Kasım Ayının Kalan Günleri ve 10 Aralık Arası Görünüm

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir onceki konuda 15 Kasim'a kadar ciddi bir hava olayinin olmayacagini ve bu surenin 20 Kasim'a kadar uzayacagini soylemistik. Soguma anlaminda 24 Kasim'a kadar ciddi bir soguma yok. Yagislar cogunlukla mrmarani batisi ege akdeniz kiyilarinda gorulecek. 25 Kasim ile 10 Aralik arasi 2 guclu sistem beklentim var. 1. si 28-29 Kasimdan itibaren kuzeyden sarkmaya calisacak bir soguk hava olacak. Ozellikle Trakya bolgesi bu sistemde mevsimin ilk kar yagisini alabilir. Bu sistemde guclu bir yb destegi olmayabilir. Sistem sinirimizda asılıda kalabilir. Modellerden takip edicez. Bir diger sistem ise 7 8 aralik gibi gelecek olup bu sistemde Avrupa iclerine dalacak bir yb olacak ve daha soguk bir havayi ulkemize indirecek. Bu sistemde İstanbul'da kar gorebilir. Sureler uzun. Tahminin tutma ihtimali kadar tutmama ihtimalide var. Bu baslik altindan sistemler ile ilgili aciklamalarim olacak. Takipte kalin.. /scatisma2::341

• Hocam iki sistem arası 10 gün ve üzeri olunca endişe ediyorum
    YB yada ılık yağmurlar zarar verebiliyor sürece
    Birinci sistem soğuklar açısından ve dağlarda kar açısından altyapı kursa ve maks 5-6 gün sonra ikincisi bodoslama dalsa daha temiz olur kanımca
    Tabi sizin tahmin tecrübeleriniz ve belirli ön görülerle hazırlandı ama ikinci sistemi 1-3 Aralık dönemine çekme şansımız olmaz mı :)

• Hocam iki sistem arası 10 gün ve üzeri olunca endişe ediyorum
    YB yada ılık yağmurlar zarar verebiliyor sürece
    Birinci sistem soğuklar açısından ve dağlarda kar açısından altyapı kursa ve maks 5-6 gün sonra ikincisi bodoslama dalsa daha temiz olur kanımca
    Tabi sizin tahmin tecrübeleriniz ve belirli ön görülerle hazırlandı ama ikinci sistemi 1-3 Aralık dönemine çekme şansımız olmaz mı :)

Olsa dukkan senin :) Benimkide bir tahmin sonucta. Belki daha erken yada daha gec gelicek. Gorcez bakalım

• İlk tahminin nasıl büyük başarıyla hatta %100 ile tuttuysa aynı şekilde olacağına inancım tam hocam tekrardan hayırlı olsun.Olursa da olmasa da her şey Allah'tan.

• Üstad hayırlı olsun.Geçen kış da demiştim senin tarih attığın günlerde içinde hep bir ürperti oluyor uzays3271653126 Kestane şekeri alacağım galiba 8)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...