Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ya hocam yazilanlarin yuzde seksenini anlayamadim dogrusu.. insan anlayamayinca siradan seyler oldugu hissine kapiliyor... ;)

ne demistik son 72 de gelmeyen sistem kiytirik sistemdir.... hava-kars323

Sıradan değilmiş daha yarılamadım bile ;)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• selamün aleyküm HF ailesi aktif bir siyasetçi olduğum için işler yoğun bu aralar , yazamadım şimdi okuma zamanım oldu , kahretsim atmosfer olayı benim hobim böyle bir hobim olduğu için mutluyum , Allah hepinize sağlık ,sıhhat versin güzel vakitler geçirelim inşAllah başta @Efsane-Semih @Cold.EFso @4 Şubat üstatlarım Allah Gönlünüze göre versin anladığım kadarıyla sistemin AB nin dönüş harekatıyla havada olsa kar görücez inşAllah manyas gölü ve civarı olarak bu sistemden aslında kar beklentim yok fakat yinede ümidimi yitirmedim , acaba son durumlar ışığında İstanbul kadar şansımız var mıdır ?

• Her iki ihtimalide göz önünde bulundurunca inssn çelişkide kalıyor. :D
    Aslında sizin Sibirya Dalı ismi şuanki döneme kıyasla Atmosferik hava olayına uyarlanacak en iyi isimdi. İstenilen etki olmadigindan dolayı mı düşünmüyorsunuz hocam?
    Orta Avrupada çıkan Azorla kîsmen bölünmeye başlayınca dalın bir ucu bizede uzanıyor. :D

• selamün aleyküm HF ailesi aktif bir siyasetçi olduğum için işler yoğun bu aralar , yazamadım şimdi okuma zamanım oldu , kahretsim atmosfer olayı benim hobim böyle bir hobim olduğu için mutluyum , Allah hepinize sağlık ,sıhhat versin güzel vakitler geçirelim inşAllah başta @Efsane-Semih @Cold.EFso @4 Şubat üstatlarım Allah Gönlünüze göre versin anladığım kadarıyla sistemin AB nin dönüş harekatıyla havada olsa kar görücez inşAllah manyas gölü ve civarı olarak bu sistemden aslında kar beklentim yok fakat yinede ümidimi yitirmedim , acaba son durumlar ışığında İstanbul kadar şansımız var mıdır ?

hocam istanbul icin bile zor.. balikesir yagis sikintisi olur bebce

• Aslında sizin Sibirya Dalı ismi şuanki döneme kıyasla Atmosferik hava olayına uyarlanacak en iyi isimdi. İstenilen etki olmadigindan dolayı mı düşünmüyorsunuz hocam?
    Orta Avrupada çıkan Azorla kîsmen bölünmeye başlayınca dalın bir ucu bizede uzanıyor. :D

direk Sibirya’dan gelse olurdu ama Sibirya Avrupa’da mızmızlanıp bize gecikmeli ve asıl çekirdeğe göre ufak bir enerji yollayınca darıldım ona :)
    Sibirya Dalı , Kuzey Dalı , Sibirya Ayısı , Hızlı Sibiryalı , Soğuk Cazibe , Bir Avuç Kar İçin , İyi Kötü Kar , Geciken Sibiryalı falan ..

• Bu sistemin en güzel adını ben haftalar önce verdim SiNSİRELLA oldukça sinsi bir sistem bu sistem süre olarak uzayacak ve etkisi artacak inşallah. Ayrıca ao ve nao eğer yamulmazsa mart ayı ortalarında sağlam bir sistem alabiliriz ki bu yüksek bir ihtimal olacak nasipse.

• Hocam hem “sinsi” kelimesi çok sevdiğimiz sistem için hafif kırıcı, hem de “sindirella” biraz çocuksu olunca 20 yaş üstü için zor gelebilir bana göre :)
    Ama yine de orijinal tabiki

• @Cold.EFso ağabeyin dediği gibi 30 saatlik bi zaman diliminde bi kar olursa yakalarsak eğer ki o zaman görün siz curcunayı geçen seneki efsane 24 25 saatlik idi yanlış hatırlamıyorsam. Soguk bakımından yanından geçemez zamandanda ama o zamanki sistemdeki ilk girişteki yağış gibi hatta aynı gibi ha gayret ALLAH C.C güldürecek inşallah yüzümüzü...

• Soğuma ilk atak için şahane
    Daha -4 bile girmeden Trakya , Marmara ve hatta Batı kesimler buz kesti şimdiden
    Kofçaz -3.5 müthiş bir değer
    Ne kaçırdığımızın bir göstergesi
    İstanbul Çatalca radarı -0.5
    Ümraniye istasyon 2 derece
    Ve birçok nokta 3-4 derece şimdiden
    Bizi daha çok ikinci atak olan 72 saat sonrası ilgilendirse bile Pazartesi geceden itibaren gelen soğuma ile istanbul ve marmara yükseklerinde birçok nokta kar görebilir
    Semtimdeki anlık soğuma tahmini “şapşalması” bariz görülüyor
    Asıl Sistemin taşları yerine oturmadı halen ve son dakikaya kadar belli olmaz
    Bazı veriler daha kısa süreli ön görse bile
    Hedef 40 saate kadar kar almak
    Ne olacağını kimse tam olarak ön göremez
    Sabır sinerji ve duaforum.havaforum.com/attachment/19247/
    Kar geliyor @4 Şubat kar :)