Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Değerli Arkadaşlar, kardeşlerim, forumdaşlar;

Kendimi her ne kadar genç hissetsem bile, sanırım forumdaki en yaşlı kişilerden birisiyim :)

Onun için yazdıklarımı bir abiniz yazıyormuş gibi okumanızı rica edeceğim.

Arkadaşlar;

İnsan doğası gereği, her tez'e bir anti tez yaratır.

Kafasında her yolun aslında bir de alternatif yolu vardır.

Sİyaset kavramı da böyle. Sağ görüşün karşısında sol düşünce vardır mesela.

Ve insanlar kendilerini bu düşüncelerden birine ait hissedip, gerekrse düşünce aşamasında bile olsa, egoları gereği karşıt düşünceye saldırıya geçerler.

Siyasi düşüncelerin günlük hayata uyarlanması, ekonomik olur, yaşam biçimidir,okuduğun kitaptır, liderin hitabetidir.

Ama Her hangi bir düşünceyi, siyasetin içine çekip, tartışmak her zaman mümkündür.

WEB dünyasında siyaset tartışabileceğimiz bir çok ortam mevcut. Burada daha çok, bilimsel, teknik, meterolojik, jeolojik konuları konuşuyoruz.

Lütfen bu ortam böyle kalsın. Burada siyaset veya siyasi çağrışım yapacak şeyleri, biraz da ülkenin şu gergin ortamı duruluncaya kadar konuşmayalım.

Evet, ortak sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, kederlerimizi elbette paylaşalım. Ama işi siyasete kaydırmayalım.

Burası, siyaset harici konuların tartışıldığı, ülkenin sayılı platformlarından biri olarak kalsın.

Umarım, sizlere yol gösterebilecek bir şeyler karalamışımdır. Umarım bir birimizi kırmadan herkese faydalı olmaya devam ederiz.

Sevgi ve selamlarımla

• Gözleri yaşartan harika bir reklam olmuş. Yaptığı her hareket kendine hayran bırakıyor. Ulu önder Atatürk'ü bir kere daha özlemle anıyoruz. Her zor zamanda örnek aldığım gibi..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• “Dünyada ilk askerî kadın pilot olacaksın. Bir Türk kızının dünyadaki ilk askerî kadın pilot olması ne iftihar edici bir olaydır, tahmin edersin değil mi? Şimdi derhal harekete geçerek seni Eskişehir’deki Tayyare Mektebi’ne göndereceğim. Orada özel bir eğitim göreceksin" Mustafa Kemal Atatürk

Sabiha Gökçen'in ruhu şad olsun...

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• İş bankasının nasıl kurulduğunu herkes biliyor...
    Milli banka eyvallah da kuruluş parası ana sermayesi nereden geldi ?
    Haydi hayırlı sabahlar....

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Fransa'da Sarı Yelekler'in gösterilerinde güvenlik güçlerine ateş açma izni verildi.

yiyin birbirinizi ete para vermeyin .... diye başlayan bir söz var . yansın parisin alayı su veren itfaiyenin hortumunu öpeyim

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Fransa'da Sarı Yelekler'in gösterilerinde güvenlik güçlerine ateş açma izni verildi.

insan hakları bunlar için koca bir palavra

Eski putlara tapan cahil kavimler aklıma geldi

Acıktıkça putçuklarını yerlermiş ( sanırım şeker gibi hammaddesi vardır o nesnelerin )

Şimdiki küresel emperyalizm de demokrasi der ( Venezuela’da yer putunu) İnsan hakları der ( Suudla kanka olur , Fransa da ateş izni verir ) kadın hakları der ( kadını köleleştiren cinsel bir obje haline getirir) ve tüm putlarını yer

Kahrolsun Emperyalizm

• Dolar 5,8 leri görmüş yine geçen haftalarda cüzzi bir miktar dolar almıştım seçime kadar müdahale edilmeyeceğini düşünürek haklı çıktım .Haziran seçimlerinden sonrada düzgün bir müdahale yapılmadı bu yerel seçimlere kadar beklediler yine şimdi yine seçimden sonra düşecek diyorlar lakin ortada hiç bir proje ,plan yok sürekli seçime dayalı ekonomi yönetilmez yine bunun geri dönüşü fiyatlarda artışla sonuçlanacak malesef .

• Bu nasıl zihniyet ya

ne varmış zihniyetim de ? avrupa karışabilir iç savaş çıkabilir. benim için bir mahsuru yok. herkesin düşüncesi kendisine . rüzgar eken fırtına biçer. cezayir de yaptıkları katliamların acısı çıkacak bir gün. Besledikleri teröristlerin hesabını verecekler.

• ne varmış zihniyetim de ? avrupa karışabilir iç savaş çıkabilir. benim için bir mahsuru yok. herkesin düşüncesi kendisine . rüzgar eken fırtına biçer. cezayir de yaptıkları katliamların acısı çıkacak bir gün. Besledikleri teröristlerin hesabını verecekler.

Bir kaç tane teröristin yaptıklarıni bütun fransa halkına bağlayamassın masum olanlarda var

• Bir kaç tane teröristin yaptıklarıni bütun fransa halkına bağlayamassın masum olanlarda var

Benim batı hakkında ki görüşlerim belli. Cezayir de devlet terörü uyguladılar. Türkiye'den kaçan Pkk lı DHKP-C li teröristlere sahip çıktılar. Ermenilere kol kanat gerdiler. Sözde Ermeni soykırımını tanıdılar. Şimdi ektiklerini biçiyorlar. Fransa yerle bir olabilir benim için hiç mi hiç mahsuru yok yani

• Benim batı hakkında ki görüşlerim belli. Cezayir de devlet terörü uyguladılar. Türkiye'den kaçan Pkk lı DHKP-C li teröristlere sahip çıktılar. Ermenilere kol kanat gerdiler. Sözde Ermeni soykırımını tanıdılar. Şimdi ektiklerini biçiyorlar. Fransa yerle bir olabilir benim için hiç mi hiç mahsuru yok yani

Yazık acıyorum sana biraz yeni zelandadaki hristiyanları örnek al insanlık nedir gör...

• Yazık acıyorum sana biraz yeni zelandadaki hristiyanları örnek al insanlık nedir gör...

Ben insanlığımı Suriye de PKK mevzilerinde beton döken LAFARGE firmasının altında bıraktım. Bana acımana gerek yok.