Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok büyük model savaşları kapıda

Bu tarz yorumları ilk burada Hava Forum’da okudunuz TÜRKİYE’de

Bunu 2 yıldır yapıyorum ve bizden sonra moda oldu bu konu ülkede

Zamanla taklit yorumlar arttı ama hedefe varmaları imkansız

Analitiğin sırrını ansiklopediler çözemez

Çünkü inanıyoruz , samimiyiz , şöhret peşinde değiliz , sinerjik Hava Forumcuyuz , kadere razıyız , tevazu ve erdemi herşeyin önünde tutuyoruz

Şimdi bu yorumum da çalınacak ama söyleyim , Ocak Mjo şampiyon adayım GFS ‘dir , Ecm kötü değil ama Gfs öngörüsüne daha yakınım

Kahraman olmak peşinde değiliz

Tek Kahraman Atmosfer :gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:ceb39.gif

901027.gif

• Cold.EFso GFS MJO'sunun Ocak ayına etkisinden biraz kabataslak bahsedermisin üstadım.

çok güzel soru teşekkürler

Anlatılmaz yaşanır :))

Önce değer verdiğim global üstatların yukarıdaki kritik ve stratejik yorumumu tasdik etmeleri mutluluğunu yaşamak istiyorum ve paylaşacağım

Ama şunu diyeyim , geçmişimiz geleceğimizin teminatıdır

192 ye kadar gelerek farkedilmeden sürpriz yapan sistemlerin tahminsel tadını çıkarmak daha fazla heyecan veriyor

Bu anlamda 1/2/3 diye günlerce haykırdım ve başlığım kapatılma durumuna geldi işgal teşebbüslerinden.

Sağolsun yönetim gerekeni yaptı

1/3 Ocak birleşir tezimiz de hamdolsun adım adım görünmeye başladı

Bam Bam Bam

• Okan35 az önce açıklama yaptım yukarıdaki paylaşımlarım gayet kapsamlı ve imkan buldukça ve gerektikçe de yapıyorum , (Biggest Model Wars geliyor )

Tek Güncelleme merkezli sorular tarzım değil , büyük resme diyagramlara gidişata bakınız ve yorumları takip ediniz :gun_bandana::hfyeni (29): Kutup Balyozu 🔨⛏🔨

• Haktan abi sizin gibi mütevazı , KİBİR’den uzak , sinerjik, tecrübeli ve atmosfer aşığı dostlar ve o özelliklere sahip tahmincilerimiz varken sırtımız yere gelmez evelallah

İzmir’e de kar yağar , Sibirya ayısı da gelir

Şekilde görüldüğü gibi Gıdım Gıdım efsane de böyle gelir nasipse

• Bu forumda bana en yakın tahminler yapan Cold efso kardeşimi tebrik ederim. Sistem yılbaşı ile birleşecek tamam hafif ılıma var ama öyle ciddi ısınma yok bu iş bu kadar.

teşekkür ederim , zaten ağırlıkla 2/3 tetikleyici dönem demiştik hocam 1 Ocak dahil olsa da çok önemli değil

• Haktan abi sizin gibi mütevazı , KİBİR’den uzak , sinerjik, tecrübeli ve atmosfer aşığı dostlar ve o özelliklere sahip tahmincilerimiz varken sırtımız yere gelmez evelallah

İzmir’e de kar yağar , Sibirya ayısı da gelir

Şekilde görüldüğü gibi Gıdım Gıdım efsane de böyle gelir nasipse

Eksik olma kardeşim o senin güzelliğin.Takdir edilecek sayılı kişilerdensin.

• Cold.EFso hocam tebrikler, bir sorum olacaktı gfsnin verdiği çıktı da Avrupa yakası boş denize yağıyor bize yağmıyor bu konu da ki düşünceleriniz nelerdir ?

sağolunuz

bu sistem yönü kuzeyden gelen KUTUP sistemidir, sistemi tanımak gerekir önce

Allah’ın izniyle büyük ihtimal bizdedir

Asla ecek acak şeklinde kesinlik belirten bilim dışı cümle kurmam ve Allah’a sığınırım

Yağış konusu lehimize değişir diye bekliyorum , takip

• Hocam hayirli aksamlar.cok uzun suredir takip ediyorum forumu.ama genellikle okucuyum.sizi takdir ettigimi bildirmek isterim.tahmin, uslup , azim , saygi.basarilarinizin devami dilerim.izninizle bir sorum olacak.burada herkesin yorumlarini ,tahminlerini okuyorum hep aklimi bir soru kurcaliyor.bir sey eksik kaliyor.hocam stratosfer isinip vortek bolunsede ,bolunmesede ,stratosfer -traposfer eslesmedi olsa da ,kuzeyimiz buzdolabi olsa da , la nina da olsa,sibirya ayisi da gelse, yani ne olursa olsun azorun dik durusuna ,iskandinavya uzerine cikarak ,izlandayi engellemesine ihtiyac var.azorun istenilen konum ve gucte olmasini takip edebilecegimiz bir veri yok mu? Tesekkur ederim.

• karasah teşekkür ederim

Çok güzel fikirler ve analizler için

Böyle harika tespitler ve sorular bize cesaret veriyor

Azor çok önemli ama herşey değil

Azırun zayıf yada orta olduğu çok sistem var , bu sistem de başlarda Azor çok da pik yapmıyor , belki de soğuklar azoru itiyordur bazen :))

Ama tabiki takip verileri var , Atlantik , Kelvin , Kuzeybatı Afrika endeksleri ve mjo takip verilerim ve paylaşıyorum

Bazıları kaynak göstermeden tezlerimizi kullandığı için bu aralar az paylaştım doğrudur

• bu yorumumuz Ecm, Gfs ve Gfs-P güncellemeleri öncesi büyük bir titizlikle bugün yapılmıştır