Ya hep Ya Hiç

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı olsun hocam
    ayın 15i ile soğuklar tepemize çökse kara gömülsek barajlarımız dolsa dua etmek kalıyor bizlere
    İyi haberler ile geleceğinizi umuyorum

• insallah sea effect olur kara gömuluruz cunku deniz suyu sogumadi . Ama genis çe bir alcak basinc eksi 12 lerle ve sea effect destekli olsa tadindan yenmezzz semih hocam hayirli olsun.. hocam 11 inde beklediginiz efsane sistemmi yoksa 15 indeki mi efsane

• Teşekkürler hocam güzel görüşleriniz için.Günlerdir forumu takip ediyorum hep bir umutsuzluk,modellerden anlamadığım içinde ne nerede nasıl oluşurda karlı sistem gelir diye sizin yorumlarınızı kaçırmamaya gayret gösteriyordum. Neyseki bu akşam içimize su serptiniz.

• Öncelikle herkese merhabalar.Ben de yaklaşık 3-4 senedir @Efsane-Semih hocayı duyup takip edenlerden biriydim.Geçen sene de foruma girip üye oldum.Fakat hiç yazmadım hep takip edip bilgi edinmeye çalıştım kendimce.
    Ayrıca bisiklet de kullanan biri olduğumdan hava durumu takibi yapma ihtiyacını da bu forum sayesinde edindim diyebilirim..Çoğu kişi gibi kışın kar yağmasını en çok isteyenlerden biriyim.Hayırlısıyla inşallah bu sene de güzel sistemler gelir ve kara doyarız.Tekrardan @Efsane-Semih hocaya teşekkür ederim başarılarının da devamını dilerim.Aynen ateş etmeye devam..

• emeğinize sağlık semih hocam. ben kendi adıma sistemi ecmwf den 168h de görene kadar sistem sevincini yaşamayacağım. ama arkadaşlarımızın ve sizin mutlu olmanız hoşuma gidiyor. Allah daim etsin inşallah.

• Semih bey Merheba Guzel de bilimsel yaklasmak lazim Nao ve Ao pozitife kaciyor ... 17 subat 2015 deki gibi gelirse ne ala O once Kafkaslar ordan Karadeniz biz derkende son 4 gun kala Marmaraya kacti sistem Nao hafif pozitif olucak Ao dan negatiften hafif pozitif sonra yöne notur seyredicek MJO saten 3 faza geciyor cevreye yakin oldugu icin etkisi az. Gool olur mu 14 Ocak' ta %40 ihtimal veriyorum Akdeniz de ki Bati Avrupada ki. O AB' lar olusmazsa onumuz aciktir yoksa Ocak'ta gider bu kisin Efsane olma olasiligi %2 berbat olma olasikigi %80 normallerde olma olasiligi %18 Allah cc yardimcimiz olsun cok zor cografyadayiz cok ...b

Einmal editiert, zuletzt von odesay ()

• Semih bey Merheba Guzel de bilimsel yaklasmak lazim Nao ve Ao pozitife kaciyo 17 subat 2015 deki gibi gelirse ne ala O once kafkaslar ordan karadeniz biz derkende son 4 gun kala Marmaraya kacti sistem Nao hafif pozitif olucak Ao dan negatiften hafif pozitif sonra yone notur seyredicek MJO saten 3 faza geciyor cevreye yakin oldugu icin etkisi az gool olur mu 14 Ocak' ta %40. Ihtimal diyyorum Akdeniz deki bati Avrupada ki YB lar olusmazsa onumuz aciktir yoksa Ocak'ta gider bu kisin Efsane olma olasiligi %2 berbat olma olasikigi %80 normallerde olma olasiligi %18 Allah cc yardimcimiz olsun cok zor cografyadayiz cok ...

Lütfen konum bilgilerinizi giriniz.