Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar dünde yazdım ama yoğunluktan görülmemiş olabilir.Telefonu açamıyorum.Şöyle bir yazı çıkıyor komutta

***Software status:Official***

***RELOCKED***

• Htc one m8 hocam.Naptimsa acamiyorum.

Bilgin varsa bunları yapabilirsin.Yoksa bir servise gitmen lazım...

İlk önce HTCdev sitesine gidiyoruz ve buradan kayıt oluyoruz. Kayıt işlemleri sırasında verdiğimiz mail adresine onay linki gelecek ve ardından o linke tıklayacağız. Artık hesabımız onaylandı ve HTCdev.com’daki Unlock Bootloader kısmına gideceğiz. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

htc-bootloader-unlock1331727591.jpg

Bu sayfada sağ taraftan cihazı seçiyoruz. Biz bu işlemi HTC Sensation XL ile yapıyoruz. HTC Sensation XL bulunmuyor o yüzden Sensation TUR‘u seçtik. Tabi kullanıcı adı şifre istediğinde ilk başta kayıt yaptırdığımız kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz. Daha sonra Unlock işlemine başlayalım.

Şu adresteki Google Android SDK, Java ve HTC Sync uygulamalarını indirmemiz gerekiyor.

Yukarıdaki 3 uygulamayı bilgisayarlarımıza indirdik ve kurduk. Şimdi sıra geldi yapacağımız işlemlere.

1- Telefonu kapatın ve pili çıkartın. 10 saniye bekleyin ve geri takın.

2- Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun ve bekleyin. Karışınıza HTC Bootloader menüsü çıkacak.

3- Bootloader menüsünden FASTBOOT seçeneğini güç butonuna basarak seçiyoruz.

htc-bootloader1331726872.jpg

4- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

5- C diskine Android diye bir klasör açın ve bu klasöre, indirdiğimiz Android SDK dosyasını atın.

6- android-sdk-windows klasörünün içindeki platform-tools klasörüne girin, adb.exe ve AdbWinApi.dll dosyalarını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelin buraya yapıştırın. android-sdk-windows klasörünün içindeki tools klasörüne girin, fastboot.exe dosyasını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelip yapıştırın. Eğerki bu dosyaları klasörlerde bulamıyorsanız buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7- Bilgisayarınızda Başlat’a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) CMD yazıp Enter’a basın

8- Açılan komut ekranına cd c:android yazın ve enter’a basın.

HTC%20S-OFF_21331726606.jpg

9., 10. ve 11. adımları yukarıdaki CMD ekranındaki bilgiler ile yapılmıştır.

9- Sonra cd tools yazın ve tools klasörünün içine girin. Daha sonra fastboot oem get_identifier_token kodlarını girin ve enter’a basın.

10- Bu komutu girdikten sonra resimdeki gibi uzun bir kod kümesi karşınıza çıkacak. Onu kopyalıyoruz. Nasıl kopyalıyoruz derseniz, CMD ekranına sağ tıklayıp işaretle diyeceksiniz. <<<< Please cut following message>>>> kısmı ile <<<< Identifier token end>>>> kısmına kadar kopyalayacaksınız. Kopyalama için enter’a basmanız yeterli. Unutmayın bu ilk ve sondaki uyarı mesajlarını da kopyalayacaksınız.

11- Oradaki kodu kopyaladıktan sonra buradaki HTCdev sitesine giriyoruz. Step 10 kısımına ise kodumuzu yapıştırıyoruz ve submit diyoruz.

12- Submit dedikten sonra Token Submitted Succesfully mesajı karşımıza çıkıyor. HTC bize bir mail yolluyor ve bu mailde bundan sonra gitmemiz gereken linki bizlerle paylaşıyor. İşte o link. Ayrıca bu mail ile beraber Unlock_code.bin diye bir dosyayı da bizlere yolluyor. Bu dosya HTC tarafından bizim telefonumuz için özelleştirilen bir unlock dosyası.

13-Unlock_code.bin dosyasını C’deki hedef olarak kullandığınız klasöre kopyalayın. Ben tools klasörüne yolladım.

14- CMD ekranına geri geliyoruz ve C: Android Tools> alanına fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin kodunu giriyoruz.

HTC%20S-OFF1331726686.jpg

15- Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonumuzun ekranında Unlock Bootloader? diye bir kısım açılıyor. Ben kilidi açmak istiyorum derseniz üsttekini seçeceksiniz. Hayır vazgeçtim istemiyorum diyorsanızda alttakini seçeceksiniz.

step131331726721.jpg

Bu işlemden sonra telefonunuz yeniden başlatılıyor ve fabrika ayarlarına geri yüklenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...