Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yine hüsran yine hüsran sözde bu sabah konumum için örtü ile uyanacaktık ama hava da görüyoruz sadece oda ufak ufak yağıyor...

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• şu tarz senaryolarda artış bekliyorum

Ay ortası ve çok da uzak olmayan dönemler demiştik

Peki mümkün mü bu soğukların bize inmesi

Ispanya Almanya civarından makul bir Azor yükselişi bile iş görebilir ( Kelvin’de belirtileri var ) , tam Balkan değil Ural Kırım hattından meyilli salınımlar umuyorum bu yeni döngü sinoptiklerinde , modeller 192’de bile savrulacak , ama şu anda Ecm Gfs’den daha başarılı son on güne kıyaslabca781108a297ad5.png

• Cold.EFso Hocam beklediğiniz cidddi bir sistem var mı ? ülke sistemi olsun gerek Marmara

Tabiki beklentilerim var, tarih mevzularına artık pek girmek istemiyorum , son 3/4 sayfa büyük emekler vererek ve veriler ışığında uzun dönemle ilgili yorumlar yaptım

Bi zahmet bakabilirseniz sevinirim

Soru sormaya mahal bırakmayacak derecede açıklayıcı ve faydalı olmaya çalışıyorum kendi çapımda gelişme gördükçe

İyi forumlar

• Uzun süredir takip ettiğimiz bir Sistemi daha tamamlıyoruz

216’lı saatlerden itibaren modellerde görünen , çoğuna göre süpriz sistem , son 96 saate kadar güçlendi ama daha sonra gücü , özellikle yağış yönü zayıfladı ( yanı tersine GGS oldu ve soğuk da beklediğim gibi -12’lere inmese bile -2 de başlayan ortalama -10’lara indi )

Şimdi ben ortalama Sıfır bile değilken 29 Aralık gibi bu Sistemi tahmin etmişim , konumumda ve birçok noktada güzel kar yağmış çok şükür , bir de kalkıp Özür mü dileyeceğim ??

Hocalardan yada benim gibi gönüllü araştırmacı/tahmincilerden özür bekleyen yada başka şey bekleyen hazırcılar asıl özürü dilesin

Beklentimin biraz altında olsa da ben bu sistemden zevk aldım , mutluyum , şükrediyorum , ve hala önümüzdeki 18 saat için beklentim var

Bu arada Ocak ilk hafta anomalimiz birçok bölgemizde çok iyi çıkmış

Şimdi asıl bombastik dönemi bekleme ve görme vakti 4c8615cfd0.png

6bbe31d5f4232705d176f7.png

• bazen mucizeyi çok uzaklarda aramaya gerek kalmayabilir ,

c8dad.png

Bu sistem üçyüz , beşyüz , binbeşyüz bi yerden patlama yapma niyetli ama bakalım nasıl olacak

• Sert Döneme Geçiş Dediysen Demekki Gardımızı Alacağız Kış başlamadan Verdiğin Tezler Tek Tek Çıkıyor Başarılarının Devamını Diliyorum Buda Türkiye'de Bir İlk

• Bir iki gün içinde Ecm veya Gfs’den anormal hareketler görmezsek çok fena şeyler gelecek önümüzdeki süreçte

Öyle bir diyagram süreci ki merkeze de kaçsa , bire de girse vay canına diyorum

Merkezden ikinci defa 7 yapsa yine vay canına , doğru zamanda doğru fazdayız

Mesela en yakındaki 14/17 dönemi Azor yukarı tırmanmak zorunda kalır bence , şimdi modeller tam vermese bile

Yeni tezimizin adı ; Mıknatıs Teorisi

Soğukları her türlü üstümüze çekiyoruz

Allah bozmasın , nazardan korusun

Not: Modellerin 180 saatinden sonrası çok ama çok oynak , -10 görünen -16 , + 5 görünen +10 olabilir

Onun için sert dönüşümler olur her güncellemede

eff179.gifa562a17a5b7c244c40e65aac.gif

• Cold efsoda kendimi görüyorum adeta kendisi çok güzel işler çıkartıyor maşallah diyorum devam et korkma her zaman arkanDAYIM.

korkmak yok Hocam

Korkacak bir durum da yok :))

En fazla yorgunluk olabilir ki oluyor

İşim gereği Çoğunlukla mobilim , telefonla veri araştırmak gözleri çok yoruyor , hayırlısı diyelim

İzmir ve Hatay da bilek boyu kar alırsa tam mutlu oluruz

• Ya dikkat ediyorumda her bölgede her sayfada 20/25 gün sonrasına çevrilmiş gözler

Bu nasıl bir felsefe anlamadım

O kadar uzun vadeye Forumda sadece birkaç usta yorum yapabilir ki onlar için bile zor bu kadar karmaşık ortamda

Neymiş 25/27/30 Ocak’ta gelebilirmiş efsane , yoksa Şubata kalırmışız

Neresini düzeltelim ki

Baktığın şey model ve her saat değişiyor

O değişken model daha 15 Ocak’ı çözemedi sen 17/19/21/23 Ocak ne varsa hepsini çizdin çöpe attın, belki bu aralar yüzyılın soğuğu bile gelebilir vade de şartlar da müsait , Eps bile 240 tan sonra oynar başlı

İş Gfs nin 384’üne kalıyor Yani

Meteoroloji ilgisi ve bilgisini hayali Gfs 384’ten , değişimi kovalama boyutuna çekmezsek daha çok boş muhabbetler duyarız bu gezegende