Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Allah'ın izni ile ve hayırlısıyla yarını mutlu bir şekilde atlatalım Cuma sabahından sonra Mart ikinci haftasında modellere de yansımaya başlayan sistemi tıpkı bu sistemde olduğu gibi yüksek sinerji ve enerjiyle çekerek getireceğiz ülkemize.Bu sefer Azor destekli olacak inşallah.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Cold.EFso Biri sinerjimi dedi. ^^

Devam et kardeşim sen...

@Haktan abi bizim sinerjimiz evelAllah hiç bitmez , kar yağmasa da bitmez
    Ama küstah ve ukala yorumlar can sıkar
    Birisi geçen 1 Mart’ta görüşürüz fazla atar sana zarar demişti
    Sonra da trol değilim dedi , kimse trol değil ama virüs girince trolleştiriyor bazen
    Kimse canavar değil ama trafikte o hale geliyor bazıları
    Hadi şimdi kar yağınca özür dileyecek mi
    Oysa biz asla kesin kar yağar demedik , yarın için yüzde 99.9999 olsa bile kesin demem
    Ama kesin yağmaz demeyin dedim
    Bazı kendini bilmezler harbi gerizekalı , keşke bu güzel forumda yazamasalar
    Ya ben günlerce yabancı kaynakları verileri analiz edip emek veriyorum bazen gözüm ağrıyor , çocuk bizle dalga geçiyor
    Bazısı da çekemediğinden dolayı bu sistemi kötülüyor
    Kime nasipse ona gelecek
    Şimdi forum yönetimini daha iyi anlıyorum
    Gerçekten işleri kolay değil
    Son not ; bu mart o mart
    Allah memleketimizin yardımcısı olsun

• Cold.EFso Ben bile İzmir gibi en zor coğrafyada olmamıza rağmen İzmir Sayfamızda çaba harcıyorum paylaşımlarımla.

Sen ki emek ve zaman harcayıp sinerjiyi en üst seviyeye çıkarıyorsun.

Hiç kulak asma olumsuz yorumlara.Yaptıkların yapacaklarının teminatı gibi.

Her açıdan seni tabrik ediyorum.Taktiri arkadaşların zaten veriyorlar.

Allah utandırmasın kardeşim.

Dediğin gibi her zaman söyledik söylemeye de devam edeceğiz.

Bu Mart böyle bitmez takibe sinerjiye devam.

• bu gece özellikle sabaha karşı çok heyecanlı olacak
    Süpriz gelişmeler olabilir kuzeybatı yönünden, özellikle soğuma açısından , sabah erkenden de heyecan zirvede olacak
    Sözün bittiği yerdeyiz
    Allah hayırlısını versin
    İnananlar , sinerji sahipleri ve “bilenler” sistemin gelmesi ile bile zaten kazandı çok şükür , gerisi nasip 5 mi 20 mi yada daha mı çok , biz görüşlerimizi dedik
    Daha nice başarılara
    Bu zorlu heyecanlı gece hatırasına tüm sinerjik dostlara gelsin bu şarkı

• 6 yıl sonra Roma'ya kar yağmış bir önceki kar büyük ihtimal 2012'de kaptırdığımız sistemde almışlsrdır. Birileri doğanın adaleti falan diyordu bu sefer bize inecek diyorlardı nerde onlar? :)

• @Cold.EFso ağabey GFS deki olumlu değişim hakkında düşünceniz nedir :hfyeni (29): :hfyeni (18): 

Tanrı’mıza hamdolsun , Vatanımız varolsun , Sibirya sağolsun
    Biz güncelleme ile kendine gelip kendimizi kaybetmedik çok şükür
    Bütün gerçek meteoroloji erbabı da öyledir
    Bu gün belki 14-15 sistemi olur o da bize yaramaz diye masal okuyan birine gereken cevapları verdik
    Mart’ın en geç onuncu günü bir sistem inancımızı ve OLASILIĞI söyledik defalarca.
    Hatta İzmir sayfasında bile bugün konuştuk Haktan abi ile
    Umarım onu sonrasına kalmaz Gfsdeki gibi
    Ama 11-12 de çok geç sayılmaz
    7-10 dönemi de ferfecir olabilir
    Yine Sibirya kokusu yine berduş günler yine apansızca ve kıskıvrak
    Dilerim gerçekleşir

• bazı arkadaşlar şunu anlamıyorlar. azor anti siklonu çalışmazsa ister Sibirya ister kutup merkezli olsun soğuk sistemleri almak çok zordur. bizim olmazsa olmazımız kesinlikle azor yükseğinin gücü ve konumlanmalarıdır. orta avrupaya kadar genleşen bir azor yükseği bize mutlak az ya da çok soğuk sistem taşıyabiliyor. aksi halde bu kış olduğu gibi kaymağı hep Avrupa yiyor.

• 23 sayısı ile biraz oynayalım
    Daha doğrusu 23 Şubat ile
    23 artı 4 ne yapar = 27
    Peki 23 , 5 daha = 28
    Peki 23 , 6 eklersen = 29
    Şubat bu yıl 28 olduğu için 6.gün 1 mart
    Peki 23+7 nedir = 2 mart

Peki bir insan 23 ünde tweet atıp 1 hafta İstanbul’da kar mar yok diye kesin konuşursa ve daha 4.gün olan bugün bile kar yağıyorsa , 5.gün olan yarın ve hatta 6.gün olan Perşembe sabaha kadar belki de öğlene kadar yağarsa yanılmış olmaz mı ??

Hem de 3 kere olur ,ama ben yanılmadım , bir hafta geçmiş oldu diyor , ne gerek var ki , kabul et yanıldın , bunu demek zarar vermez efendim , tamam bu birincisi

Bir de 25 inden itibaren soğuma ve atak geliyor diye biz hoplarken birisi yine bir tveet attı ve omega bloking var işimiz yattı dedi
    Modellerden yola çıktı ve yanıldı
    Kaldı ki paylaştığı tarzda bir gıcık omega gelse 3 hafta iflah olamayız belki de
    Ve öyle olmadı şükür

Şimdi de mart ilerisi için aynı SAÇMALIKLAR

Demem o ki bu ikisi de proftu
    Ama büyük konuşan , kesin konuşan her kimse YANILIR
    Olabilir diyecek , değişimi ihmal etmeyecek , modellere biat etmeyecek ve BİLİMSEL olacak
    Kim olursa OLSUN