Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ''Özgürlük'' hiç bir zaman şrfsizliğe,iğrençliğe,lagım ağızlılığa,nefret diline kılıf olmamalıdır.Bunun önü nasıl ve ne şekilde alınacaksa acilen alınmalıdır.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Küfür,hakaret edenlere gerekenler yapılabilir ancak kapatmak bunun çözümü değil.Kısıtlama adı altında da neler yapılacağını bilmeliyiz.Twitter-Netflix'e düzenleme olayı senelerdir var ancak bunun dislike olayından sonra gündeme gelmesi de düşündürücü...

• Yahu diyorsunuz ki benim aileme sövecek ben kulağımı mı kapatacağım diye. Mahkemede hakkını aramayı bilmiyor musun? 4000-10000 arası para cezası kesiliyor. Ts-Fb maçında tanıdığım yiyin birbirinizi Twitter'da yazdı diye halka kine teşvikten 10.000 tl para cezası ödedi. Ondan önce Twitter'da ki trolleri bitirsinler. Trollerden geçit yok. Her şeyi de savunmak zorunda değilsiniz. Hükümetin yaptığı her şey doğru olacak diye bir kaide yok. Her şeye doğru diyoruz geldiğimiz hale bakın. 20 senedir aynı iktidar var. İpin ucunu kaçırmadan eskiden önlemler alınsaydı zaten bu hale gelmezdi. Bazı kısıtlamalar olmalı bende kabulüm. Ailevi hakaretlere ceza daha ağır olsun. Tiktok vb saçma uygulamalar yasaklansın. Ama Twitter'dan hükümeti eleştirdik diye de ceza yemeyelim yada ne bileyim Twitter'a, YouTube'a vb sosyal medya sitelerine giriş engellenmesin. Bir şekil VPN,tor illa giriş yapılır.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Kapatmak çözüm değil.Sosyal medyayı kötü kullananlar için başka çözümler lazım.Azınlığın yaptığı kötü davranışı tüm kullanıcılara yükleyerek cezalandırmak mantıklı değil.Bu mantıkla hırsızlık yapan adamın tüm aileside hapis cezası alsın o zaman.

Ayrıca artık VPN ve onca farklı yöntem var 2020 yılındayız ve bunlara kolayca ulaşabiliyor.Cuzzi miktarlar ödeyerek hızlı VPN bile alabiliyorsunuz eğer ücretsiz yavaş kullanmak istemiyorsanız.

• He bir de diyo ki benim 6 yaşındaki kuzenim sosyal medyadan kötü şeyleri görüyor,öğreniyor.Kücük çocukların eline kontrolsüz bir şekilde telefonu,tableti verirseniz bu tarz sonuçlar doğabilir maalesef.Özellikle Youtube tarzı mecralarda kendi kontrolümüzü de sağlamamız lazım dostlar..

• sura16 sen ne kadar cok siyaset yapmayı seviyorsun dostum ya. Her lafından biri iktidar oluyor sanane kardeşim? zorunuza giden ne 20 senedir ? git baska ülkede yasa ozaman

Zorumuza giden birşey yok.Ülkede halledilmesi gereken onlarca şey varken bu sosyal medyaya kısıtlama getirmenin mantığını anlamadım ben.Devletimiz ilk önce çocuk istismarı - kadına şiddet türü olaylara el atsın.

• ''Özgürlük'' hiç bir zaman şrfsizliğe,iğrençliğe,lagım ağızlılığa,nefret diline kılıf olmamalıdır.Bunun önü nasıl ve ne şekilde alınacaksa acilen alınmalıdır.

O zaman ülkede ki bütün türk dizilerini yayından kaldırsınlar.Diziler sosyal medyadan daha fazla iğrençlik ve şiddet barındırıyor çünkü.

• Cumhurbaşkanı yks ye girecek gençlerle yaptığı canlı yayın konuşmasında,sosyal medyadan nefret etsek böylesine yaygın ve etkin şekilde kullanmazdık diye söylemde bulunmuştu.O cümlesiyle bugün kullandığı cümle arasında 3,5 gün var..

Einmal editiert, zuletzt von Diablo~ ()

• sura16 sen ne kadar cok siyaset yapmayı seviyorsun dostum ya. Her lafından biri iktidar oluyor sanane kardeşim? zorunuza giden ne 20 senedir ? git baska ülkede yasa ozaman

Siz siyaset yaparken bir şey yok biz karşıt bir şey yazınca siyaset oluyor. Hükümetin görüşlerini sevmeyebilirim ama bu ülkede yaşamayacağım anlamına gelmez. Ben ülkemi seviyorum. Benim elimde yurt dışında okumak, güzel imkanlar elde etmek gibi şansım vardı kabul etmedim. Ülkemi çok seviyorum. Ama merak etmeyin. Çok fazla değil. En geç 10 sene içerisinde ülke güzel bir şekilde ileriye gidecek. Buda türk milletinin genç nüfusu sayesinde olacak.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Kendi açımdan bir kaç bir şey söyleyip daha da başka bir şey yazmak istemiyorum.Şimdi getirilmek istenen yasa teklifinde ne olacak bu nokta çok önemli bence.Bende sosyal medya paylaşımı üzerinden yapılan hakaretin ve onun paralelinde her türlü saldırgan davranışa bir tedbir alınması taraftarıyım.Sıkıntı şuradan çıkıyor bu şekilde önlem alınması için çıkılan yolda içerik değişikliğine uğrayıp amacından sapıp işi muhalif ayıklamaya yada susturmaya döndürmeye çalışırlarsa diye bu yaygara kopuyor yada koparılıyor.Son günlerde konuşulduğu için bu örneği veriyorum.Hazine bakanının eşine ve çocuğuna söylenenlerin iyi bir cezası olmalı bunun yasal alt yapısı yapılmalı ve sisteme sokulmalı o konuda herkes aynı fikirdedir diye düşünüyorum.Zaten tüm paylaşımları yapanların çoğu gözaltına alındı diye duydum umarım gereken cezaları alırlar.

Burada amaçlanan bu gibi şeylere engel olmak cezasız bırakmamak ise umarım en yakın zamanda gereken yapılır ama bu amaçla başlayıp hadi biz şunu da ekleyelim hadi şu gruplarda dahil olsun tarzı farklı bir yaklaşım olursa bu seferde şu an kopan yaygaranın haklılığı ortaya çıkar.Ben şahsi olarak tamamen kapatma tarzı bir şey beklemiyorum.Her ne kadar Cumhurbaşkanı konuşmasında hepsini de söylemiş olsa da o konuya bir düzeltme geleceğini düşünüyorum.Zaman neyi gösterecek göreceğiz.Bu konuda her iki tarafında kendini boşa yorduğunu da düşünüyorum çok sürmeden her şey ortaya çıkar.

• Katılıyorum size Samet hocam.Senelerdir süren Twitter-Youtube'a düzenleme olayının dislike muhabbetinden sonra gündeme getirilmesi bu düşünceye itiyor insanları...Hakaretler engellenebilir ancak kısıtlama adı altında yapılacak şeylerin de bir sınırı olmalı.Yazımı Atatürk'ün şu sözüyle bitirmek isterim:

"Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm, yıkım vardır. Her ilerlemenin ve kurtuluşun anası özgürlüktür."

Mustafa Kemal Atatürk

• Katılıyorum size Samet hocam.Senelerdir süren Twitter-Youtube'a düzenleme olayının dislike muhabbetinden sonra gündeme getirilmesi bu düşünceye itiyor insanları...Hakaretler engellenebilir ancak kısıtlama adı altında yapılacak şeylerin de bir sınırı olmalı.Yazımı Atatürk'ün şu sözüyle bitirmek isterim:

"Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm, yıkım vardır. Her ilerlemenin ve kurtuluşun anası özgürlüktür."

Mustafa Kemal Atatürk

Nokta :)

• Burada eski olan forumdaşların hemen hemen düşünceleri belli. Az çok herkes tanıyor bir birini . Bu yüzden karşılıklı diyaloglara girmeden fikir beyan etmek en iyisi. Kalpler kırılmasın.

Yaklaşık üç yıl önce bütün sosyal medya hesaplarını instagram dışında kapattım. İnstagramı da pc den kapatmak gerekiyormuş uğraşmadım . Kullanmıyorum. Hava forum dışında mobilimde hiç bir sosyal medya uygulaması yok.

Uzak duruyorum çünkü , sağıyla ,soluyla , dincisi , dinsiziyle , futbolu ile aklınıza gelecek tüm konularında ki linç kültürü ile homojenliğini kaybetmiş bir ortamdı. Sırf kendime hasım edinmemek için , kimseyi kırmamak için bu mecralardan ayrıldım. İnanın çok mutluyum. Kimse benim ne yaptığımı merak etmiyor , bende kimsenin ne yaptığını merak etmiyorum.

Ve maalesef bu durum yıllardır böyleydi. Son bir haftada bu duruma gelmedi.

ilhan soğancı

Arkadaşımında belirttiği gibi ,ismi lazım olmayan , terörist sevici birinin ,eşine sosyal medyadan yapılan ahlaksızlıkları destekleyen ,like atanlar bile vardı bir ay önce.

ne olduysa gecen hafta oldu. Damat ile ilgili kısmı sadece tüy dikme oldu.

amaç üzüm yemek olsaydı. Sonuna kadar destekleyeceğim bir hedeydi. Ama maalesef kişisel egolar her şeyin önüne geçmiştir. Sormazlar mı ? Sosyal medya bu sene mi çöplük oldu. Lağım oldu diye.

Belirli düzenlemeler olabilir ,bunlar yaş kısıtlaması , saat kısıtlaması , her türlü kişilik hürriyetine saldırıya daha ağır cezalar gibi .

Sosyal medya olayı sadece bizim ülkemizde sorun değildir. Her ülke sosyal medya ahlak erozyonuna karşı mücadele etmektedir. Kim ne tedbirler alıyor , nasıl bir yol izleniyor , nasıl tedbirler alıyorlar bakmak lazım.

Ama yapılan kısıtlamalar amacını aşar, kimse fikrini meşru şekilde ifade edemez, ifade ettiğinde başı yanar hale gelirse , bu durumun geri dönüşümü negatif olur yürütme adına.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Başak hanıma yapılırken kınayıp Esra hanıma söylendiğinde ortalığı ayağa kaldırmayı ben doğru bulmuyorum.Kişi her şeyi illa kendisine yapılmasını beklemeyecek, empati kurup söylenen sözün veya yapılan davranışın yanlış olduğunu farkına varıp cezalarını keseceksin. Tabi yapılan son video konferans yayını olsun kapatılan 7 hesaplar olsun her şeyde olduğu gibi bunun da bir altyapısı oluştu.Hakaret veya küfürler ilk kez olmuyor neticede ancak kişileri sevmeyebiliriz ,yapılan işleri takdir etmeyebiliriz ama küfür hakaret hele hele dünyaya yeni gelmiş bir masuma laf etmenin de affı ve özrü olamaz.Denetlemeye ve cezaya varım ama kapatılma konusu tamamen siyasi bir düşüncedir.Ben o ifadenin anlık olduğunu kapatılacağını sanmıyorum yoksa mualiflerin sesini duyuracağı mecra azalacak yeni sıkıntılar doğuracaktır.Ülkemizin yönetim biçimine bakıldığında,tek adam rejiminde olağan gelişmeler fazla yadırganacak bir durum değil.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• He bir de diyo ki benim 6 yaşındaki kuzenim sosyal medyadan kötü şeyleri görüyor,öğreniyor.Kücük çocukların eline kontrolsüz bir şekilde telefonu,tableti verirseniz bu tarz sonuçlar doğabilir maalesef.Özellikle Youtube tarzı mecralarda kendi kontrolümüzü de sağlamamız lazım dostlar..

Kuzenim değil yeğenim önce okuduğumuzu anlayalım lütfen. Çocukların eline konrolsüzce tablet telefon veriliyor evet ama bu çocuk adı geçen kavramı çizgifilmden öğreniyor. Eğer çocuklara yönelik içerikler de bile bu tarz kavramlar geçiyorsa vay bizim halimize

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu olaya objektif bir şekilde bakıldığı zaman. Bazı ahlaksızlar yüzünden herkesin sosyal medyaya giriş enegeli alacağını ve sosyal medyanın kapatılacağını düşünmüyorum

Zaten bana görede Develet sosyal medyayı kökten kaldırmaz gibi. Lakin, çok sıkı tedbirler uygulacağı aşikâr. Zaten de uygulaması lazım. Öyle önüne gelen hiç kimse kimseye hakaret edemez, öyle de bir hakkı yoktur!! Ama maalesef de bu durum sosyal medyada var...

Şahsen ben olsam, sosyal medyaya girişlerde TC kimlik kontrolü olmasını isterim... Yani böylece her hangi bir paylaşımda trol olmaz. Eğer ki buna rağmen Trollük yapıcak olursada onlarada caydırıcı cezalar verilmesi lazım... Yoksa yine fazla bir etkisi olmaz...

karasah 'ın dediği gibi, bende sosyal medya kunlanmıyorum. Çünkü bir bataklık olduğunu biliyorum. Eğer bir şeyi çok merak edersem hesap açmadan bir şekilde öyle göz gezdiriyorum o kadar. Bazen YouTube kunlanıyorum o kadar... Bir tek Hava Forumda aktifim, çünkü site yönetimi gayet güzel buldum üye olmadan öncede... Hemde Bir Atmosfer sever olarak burda çok bilgi öğrendim. Burda çok değerli insanlar var... Ne güzel, her konusu bilgi dolu bir forum. Jeoloji den tutta, Astromi ye, Volkanlara, Atmosfere. Her şekilde çok bilgi dolu bir forum...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

2 Mal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Bir önceki mesajımda bazı yerleri düşünüyorum yerine düşünüyorum yada olur yerine olmaz demişim yanlışıkken, mesajı tekrar düzenledim. Yanlış anlaşılma olmasın arkadaşlar..^^

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Kuzenim değil yeğenim önce okuduğumuzu anlayalım lütfen. Çocukların eline konrolsüzce tablet telefon veriliyor evet ama bu çocuk adı geçen kavramı çizgifilmden öğreniyor. Eğer çocuklara yönelik içerikler de bile bu tarz kavramlar geçiyorsa vay bizim halimize

Burdaki mesele sizin yeğeniniz veya kuzeniniz değildi açıklamamda tüm küçük çocukları kapsamak istemistim yine de kusura bakmayın.Eğer çizgi filmden öğrendiyse bu kanalı şikayet edebilirsiniz veya çocuklara izletmeden önce bu içerikleri izlemenizi öneririm.Özellikle bilmediğiniz ve yeni bir kanaldaki bir cizgi film ise kesinlikle öneririm.Ancak bu sosyal medyanın kapatılmasinı talep edecek bir sebep değil maalesef.