Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarın akşam için umutlandım iple çekiyorum... Kocaeli bu sefer üzmez umarım beni :gun_bandana:

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Hocam sen uzun farları açmışsındır ama belki dile gelmene sebep oluruz. Ocak 2.yarı özellikle son 10-12 günü ilginç şeylere gebe, birkaç güncellemedir batıya genişleyen sibirya görüyoruz bunun sonu sağlam bir efsanevi salınımdır ne dersin?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil hocam aynı şeyleri düşünmüşüz uzun vade için , yukarıda alıntıladığım paylaşımı dün yapmıştım ve önceki günler de ifade etmiştim , Malum yaşadığımız Kutup Balyozu heyecanı ve yoğunluğu ile arada kaynıyor

Şu anda modeller westerly/easterly rotasında kararsız gibi , Ecm döngü anlamında daha iyi bir hale geldi geçen haftaya kıyasla , daha önce arz ettiğimiz 11/13 dönemleri soğuma ve ay ortası civarı daha sert umduğum salınımlardan itibaren artık Sibirya devreye girer

Bu kış asla hafife alınamaz dedik değerli ustalarımızla beraber

Çok şükür Harika bir döngü gidişatı var , Allah bozmasın

İngilizler artık bizi de ufakta olsa soğuk gösteriyor yedikleri “kutsal” darbelerden sonra , ama yaz dostum öyle olmayacak diyorum onlara

6f433f39f3e9b74946bbe32a0.jpg19f1467c5d99e1cb87de324b0.png

• Cold.EFso

Sevgili Hocam;

Bende acemiliğin bile başlangıç seviyesinde olan bir şahıs olarak modellerde 20'si sonrası için bir şeyler sezinleyip, yanlış görme olasılığım yüksek olduğu için susardım :) ama;

siz ve Narsil Hocam da belirtince, kendi kendime mutlu oldum :)

Allah hepinizin yanında olsun, ayağınızı düz bastırsın.

• ilker.gunebakan hocam çok teşekkür ederim değerli görüşleriniz için

Bu kış bence öngörülemezlikleri, ters köşe edişleri ve modelleri bozguna uğratmasıyla çoktan efsanemsi oldu benim gözümde ve asıl Bombastik süreç yeni başlıyor

Yaşayıp göreceğiz nasibimizde varsa

Bu arada 6/8 dönemini de Türkiye’de ilk Hava Forum farkıyla ilan ettik ve burada süprize açık sistem olduğunu belirttik , umarım o süpriz yer yer 30 cm leri zorlar, kendi adıma o kokuyu alıyorum modellerden bağımsız olarak

Uzun vade için “tarih kompleksçisi” asla değilim ve forumumuz da çoğunlukla böyle , yani tek tük istisnalar bilemediği tarihte görünen sistem yok olsun , yeter ki haklı çıksın şeklinde yaklaşımlar da var ama çoğumuzun atmosfer aşkı EGO’nun önünde ve öyle olmalı

Hatta şunu diyorum bir tarih belirtmişsem ve ondan birkaç gün sonra efsane gelmesi ihtimali varsa , benim tarihte +12 girse de üzülmemeli ve öngöremediğim yada ötelenen sistemin tadını çıkarmalıyım

Tabi burada kendine aşık olmakla , atmosfere ve kara aşık olmak arasında tercih yapacak birey

Şimdi artık Ocak ikinci yarıdan itibaren önce Polar destekli , sonra da tam Sibirya ataklarını görmeyi diliyorum , 7/8/1 Ssw hatta Ssw den daha sert Dsw için bir ipucudur , umarım döngü konusunda yine haklı çıkar ve bu kışı Efsane olarak tamamlarız

• DSW SSW ler sonra ortaya çıkan ve etkileri ssw lerden daha güçlü ısınmalardır.DSW ayrımına yeni gidilmiş olsa da önceki yıllarda örnekleri vardır...

teşekkürler güzel açıklama için 4 Şubat , özletmeyin yorumlarınızı

Bu yıl için sezon başında yaptığınız 78 , ortak yaptığımız 87 ve benim 2002/2012 benzetimlerimize doğru gidiyoruz sanki

• teşekkürler güzel açıklama için 4 Şubat , özletmeyin yorumlarınızı

Bu yıl için sezon başında yaptığınız 78 , ortak yaptığımız 87 ve benim 2002/2012 benzetimlerimize doğru gidiyoruz sanki

valla bence çok karışım var.2000 li yılların spagettisine tadlandırmak için istediğin yılları at bence.78 de olur 54 de 87 de... Ama QBO ve ENSO değerleri kış öncesi ve devamında çok önemli bir gösterge olduğunu ortaya koydu.Tabiki AAM EAMT MJO ve GWO da eğer iyi yorumlanırsa güzel enstrumanlar oluyor.Seneye kafam rahat gireceğim bir hafif la nina lı bir kış bizi bekliyor nasılsa :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• icon-9-30.png?06-06

2m sıcaklığı hiç mi hiç iyi değil ama. Sıfır rakımda yağış sonrası sulanmayan bir örtü ve sürekli şüphe olmayan bir sistem lazım artık. Paralel gibi gelmesini tercih ederim.

• Cold.EFso

lawyer35

İstemememe rağmen konuya yazmak istedim Cold.EFso Hoca'dan özür diliyorum.

Atmosfer olayları binlerce değişkeni olan sistemler. Ben bu siteye girdiğimden beri, kendimce matematik modellere oturtmaya çalıştım ama imkansız olduğunu gördüm.

Milyonlarca dolar yatırım yapılan ve yüzlerce mühendisin çalıştığı modeller bile verimli tahminler yapamıyor. Buna rağmen, " arkadaşlara rezil oldum" , " evden çıkamıyorum" türü yaklaşımlar, provakatif yaklaşımlardır ve gerçeklerden uzaktır.

Yapılan işin motivasyonunuyok etmekte, gösterilen öz veriyi yerle bir etmektedir.

Hakikaten ayıp yaklaşımlardır ve gözümde değerleri "0'dır"

• Allahumme ala seyyidina Muhammed diyorum

Biz bilim , sinerji ve olasılık diyoruz , birileri “ben , egom ve karizmam” diyor

Lütfen bu sayfayı meşgul etme şahsını öne çıkaran meseleye kişisel bakan arkadaş

Bu arada Gfs der ki , pazartesi günün ilk saatlerini yabana atmayın

Salı Günü Boğaz hattı ve özellikle Anadolu yakayı gömerim ☃️😬07f6aa503d1441.gif3a6cefce7a7cabf40d78.gif

• Çok şükür bir Sistemi daha uzun süre önceden tahmin edebilmenin ve daha ilk saatlerinden sinerjisini yaşayabilmenin heyecanındayız

1 Mart sisteminden nerdeyse 310 gün sonra örtü heyecanındayız ve bu sefer çok daha cetvellik durum umuyorum

Salı çok daha önemli olmakla beraber bu gece ve Yarın sabah saatlerini de dikkate almak gerektiğini belirtmiştik

Radarımız ve özelikle Romanya radarı uzun bantların sinyalini veriyor Allah bozmasın

İnşaallah nasibimizde varsa güzel örtü beklentimizin arkasındayız

Bu Sistemi 4/5 gün önceye kadar fark edememiş insanlardan da bir sinerji görememek normal ve Sistemi başarıyla gören foruma ve bize saldırılar da normal

Oysaki kar sevdalısına yakışan , tahmin etmese bile gelen sistemin heyecanını ve sinerjisini yaşamaktır

Orta ve uzun vade için defalarca belirttiğimiz alametlerin hayırlı bir netice göstermesini dilerim

• Elhamdulillah şu görüntüleri görebildim ( Cumhuriyet mahallesi )

e7fd29.jpgSinerjisizlik ve modele tam bağımlılık yine almış başını gitmiş istanbul sayfasında

Güya dün akşam da kar beklemeyenler , belki gece biraz olur diyenler şimdi de bol ecek acak kullanarak sisteme nokta koymaya çalışıyor

Neymiş bu kütleler dek değilmiş falan laf kalabalığı da işin sosu , yahu o dediğin bile tartışma konusu , atmosferde kesinlik çok azdır ve en fazla olasılık konuşursun

Bu sistem Hava Forumun başarısıdır ve ilk dillendiren belki de bu fakir olsa bile sisteme racon kesmeye çalışmıyor anlamaya heyecan yaşamaya çalışıyoruz

Bana göre akşam bile olmadan sıkı yağış geliyor ve Romanya radarı bir ipucu veriyor

Modele ve hesap makinasına aklını kiraya vermeyenlere , sinerjiyi bırakmayanlara Ne mutlu

ddbfa59.jpg

• Cold.EFso Bu faz düzensiliği devam ediyor mu halen 4ve 7’de idik sanırım gfs çok kötü modelliyor son güncelleme döneminde. Değişimi ne zaman görürüz?

sıkıntı yok döngü açısından benim yorumuma göre , Gfs biraz tökezledi ama toparlar , epey önce konuştuğumuz ay ortası Sistemi güçlenmeye aday , devamı ise dehşetül vahşet bir süreç , modeller süprizi 192 lerde yapabilir artık , her türlü mütevazi , verili ve tecrübeye dayalı yorumlar , çok kişiselleşmedikçe devreye girmeli şu dönemde , artık noktasal tarih vermeyeyim , sinerji görevimi ifa ettiğime inanıyorum , yaşayıp görelim nasipse

• Bir de sistemin SONU ile ilgili aceleci yorumlar pörtlemeye başladı

Daha gelmeden Sistemi öldürenler nerede , gören duyan var mı ? bir özür dileyin önce

Yarın öğleden sonra sistem Kesin olarak biteCEKmiş , ya şu ağzı Ne zaman bıracağız

Bir iş yaparken nasipse , tahminen , bana göre demeyi öğrenmek çok mu zor ??

Ben de diyorum ki sistemin erken girişini ön göremeyen modeller mi geç çıkış ihtimalini ön görebilecek ki , sistem vedaları hep daha karmaşık olur Dek’li sistemlerde

Yarın akşam ve gece için negatif sinerjiyi bırakın ve gelişmeleri izleyin

Ama önce bu akşam 18 ile yarın sabah arasını güzel bir yaşayalım nasipse

Tek kahraman ve sevdamız ATMOSFER