İzlanda'da alçak basınç var ya sürekli. Oralar her gün hep yağışlı mı demek oluyo şimdi bu?

Mesela İzlanda'nın alt tarafları. Hep yağış mı var oralarda?

BORN IN WINTER

• Konuya fazla müdahil olmayacaktım ama gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı var.Geçen seneki benzer konuları araştırdım nedense bu tip tepkiler geçen sene hiç gelmemiş.Yazarlarımız konu açmış en az 4 5 sayfa hayırlı olsun mesajı var arada sistem ile ilgili bilgili mesajlar olanda var ama böyle tepkiler göremedim.Her iki tarafı da memnun etmek açısından şöyle bir şey yapılabilir.Eğer hayırlı olsun mesajını görmek istemeyen kişiler var ise bu kişiler lütfen konu sahibinin profiline girip altı çizili bölgeden yazarımızın mesajlarına ulaşarak sadece onun yazdıklarını takip edebilir.

2016173be5133250574b6.png

Böylelikle hem sayfalarca hayırlı olsun mesajı okumaktan kurtulmuş olurlar hem de konu içerisinde gereksiz polemiğe girilmemiş olur.Mobilden de anı şekilde işlem yapılabilir arkadaşlar.Ahmet hocamın profili örnek olarak atılmıştır aynı şey diğer yazarlarımızın profillerinde de yapılabilir.Durgun dönemde bu tip mesajlara tahammül olmaz ise kışın hareketli dönemlerde sayfa sayfa devirdiğimiz konular da ne olacak o zaman?Güncelleme konularında her yenileme de sayfa devirdiğimiz zamanları unutmayalım arkadaşlar.Orada her mesaj konuyla alakalı değil ama sonuç olarak tahammül edebiliyoruz.

• Ya benim kafama bir şey takılıyor, basit birşey olduğu için burada sorayım bari.

Bu İzlanda'da alçak basınç var ya sürekli. Oralar her gün hep yağışlı mı demek oluyo şimdi bu?

Mesela İzlanda'nın alt tarafları. Hep yağış mı var oralarda?

Genellikle ab olduğu zaman konumuna göre izobarlara göre yağışlı oluyor.

• konu takibi yapmak için konu başlığına yorum yazmanın dışında bir alternatif oluşturulmalı. Sosyal medyada ki gibi bir takip butonu falan olabilir mi? İnanın "hayırlı olsun" çok iyi bir temenni yanlış anlaşılmak istemiyorum ama konuya 4 sayfa yazılmış 3'ünde takipçiler "hayırlı olsun" demiş. Konuyu takip etmenin başka yolu da yok yani. bu mesajları hızlı bir şekilde geçelim derken durum hakkında tahminde bulunan üstadların yorumlarını kaçırıyoruz.

• konu takibi yapmak için konu başlığına yorum yazmanın dışında bir alternatif oluşturulmalı. Sosyal medyada ki gibi bir takip butonu falan olabilir mi? İnanın "hayırlı olsun" çok iyi bir temenni yanlış anlaşılmak istemiyorum ama konuya 4 sayfa yazılmış 3'ünde takipçiler "hayırlı olsun" demiş. Konuyu takip etmenin başka yolu da yok yani. bu mesajları hızlı bir şekilde geçelim derken durum hakkında tahminde bulunan üstadların yorumlarını kaçırıyoruz.

Yukarıdaki mesajımda çok basit bir yöntemden bahsettim hem hayırlı olsun mesajından kurtulacaksınız hem de istediğiniz kişinin ne yazdığını görebileceksiniz.

• kesinlikle katılıyorum

mobilden 3 sayfa hayırlı olsun mesajı okumak çile resmen.50-60 kişilik whatsapp grubunda herkesin birbirine ''hayırlı bayramlar, hayırlı cumalar'' demesi gibi. bakayım farklı birşey var mı diye bakıyorum ama sadece ''hayırlı olsun''. bence herkes özelden yazsın yada o kişinin sayfasına yazsın böyle her seferinde baytamlaşma gibi komik durup ilerlemesi işkence oluyor.

• Peki gelse güzel olmaz mı? Yazar takip etmenin faydası ne ki , anlamadım ben pek?

Bizim elimizde olan bir şey değil.Altyapı bizim değil.Bunu sistem sokarlarsa olur neden olmasın.Beni anlamadığım nokta sıkıntı ne tam olarak onu anlamıyorum.

• Sıkıntı yok Samet Hocam. Sadece ben takip ettiğimiz yazarlar bir şeyler yazdığında haberim olsun istiyorum. Bazen yoğunluktan forumu çok detaylı inceleyemiyoruz.

Bir de mesela ben Ahmet hocayı takip ediyorum. Bunun ne faydası var onu merak ettim?

BORN IN WINTER

• Ben zaten öncelikli olarak Samet adminimin dediği gibi yetkili kişilerin tahminlerine kendi profilleri üzerindeki son olaylar kısmından bakıyorum. Onun dışında diğer yorumlara zırt pırt neciymiş neciymiş modunda bakıp sonrada ha tüh bişey değilmiş modunda olmuyorum

• Sıkıntı yok Samet Hocam. Sadece ben takip ettiğimiz yazarlar bir şeyler yazdığında haberim olsun istiyorum. Bazen yoğunluktan forumu çok detaylı inceleyemiyoruz.

Bir de mesela ben Ahmet hocayı takip ediyorum. Bunun ne faydası var onu merak ettim?

Takip ettiğiniz yada mesajlarını görmek istediğiniz kişinin mesajlarını daha kolay bulmak için bir önceki sayfa da neler yapılabileceğini belirttim.Bu yöntem hem sizi de yormaz başka mesajlarla hem de vaktinizden çalmaz.Kişi takip etmenin bir faydası yok bu sistemde şimdilik ileri ki zamanlar da güncelleme olursa bu konuda duyuru ile herkesi haberdar edebiliriz.

• Ben zaten öncelikli olarak Samet adminimin dediği gibi yetkili kişilerin tahminlerine kendi profilleri üzerindeki son olaylar kısmından bakıyorum. Onun dışında diğer yorumlara zırt pırt neciymiş neciymiş modunda bakıp sonrada ha tüh bişey değilmiş modunda olmuyorum

Benim bahsettiğim yöntemden farklı bu da bir yöntem uygulayan üyelerimiz var.Sıkıntı da çıkmıyor bu konuda.

• Tamam Hocam, böyle bir özellik gelirse eminim çok işe yarar. Keşke forum beta sürümündeyken güncellenirken söyleseydim, unuttum, belki ilerde olur.

BORN IN WINTER