İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • uzun vade olsada 2-3 aralık ta -5 - (-10) gösteren senaryo sayısı fena değil. Ao da bu tarihleri işaret ediyor..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şıp demiş Eps'nin burnundan düşmüş.Eps yakın tarih için senaryolarda -5 civarına yoğunluk veriyordu diyagram teyit etmiş.Eps de uzun vade de soğuk günleri öngörmeye devam ediyordu sonuç olarak -5 ile -10 arası senaryo yoğunluğu hiç de az değil.Ortalama 30'u itibariyle sıfır çizgisine geliyor.

• Kısa sürede 23-25 dönemi iyi gelişti ve mevsim normallerinin epey altını yakaladık gibi , Allah bereket versin

+15 ler nere -5 nere , gayet iyi ..

hocam kısa vade -5 gayet iyi mevsimimize göre, uzun vade ise herşeye gebe gibi, dileğimiz soğuk senaryoların ana çıktıyı da yanına alması

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 15.Senaryo GEFS

gens-15-1-336.png

gens-15-0-336.png

GFS diyagramdaki bize selam çakan son saatler:)

• 23-24 kasım için - 3-5 arasında bir salınım olacağı konusunda modeller mutabık bu güzel gelişme sonrası için ise Kasım 30 ve Aralık başına odaklanmak lazım.

• yer sıcaklığı haritası mevcut mu

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• 9. Senaryoda Güzel Bir Vuruş Ardından Dönüş Hareketi Bir Daha Vurcaktı Ama Devamı Yok 😂😂😂 13. Senaryoyu da Eklemek Lazım Bakmak İsterseniz. Yaklaşık 6 Senaryo İstanbula İlk Kar Düşer Demiş. İstikrar Ve Ana Senaryodada Bekliyoruz. Bakalım Akşama %0 Bile Olabilir Çokta Şaaapmamak Lazım. 😊

• 9. Senaryoda Güzel Bir Vuruş Ardından Dönüş Hareketi Bir Daha Vurcaktı Ama Devamı Yok 😂😂😂 13. Senaryoyu da Eklemek Lazım Bakmak İsterseniz. Yaklaşık 6 Senaryo İstanbula İlk Kar Düşer Demiş. İstikrar Ve Ana Senaryodada Bekliyoruz. Bakalım Akşama %0 Bile Olabilir Çokta Şaaapmamak Lazım. 😊

onları da gördüm ama daha uzun süreli olan 15. senaryo gözümüzün pasını silsin diye paylaştım. Değişime açık ancak zamanla diyagramda gördüklerimizi modellerde ana çıktı olarak görebiliriz hayırlısı..

• 23-24 kasım için - 3-5 arasında bir salınım olacağı konusunda modeller mutabık bu güzel gelişme sonrası için ise Kasım 30 ve Aralık başına odaklanmak lazım.

neden 27-30 kasım arasını hemen çizelim ki , hala 216-288 saatlik bir dönemden bahsediyoruz , o arada modelde diyagramlarda , hatta endeksler bile değişir , illa -10 olmasa da yeni bir -5 -7 de olası, ayrıca zaten Aralık başı dediğiniz gibi çoğumuzun odağında