Son Şans

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs kötü diyorsunuz da daha diyagramı görmediniz. En sıcak senaryolardan birisidir büyük ihtimalle. Ayrıca gfs en yüksek yanılgıya sahip model olduğunu bugün paylaştı arkadaşlar. Bu son şansımız. Bu sistemi alacağız. Gfs kötü çıktı isyanlar başlamış ecwf iyi çıkar birazdan silahlar atılır ateşler edilir gözlükler takılır.

• semih hocam tebrikler..beklentimi minimize ettim bu sistem adına..eğerki bir süpriz olurda gelirse,çok mutlu olurum tabiki..gelmezsede,kış devam ediyor..mart 20 gelmeden,kış bitti gibi kelimeleri yazanlar,kelime dağarcığında bir sey olmadığndandır..saygılar..

• hiç bir sey beklemezsenız hayal kırılıgınız da o kadar az olur..1 hafta onceden bu sıstemle ılgılı bılgı verılmıstı forumda o zaman gorunce dedım kı zaten gelmez umıt etme o zamandan sonra da bır daha bakmadım modellere bugun tekrar baktım aynı senaryo ıste gelebılır bır ıkı gun daha sabır gıbı ya donerse ya gol olursa gıbı seyler var...arakdaslar futboldan ornek vermek gerekırse dakıka 90 1-0 gerıdesınız deplasmandasınız ev sahıbı galıbıyetı kutlamaya baslamıs hakem uzatmaları gostermıs bu maç normalde buradan doner mı donmez yuzde 99 ama yuzde 1 sans her zaman vardır ıste bu sıstemın gelme ıhtımalı de bu yuzde 1 kadardır umarım anlatabıldım cok sans kader ısı kısenın yapacagı bır sey yok olursa olacak olmazsa olmayacak ama olmayacak gıbı su anda ben sahsen o gerıde olan futbol takımının taraftarı olarak maglubıyetı kabul ettım galıp tarafı yanı avrupayı ızlıyorum ben gelmesını ıstıyor muyum tabıkı ıstıyorum 3 gun sonra forum cm hesaplarına gırsın bolge soruları sorulsun ıstıyor muyum tabıkı ıstıyorum ama gorunen koy kılavuz ıstemez arkadaslar umarım yanılırım Allah yardımcımız olsun baska bır sey dıyemıyorum

• Konunun adi son sans. Ben son sansimizi 72 saat kala kullanacagimizi dusunuyorum.bugun yarin degil.ecm nin sapmasi onemli eps onemli.ecm eger bu ciktida ,israr etmezse sabaha cok guzel olur.

• hiç bir sey beklemezsenız hayal kırılıgınız da o kadar az olur..1 hafta onceden bu sıstemle ılgılı bılgı verılmıstı forumda o zaman gorunce dedım kı zaten gelmez umıt etme o zamandan sonra da bır daha bakmadım modellere bugun tekrar baktım aynı senaryo ıste gelebılır bır ıkı gun daha sabır gıbı ya donerse ya gol olursa gıbı seyler var...arakdaslar futboldan ornek vermek gerekırse dakıka 90 1-0 gerıdesınız deplasmandasınız ev sahıbı galıbıyetı kutlamaya baslamıs hakem uzatmaları gostermıs bu maç normalde buradan doner mı donmez yuzde 99 ama yuzde 1 sans her zaman vardır ıste bu sıstemın gelme ıhtımalı de bu yuzde 1 kadardır umarım anlatabıldım cok sans kader ısı kısenın yapacagı bır sey yok olursa olacak olmazsa olmayacak ama olmayacak gıbı su anda ben sahsen o gerıde olan futbol takımının taraftarı olarak maglubıyetı kabul ettım galıp tarafı yanı avrupayı ızlıyorum ben gelmesını ıstıyor muyum tabıkı ıstıyorum 3 gun sonra forum cm hesaplarına gırsın bolge soruları sorulsun ıstıyor muyum tabıkı ıstıyorum ama gorunen koy kılavuz ıstemez arkadaslar umarım yanılırım Allah yardımcımız olsun baska bır sey dıyemıyorum

Kardeş şu 90 dakikalı muhabbetin aynısı devamlı devamlı dönüyor forumda. Yazını tek tek değerlendiricem şimdi. Öncelikle hiçbir şey beklemezseniz hayal kırıklığınızda o kadar az olur sözünün bilimsel bir tarafı var mı ? Düşünün ki bir meteorologa çiftçi soruyor diyor ki hocam yağmur ne zaman yağar o da şunu diyor hiçbir şey beklemezseniz pişmanlığınız az olur. Ne kadar ironik değil mi ve bilimsel (!) ? Buradan döner mi yüzde 99 dönmez yüzde 1 sans her zaman vardır diyerek 1 hafta önceden gelebileceği söylenen (kesin bir ifade kullanılmadı). sisteme eleştiri getirirken nasıl olsa gelmez diyerek bilimsellikten uzak bir kesinlik yargısı ortaya koyuyorsun. Bunu yaparken bir de yüzdelik dilim veriyorsun bu üniversite sınavı mı yüzdelik dilimle kesinlik arıyorsun ? Görünen köy ortada var ama görünen köyün rotası daha belli değil rotası belli olmayan köyün de kılavuzu belli değildir ilk önce rotayı belirleyelim sonra kılavuz üzerine yorum yaparız.