İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ocak şubatta gelmesi gereken sistem nisana girmeye günler kala gelirse bu Türkiye için özellikle de kıyılar için şok etkisi yaratır ve tarımsal anlamda ciddi anlamda düşüş gözlemlenir. bir kar sever olarak temmuzda dahi kar yağmasını yeğleyecek biriyim ancak sistem gelmesini ne yazık ki istemem şu saatten sonra ama takdir Allah'ın.

• herşeyin hayırlısını Allah bilir.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Gelmese iyi olur acikcasi gelse ne anlayacagiz merak ediyorum? butun kis yagmamis yerde tutmamis havada kar gormek beni kesmez acikcasi ve gelecek sistemde havada gorecegimi dusundugum icin hali hazirda havalar guzek gidiyor devam etsin guzelligine..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Herkesin bir düşüncesi var elbet. Mart ayı benim gözümde sürpriz bir aydır, soğuk geçmesi muhtemeldir. Şimdiden yazı getirmek istemiyorum şahsen Nisan olmadan gelmesin mümkünse, sonra sıcaklar bezdiriyor. Önümüzde uzun bir yaz dönemi var bence bir kez daha kar görelim :) Takdir Allahındır her her şekilde.

• GFS uzun vadeye kadar bahara devam demiş..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ayın 17-18 inde sağlam ısınacağız..

• ecmw ,uzun vadede nedemis birde onu gormek lazim diyagramda birbucukta.2 veya 3 gune kadar ecmw, israrinda dvm ederse ilginc olur.mart ayi tahmin yapmak cok kolay değildir heleki boyle bir kıştan sonra.Allah hayirlisini nasip etsin ins..cuma ,cmrtesi hava masallahi var sonrasinda pazarda dagil yagmura dvm demis mgm..

• @perwella işte bu yüzden uzun vadeye değil kısa vadeye odaklanmak lazım herşey sırayla özelliklede Mart ayındaysak..

Tabi objektif olduğunu düşünenlerin sadece 240h taki sisteme odaklandığını görmekte baya çelişkili durum..

Buarada kış içerisinde hiçbir modelin uzun vadede adımıza başarılı olduğunu görmedik, açıkçası ecwmf -15 leri versede umrumda olmaz. Ne zaman 96 lı saatlere geliriz o zaman değerlendirilir

• 96 bile az , 48 de girerken bile bozanlar oldu ozellikle yagislarda.Takip etmek lazim.Yagislar,barajlara ilac gibi malum önümüz yaz.. Soguk ve kar dersek eger dedigin gibi , baybars en iyi ihtimalle 96 da gormek lazim. Bu sene ki görüntü bu..

• 96 bile az , 48 de girerken bile bozanlar oldu ozellikle yagislarda.Takip etmek lazim.Yagislar,barajlara ilac gibi malum önümüz yaz.. Soguk ve kar dersek eger dedigin gibi , baybars en iyi ihtimalle 96 da gormek lazim. Bu sene ki görüntü bu..

İstanbul konusunda olduğumuz için gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki şuanda barajlarımız yüzde 90 larda yani bu bize yeterli. Ancak iç kesimlerde sorun var, 96 ıda en azından birçok model ve veri ufakta olsa mutabakat sağlar sonrasına konumuzda gerekli bilgileri vererek bakarız..Dediğiniz gibi takip edeceğiz