Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Forumun güzel zamanları gelmiş, kemik kadro dışında pek fazla yazan eden yok oh mis:) bak şimdi yazın burada ne kaliteli muhabbet dönecek:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• "Efendiler, camiler birbirimizin yüzüne bakmaksızın yatıp kalkmak için yapılmamıştır. Camiler itaat ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapmak lazım geldiğini düşünmek yani meşveret için yapılmıştır. Millet islerinde her ferdin zihni başlıbaşına faaliyette bulunmak elzemdir."

- Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

4585831a3df54f3eb52c.jpg

• huseinskas dün ezanı susturmaya sesini bastırmaya çalışanları gördük ya ne diyelim.. Elin gavuru bu ülkede ezan sesini susturamamış orada toplanan hayasız grup mu susturacak?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil

Hocam, daha Evren var konuşacak, Jeoloji, Meteoroloji, Tarih, Yazılım,var oğlu var neticede.

Konuşuruz evelAllah :9

hocam özlettirdin buara pek göremedik seni:) yazın güzel sohbetlerimiz olacak Rabbim sağlık sıhhat versin..

• huseinskas dün ezanı susturmaya sesini bastırmaya çalışanları gördük ya ne diyelim.. Elin gavuru bu ülkede ezan sesini susturamamış orada toplanan hayasız grup mu susturacak?

Bu çirkin olaya katılanlar bizim insanları ayrıştırdığımızı, ötekileştirdiğimizi söyleyenler. Dün bir kere daha ayrımcılığın, ötekileştirmenin, dışlamanın kim tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Büyük çoğunluğu müslüman olan ülkede böyle bir eylemi kabul edemiyorum! Bunlar islah olmaz, beddua da etmek istemiyorum burda, ama içimden ediyorum.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Narsil

Karşılıklı sohbet gibi olacak ama :)

Son yapmam gereken bazı işlerim dolayısı ile, kendimce yoğun bir dönem geçiriyorum. Mesela yarın akşam Allah izin verirse, bir Bulgaristan yapıp hemen geri döneceğim.

Bu dönemden sonra, hem yoğunluğum azalacak hem de aksattığım bazı işlerimi yapacak zamanım.

Sitenin arşivinde, takip etmeye başlayıp, yarım bıraktığım konulara da tekrar döneceğim İnşallah. Allah izin verirse, daha aktif katılımda olmayı bende istiyorum, bakalım artık :)

Gecikmeli de olsa, gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum. Sizlerin çabasını bu süreçte takdir etmemek mümkün değil.

Öngörüleri doğru çıkan ve öngörülerimi paylaştığım arkadaşları da kutlarım tabi bu arada :)

tekrar aktif olarak görüşmek dileği ile,

Sevgi ve selamlarımla

Sağcısı-solcusu-muhafazakarı-komünisti ile garip insanlar türedi son 10 yılda. Bir Muhsin başkan vardı onuda harcadılar. Bu ülkedeki hiçbir siyasetçiyi veya siyasi partiyi artık kurtuluş olarak görmüyorum biz millet olarak ya birlik olup kazanacağız yada hep birlikte yok olacağız.

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• huseinskas olm şurada 2 sohbet edeceğiz niye argo kullanıyorsun:) Mesajını düzenledim, Muhsin olayını hiç açma içim acır. Neyse bu ezan olayı beni çok fazla rahatız etti onu belirtmek istedim

• huseinskas

Forum da, siyasi içerikli mesaj hiç paylaşmadım ama sizin mesajınızı görünce yazmak istedim.

Siyaset kurumu aslında tüm dünya genelinde yozlaştı (rıldı)

Artık, ideolojiler, inanışlar ve düşünceler yerini hızla materyalist bir düşünce ve türevlerine terk ediyorlar.

Bu bakımdan, size hak veriyorum.

Ama ideolojilerin yerini ne alacak / almalı sorusunun cevabını da veremiyorum tabi :)

Ama genel anlamda doğrusunuz düşünce olarak.

Selamlarımla

• Çenem açıldı sanırım bu akşam ama, artık kusuruma bakmayın :)

Narsil Hocanın uyarısı var, Samet Hoca mesaj da sildi hatta ama özellikle genç arkadaşlar dilimizin kullanımı konusunda çok özensiz davranıyorlar.

1965 doğumluyum, ilkokul da Şimdi rahmetli olan İlkokul hocam, noktadan sonra büyük harfle cümleye başlamadım diye elime cetvelle vurmuştu :)

Ortaokul ve Lise sıralarında ise, TÜrkçe dışındaki diğer derslerden bile yazılı olduğumuzda, imla hataları, not kırılımasına sebep olurdu.

Yıllardan beri, imla kurallarına özen göstermeye özel bir gayret gösteririm.

Bir ülkeyi ele geçirmek isteyen güçler, eskisi gibi, tankla,tüfekle, askerle sizi işgal etmiyorlar. Dilinizi, kültürünüzü, örf ve adetlerinizi değiştirerek

işgale başlıyorlar artık.

Yaşça da bir büyüğünüz olarak rica, Türkçe kullanımına özen gösterelim.

Sevgi ve selamlarımla

Dünyanın hiçbir yerinde böyle insanlar olduğunu sanmıyorum. Gerçekten millet olarak sağcısı, solcusu, dindarı, milliyetçisi, dinsizi hangi güruhtan olursa olsun insanlar sınırlarını bilmiyor, saygının s si yok. Sırf bu sebeple bile kendi ülkemde sürekli huzursuz hissediyorum, gelecekten de umudum yok.

• huseinskas

Teşekkür ederim uyarıların için.

Diğer mesajlarımda da mümkün olduğunca dikkatli olmaya çalıştığım halde hata yapabiliyorum.

Ya mobil de olunca yazma sorunları dolayısı ile, PC başında da, klavyem biraz sorunlu ama değiştirtmeye vakit bulamadığım için hatalar

oluşuyor.

Ama Türkçe konusunda yazdığım mesajda, ( -de , -da) eklerinin yazım kuralları, genel anlatım anlamında bazı bilinçli hatalar da yaptım.

Buna dikkat eden de sen oldun ki, bence tebriği hak ettin bu arada :9

Argo konusu ise biraz farklı bence. Halk konuşma diline yerleşmiş ve dinleyenler tarafından yanlış algılanmayan kelimeler bana göre rahatsız edici değil.

Ama aleni hakaret amaçlı kullanımlar tabiki affedilemez kanımca.

Neyse, konuyu " hiç oömazsa azami dikkat gösterelim" diye bağlayıp, kapatalım :)

Sevgi ve selamlarımla

Düzeltme : Tabi hataları bilinçli yaptığım yazmam bir şakaydı. Kesinlikle benim hatam. Başka bir şey yaparken, kafa dağıtmak için böyle mesaj yazarsan, hata da yaparsın, rezil de olursun :)

Ama ibret-i alem olsun diye düzeltmeyeceğim.

Saygılar :)