Konu Dışı [Genel Sohbet]

 • konuya yazmadan yasaklanmayı anladım da konuyu görüntülemekten yasaklamak nedir? Samet

  üyeliğimi silip ip ban yaparsanız çok sevinirim sayın diktatör Samet bey.

  İşine gelince farklı gelmeyince farklı çıkmak isteyene kapı orada.Sizin mantığınız neye uygunsa ona göre laf söylemeyi iyi bilirsiniz.5 dakika önceye kadar normal Samet bey 5 dakika sonra diktatör samet işine ne gelirse artık.Kapı orada çıkmak isteyene.

 • yani konu görüntülemeyi yasaklamak diktatöryal tarzda bir hareket. yazmayı yasaklamayı anlarım eyvallah. ama görüntülemeyi hangi hakla yasaklıyorsunuz. ben forumun üyesi değil miyim? konuyu görüntülememin ne gibi bir zararı olabilir forumun işleyişine?

  "neyse nasıl olsa yorumum silinecek daha fazla uzatmayayım."

  Bu mantık da olan birinin o konuya baksın bakmasın ne yararı olacak? Uzatmanın anlamı yok bir diktatörle fazla bile konuştunuz.

 • Narsil hocam konuya yazmadığınız için buradan fikrinizi sorayım.İlgili arkadaşlar da cevaplıyabilir.

  Eğer sıtma ilaçlarının faydası olduğunu kabul edersek tersi yönden düşünürsek sıtmanın sıcak havada pik yaptığı için sıcak havada artış daha fazla olmaz mı?

  Florida eyaleti örneği

  Positive Cases of COVID-19 in Florida

  5276

  Confirmed Cases in Florida Residents

  197

  Cases in Non-Florida Residents

  5473

  Total Cases Overview

 • Hocam ilac etken maddesinin işleyiş mekanizması bilmek lazım. Bu konuyla ilgili birebir bir makale ayrıntılı okumadım, okuduysanız aydınlatabilirsiniz, 2 yol var ace2 proteinine bu moleküller bağlanarak virüsün bağlanacağı yer bırakmamak ya da virüsün ace2 proteiniyle kilit anahtar rolu oynayan bölgesine bu ilaç etken maddenin bağlanarak virüsü inaktif etmesidir. Sıcak havada virüsün şöyle bir problemi olabilir açık havada ısıya ve güneş ışınlarına maaruziyeti virüsü yavaşlatabilir. Bence bu konuda sıtma ile bağlantı kurmayın, zaten sıtma ilaçlarıda tam anlamıyla tedavi etmiyor sadece çoklu kombinasyon deniyorlar, eğer yeni bir ilaç bulunursa bu tür bilgilerden yararlanacaklardır.


 • Aylar önce salgın hastalık konusunda uyarıda bulunan Güner: Türkiye, İtalya gibi olmayacak

  Hande ZEYREK, Gündem
  Güncellenme11:18, 30/03/2020
  dincer-guner_sozcu_16_9_1585523885-390x216.jpg

  Corona virüsü salgınıyla ilgili üç ay önce uyarıda bulunan astrolog Dinçer Güner, bu yılın zor geçeceğini söyledi. Güner, “Bu salgın bizde daha kontrollü geçecek. İtalya gibi olmayacağız” dedi.

  Öne çıkan haberler 31 Aralık 2019'da katıldığı televizyon programında 2020 yılında neler olabileceğini değerlendiren SÖZCÜ Gazetesi astroloji yazarı Dinçer Güner, Mart 2020 ye dikkat çekerek salgın hastalık olacağı konusunda uyarıda bulunmuştu.

  Güner, 2020 yeni bir dünya düzenine geçiş yılı. Bunun için de dibin dibini görmek gerekiyor. 2020 eskinin yıkıldığı çok zor bir yıl olacak. Plüton, Satürn, Jüpiter bir yeni ay etkisi yaratacak. Bu yeni bir çağın yeni bir düzenin başlangıcı. Mart ayında bir sıkıntı var ama asıl sıkıntı 28 Haziran tarihinden sonra yaşanacak” açıklamasını yapmıştı.

  Dinçer Güner önümüzdeki süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

  * Öncelikle virüs 27 Aralık'ta ortaya çıktı. 26 Aralık'ta bir güneş tutulması Oğlak Burcu'nda meydana gelmişti. Bu güneş tutulması bulunduğu burç ve derece itibariyle dünyayı kasıp kavuran virüsün meydana gelmesine neden olmuştur.

  * Oğlak Burcu'nda meydana gelen tutulma bir süreci başlattı. Ve bu süreç 6 aylık bir süreçtir. Bu sene 21 Haziran'da Yengeç Burcu'nda bir ay tutulması meydana gelecek.

  SALGIN SON BULACAK

  * 2019 Aralık ayında başlayan olaylar Haziran'daki tutulma ile sona erebilir. Corona virüsü salgını 21 Haziran'ın ya öncesindeki 10 gün içinde ya da sonrasındaki 10 günde bitebilir.

  * Hastalığın çıkış anı haritasına bakmıştım ve bunu ona dayanarak söylüyorum Türkiye asla bir İtalya olmayacak ve bu süreç ülkemizde daha kontrollü geçecek.

  HAZİRANDA SAVAŞLAR

  * Haziran ayında ise salgından bağımsız olarak Mars dediğimiz savaşçı gezegen Koç Burcu'na geçiş yapacak ve 6 ay bu burçta kalacak. Ama ülkeler arası stresli durumlar olacak.

  * Salgın hastalıkla alakalı bir durum değil ülkelerin birbirleriyle stresli durumları olacak. Ambargolar, toprak savaşları ve sürtüşmeler çok daha fazla artacak.

  DİJİTAL DEVRİM GELİYOR

  * 2020 senesi önemli bir sene çünkü bu sene astrolojinin eli sopalı öğretmeni olan Satürn Kova Burcu'na geçiş yaptı.

  * Yaklaşık 3 sene bu burçta seyahat edecek. Bu da aslında artık bizim sadece kendimizi değil içinde bulunduğumuz dünyayı ve toplumu da düşünerek hareket etmeyi öğreneceğimiz bir sürece giriş yaptığımızı gösteriyor.

  * Özellikle Satürn Kova dünyayı dijitalleştirecek ve bu sene sonunda ekonomik anlamda da dijital devrim gelecek. Artık dijital paraları bu sene sonu ve 2021 senesi itibariyle etkin bir şekilde kullanılmaya başlanacak.”