27 Aralık - 15 Ocak Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam İstanbul Ümraniye hakkındaki görüşünüzü alabilirmiyim kar ne zaman başlar yoğuşma sıcaklığı -3 eğer sıcaklık 1-2 olsa bile kar olur dimi ?

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Hocam İstanbul Ümraniye hakkındaki görüşünüzü alabilirmiyim kar ne zaman başlar yoğuşma sıcaklığı -3 eğer sıcaklık 1-2 olsa bile kar olur dimi ?

Evet kar olma ihtimali yükselir. Bunun dışında yarın öğle saatlerinden sonra saf kar ile tanışmış olacaksınız.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Abi İstanbul herkes ümitli değil sen hangi verilere dayanarak bunu söylüyorsun

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Abi İstanbul herkes ümitli değil sen hangi verilere dayanarak bunu söylüyorsun

Neden ümitli değiller bende onu anlamıyorum .

Yağış anında zaten hali hazırda olan sıcaklıkları düşürecek ee yağış desen sınırlı alan modelleri çok etkili olmasada dek bantları veriyor ee dewpoint de yarın sabah saatlerinden itibarende -1 lere iniyor daha ne olacak yarım metre kar beklemiyoruz ki bizde ...

Yağmaması lazım derler yağınca , aa bak demiştik yağabilir diye derler.

Bende yağması gerekli diyorum koşullar gayet uygun ...

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Elinize sağlık uğur hocam ama İstanbul için biraz iddialı olmuş gibi tahminleriniz

Nasip kısmet bundan sonrası biz yorumcuyuz sadece :)

Priestley

• eline saglik kardesim mgm samsun merkezdeki sicakliklari yukseltmis yagmur yapmis sen kar bekliyomusun bi incelermesin

MGM genelde ılımcıl davranır bu konularda şehir merkezinde kar görme ihtimaliniz yüksek.

Hocam merhabalar Ankara nasıl olur? Örtü bekliyor musunuz merkezde?

Kar yağışları geçişleri olacak önümüzdeki iki gün örtü oluşması yüksek ihtimal.

hocam arnavutkoy için ortu beklentiniz nedir

5 cm civarlarında örtü oluşmasını bekliyorum ilerleyen saatlerde yağış ve soğuk hava dalgasını anlık takip ederken daha net konuşabiliriz

Priestley

• İç anadolu'da eskişehiri pas geçmeniz beni üzdü zira bana göre bölge olarak en şanslı konumda yağış ve soğukluk açısından.

Deneme yazımda yer vermiştim fakat size yaptığım açıklamada eklemeyi unutmuşum kusura bakmayınız. Salı günü öğle saatlerine kadar kar yağışı geçişleri alacaksınız ve yarın öğleden sonra itibariyle şehir merkezinde örtü oluşmaya başlamasını bekliyorum . merkezde 5-10 cm arası . 1800 rakımlı Türkmen dağlarının zirvesine doğru örtü miktarı 25 cm leri geçebilir.

Priestley

• Elinize gozunuze emeginize saglik arkadaşim. Ayrinti severim ve yorumunuzu da detaylandirarak ilerleyen zamana tarihler vererek anlatmaniz pozitif olmus. Basarilar dilerim. Hayirli huzurlu bir kışımiz olsun insaAllah..

• Kaynak : http://www.oncurtv.com/yerel-h…gisi-basladi-h130987.html

GEÇİŞ NOKTALARINA DİKKAT !

Sıcaklıkların 2-5 derece aralığında olan bölgelere akşam ve gece saatlerine doğru kky ve kar yağışları gelmeye başlıyacak SABIRR !

Priestley