Aysonu Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam,
    O Başka forumlar,
    Cok vefasız olurlar.

Biz Değerli tahminlerinizi bekliyoruz.

Seyyah

• Başka bir forumda adminken 10 Gün önce istanbulda hayatı etkileyecek yaa harbiden kar gibi kar yağdı iz bırakacak başka sistem beklentim yok dedim 2017 nin kalan günleri için haa kar yağmıyacak demedim sakın yanlış anlamayın sonra ordan kovulduk burdan kovulmamak için fazla yorumda bulunmuyorum dostlar hee

Hocam gerçekler zor olur bazen acı biter malesef siz yine de cesaretli tahminlerimize devam edin derim başarılar :)

• Başka bir forumda adminken 10 Gün önce istanbulda hayatı etkileyecek yaa harbiden kar gibi kar yağdı iz bırakacak başka sistem beklentim yok dedim 2017 nin kalan günleri için haa kar yağmıyacak demedim sakın yanlış anlamayın sonra ordan kovulduk burdan kovulmamak için fazla yorumda bulunmuyorum dostlar hee

O forum hangisiyse demek ki insanların fikirlerine saygılı değillermiş. Bence kapatıp gitsinler. Biz değerli yorumlarınızı bekliyoruz, saygılar.

• Bu cemre olayı yine başladı. Cemre dediğiniz şeye inanıyorsanız 1987 yılında yaşanan Mart ayına inanmamanız lazım. Her zaman düşen cemre 1987 yılında düşmemiş miydi? Bırakın bu cemre muhabbetini,

Kar yağabilir, yağamaz demedim.
    Cemre düşecek dedim.
    Cemre düşecek KAR yağmayacak demiyorum.
    Sadece cemre düşecek diyorum bu.
    Kar yağabilir cemreden sonra.

• semih hocam yanlis anlamayın yalakalik gibi olmasin su tv'ye cikan meteoroloji uzmanlardan 100 kat daha iyisin valla helal olsun foruma katilali 3hafta bile olmadi ama gorusleriniz tutarliligi çok saygilar

• Sabahki ecm dede ana fikir ayni.ozellikle bu sene kisi kar namina kotu geciren bati karadenize calismis ve tabi marmaraya. potansiyeli cok yuksek bir sistem. Ukmo gfs ve Gem sistemi vermiyor. 3 e tek kapisiyor ecm hepsiyle. Yarin aksama kadar diger modellerinde ecm ye uymasi lazim. Bu aksamki ecm de cok onemli. sistemde israrci olursa diger modelleride yanina ceker.

• Her yerde 20 Şubat diye gözümüze sokuyordun, hayırdır?

Tahminlerin kayması çok doğal birşey veriler her zaman doğru çıkacak diye birşey yok ayrıca bilgin varsa sendende bir tahmin bekliyoruz.
    20 şubat diyenlerden biriyiyim önemli olan tarihi bilmek değil sistemin nereden geleceğini kuvvetini bilmektir tarih 3-4 gün oynarsa ne olacak?

• Sabahki ecm dede ana fikir ayni.ozellikle bu sene kisi kar namina kotu geciren bati karadenize calismis ve tabi marmaraya. potansiyeli cok yuksek bir sistem. Ukmo gfs ve Gem sistemi vermiyor. 3 e tek kapisiyor ecm hepsiyle. Yarin aksama kadar diger modellerinde ecm ye uymasi lazim. Bu aksamki ecm de cok onemli. sistemde israrci olursa diger modelleride yanina ceker.

aynen doğru hocam ecm sistemi vermedi mi ben diğerleri verse bile çok ümitlenmiyorum.kışı kapatma sistemi olabilir.

• Sabah gem ukmo kotu ecm iyi iken aksam ukmo gem toparlamis ecm bozmus. Yarin ki guncellemelerin sistem hakkinda net bilgiler verecegini dusunuyorum. sabah ola hayrola.