Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • .

şimdi sen saçma sapan mesajlar yazıp yazıp siliyorsun ya

Kardeşim bu sayfaya yazma

Umudun beklentin yoksa yazma

Umudu Olanlardan SANA Ne

Sen kimsin ki umudu olanlara akıl ve yön vermeye kalkıyorsun

Sistem gelir gelmez Allah bilir

Biz Ocak sonuna da Şubat İlk haftasının ilerisine de umutla bakacağız

Umudu olanların KİME ne ZARARI var

Baktığımız veriler devam diyor

Beklediğimiz sağlam sistem Ocak sonu gelmezse de yöntemlerimiz yetersizmiş demeyi biliriz

Ha Sağlam sistem Şubat 1/3/5 ye gelecekse varsın 31 Ocak 23.59’a kadar gelmesin de yanılmış olayım sorun değil

• modellerde ozellikle orta ve uzun vadede belirsizlik var. Adım.adim gitmeliyiz. Nao ya baktifimda karmaşamin oldugunu goremiyorum.sanki. ama modeller yine bildigini okuyor.

Aga beee.. ao da cok belirsizlik var..

• Deme hocam deme onlar akıl verir kış bitirir yaz getirir herkes onlar gibi davransın ister. Ben boşuna demiyorum başkasının güdümünde aklı fikri olmayan ruh hastası kişilikler bunlar. Üşenmeyip 30 hesap açıp puan kasma yoluna gidenler nasil hasta ise bunlarda hasta. Bitmiyorlar sürekli gönderiyorlar senin burda bir emeğin var ya o kadar çok zorlarına gidiyor ki benim paylaştığım rakamlar öyle zorlarına gidiyor ki her türlü bel alti çalışma var bunlarda. Bu kişilerde ahlak yok ahlaklı insan olsalar daha çok çalışıp üste o şekilde çıkmaya çalışırlar ama bunlar iftira ile bir şeyler yapmaya çalışıyorlar yazık diyorum sadece.

• Şimdi Ecm’nin dünkü diyagrama bakalım

eb9f9ea998ed0ce.gif

görüldüğü gibi bugün 4’e geçmesi gerekti

Peki bugün nolmuş baba72b5b1938541133646696.gif

Yani 4’e geçememiş

Merkezin dibine kadar gelmiş ama çakılı kalmış

Kısaca model 1 gün sonrası için bile çözmekte zorlanıyor , işte buna Modoki Öngörülmezliği demiştik

Böyle olunca da Görüldüğü üzere bu akşam Avrupa da avucunu yaladı

Jma’nın nasıl maymuna döndüğünü konuşmuştuk delilleriyle

Pekii şimdi nolucak

Yarından itibaren taşların yerine oturmasını bekliyorum

Sistem hem de sağlam sistem umudum devam ediyor , farkındayım kolay değil ama 168’leri çok farklı olan modellerden iyi senaryoların sayısının artmasını umuyorum ( zaten şu an iyi senaryolar var birçoğunda, özellikle Gem ve Gefs)

• Lütfen verisiz kişisel yorum yazmayalım bu sayfaya

Bu tarz yorumlar KARALAMA’ya

Ağzımdan aldınız hocam, kişisel denemeler neden burada yapılır ki? Konunun içeriği ve başarısı ortadayken; güzel güzel ilerlerken neden böyle bir çabaya girilir anlamak zor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Konu başlığına bakiyorum konuşulanlara bakıyorum yanından sağından solundan geçmiyor sonra mesajim silindi sen doğru yere yazdın da kim sildi mesaji? Konu dışı mesajlar silinmiştir.

• Bos mesajlarla bilgi kirliligi yaratmak yada baska isler pesinde olmak isteyen yazmis, mudahele gelmis. Keyifle okudum Cold.EFso ongorulerinizi. Bu sene 120 den sonrasi yalan,dolayisiyla sizin gibi orta vadenin bir tik ustune isik tutan yorumlari okumak hem bilgi acisindan cok iyi hemde keyiflendiriyor,tesekkurler..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• sistem gelsede gelmesede bu platformdaki hoca dediğimiz insanlar bilim adamı değil sadece tahminci onun için lütfen emeğe saygı arkadaşlar..ne olursa olsun emek var..şahsen ben buradaki yönetici veya yazarların hepsinin yazısını okuyabilmekten bile zevk ve heyecan veriyor.. bana göre hocalarımıza inanmayan yada güvenmeyen kişiler kalabalık yapmasa yada bu kişiler filtrelense süper olur.hocalarımıza ve hf ailesine inananlara saygılar....