Tatil Günlüğü

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kartalkaya, kartepeye oranla daha yüksek ve kar kalınlığı daha fazladır. o tarihlerde ciddi bi ısınma gerçekleşmez ise kartalkaya'Da rahat tatilini yaparsın. Kartepe ne derece olur bilemem.

Peki ulaşım açısından günlük gidip gelmek mümkün olur mu Kartalkaya'ya?

• Böyle bir konu açılmış o zaman bende hem bölge mi tanitayim hemde güney sahillerine tatil düşenen arkadaşlara fikir vereyim

Burası antalya kaş kaputaş plaji

Burası antalya kaş mavi mağara

Burası antalya kaş ilçesi kuş bakışı görünümü

Burası antalya kaş kalkan beldesi plaji

Burası kalkan beldesinin kuş bakışı görünümü

Burası antalya kaş patara plaji yaklaşık 13 km uzunluğunda kumsal bir plaj ama iyi yüzme bilmiyorsanız girmeyin derim

Burası tarihi yerleri sevenler için kaş xanthos antik kenti

Burası kaş islamlar köyü doğa içinde yaşamak isteyener in yeri ailece kalinabilecek haftalık kiralık villa felan vardır ayrıca denize gitmek isteyenler araçla gidebilir 7 km 15 dk

Burası muğla fethiye ölüdeniz

Muğla fethiye kelebekler vadisi

Muğla fethiye yunanlilardan kalma kaya köy antik kenti

Adrenalin sevenler babadağ dan ölüdenize yamaç paraşütü ile atlayabilir :D

Muğla fethiye kuş bakışı görünümü

Muğla fethiye göcek

Tarihi likya yolunun rotası macera severlere
    Ayrıntıya girmeden önemli yerleri anlattım arkadaşlar sorusu olanların sorularını memnuniyetle cevaplarım.

• Bolu'da yağışlı-sisli ve 6°C bir havadan aşamalı olarak sisli-karlı ve -2 °C havaya geçiş yaptık. Derecenin düşüşünü tek tek saydım. 1°C den sonra yağış kara döndü. Kar bana gelmeyince ben kara gittim. Kayak merkezi çok sakin. Oteller de aynı şekilde. Hem sezon bitiyor hem de hafta içi olması ıssıslaştırmış. Kayak alanlarına ancak parayla giriliyor. Pistler epeyi yukarı kadar uzanıyor. Seneye, gece geçirerek ve kayak da yaparak geçirmeyi planlıyorum.

hava-gunes11 hava-parcalibuluts23 hava-buluts323 hava-yagmusrs233333 hava-yagmusrs23333323333 hava-yagmusrs323 hava-simsek3232 hava-kars323 uzays3271653126

Einmal editiert, zuletzt von bugrag ()

• Resim bulursam paylaşacağım ama benim gözde tatil yerim akçay, gündüzleri sıcak geceleri serin, denizi adamı kendine getiren cinsten, havası müthiştir..Gitmeyen varsa tavsiye ederim

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben de bir aksilik olmazsa Temmuz 19 civarı Avşa Adası'na gideceğim.Daha önce 2011 ve 2009 yıllarında gitmiştim.Makul fiyatlı ve güzel bir yer.Feribotla İstanbul'a 3 saat.

• 20-30 Temmuz arası ben Didim-Bodrum-Kuşadası taraflarında olacağım inşallah.
    Fotoğrafları konuma atarım :)
    İyi tatiller herkese. :boat: 

• Eğlenmek full time gezmek istiyorsanız güney ben kafa dinleyeceğim istiyorsanız Karadeniz yaylalarını öneririm.Güneye sahillere kafa dinlemek için gitmeyi düşünüyorsanız cidden tatilden daha yorgun şekilde dönme olasılığınız çok fazla :)

• milleti bilmem ama yaş ilerledikçe sahil kenarındansa bol ağaçlıklı yeşillikle doğayla içiçe bir tatil arar oldum. Denize girip güneşlenmek bana birşey katmadığı gibi bide kalabalıkla uğraşacan:) bundan 15 sene önce bolbol denize gireyim yüzeyim kafasındaydım şuanda onu bıraktım. yanından dere geçen gün içinde serin rüzgarlı ve sessiz yerler favorim:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN