Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Balıkesir'in yüksekleri ile güney doğusunda yağışlar kar şeklinde düşüyor.Yer yüzünün soğumasının artıları bunlar :)

Peki ya merkez ne olacak tutarsızlıklar var hala. Yağış olarak yada yerde örtü bile yapmayacak şekilde almakta var ;(

• Bu akşam ki çıktılar da artık sınır soğukları iyice göreceğiz. Öyle bir sistem ki soğukları yetersiz gösterse bile kar yağışı alınacak sınırda. Ama şu anda gözüken ilk salınımda çok sinir bozucu bir şey var. Gece kar yağarken öğlene doğru yağış kky oluyor sonra tekrar kar'a dönüyor. Bu istanbul ve çevresi için çok sinir bozacak. İkinci salınım da çok güzel kar yağışları ve örtü alacağız şu anki görüntüye göre.

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Peki ya merkez ne olacak tutarsızlıklar var hala. Yağış olarak yada yerde örtü bile yapmayacak şekilde almakta var ;(

İşin içinde karayel varsa çokta sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.Şuan bile merkez 2,8 derece, yeryüzü günden güne soğuyor önce ki salınımlar gibi sıkıntı olacağı kanısında değilim.Bir kaç güne sınırlı alan modelleriyle nokta konulur artık.

• Balıkesirdeki bu yağışın sebeni nedir acaba ne modellerde gözüküyodu nede radarda görebildim

Yağış konusunda sıkıntı yok zaten sabah 8-12 arası merkez kar yağışı aldı.Şuan için sıcaklık gündüz değerlerinde fazla olduğu için bu yağışın çoğunluğunu yağmur olarak alıyoruz.Saat 18.30 dan sonra tekrar kara dönmesini bekliyorum ancak yağış şiddetini kaybedeceği için örtü ihtimali pek bulunmuyor.

• ...