Aysonu Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • semih hocam en son sistem cok guzel bir hal aldi demsiniz tekirdag adinada guzel olabilirmi kiyidayiz sizce sicaklik sikintisi cekermiyiz?

@deffoe Balkan'lar dan geleceğini söylediği için Tekirdağ ilinin etkilenmemesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır sanırım. Konunun muhatabı ben değilim ama yardımcı olmak istedim.
    Sevgiler,

• Şuan görünürde ülkemize yönelik bişey yok modellerde Balkanlarda asılı şuan -12 ler umarım 24 üne felan çeker ülkemize sistemi çünkü uzatttıkça kar kalitesi düşer tutmaz ne kadar erken olursa o kadar iyi bu aylarda onun dışında tam düzelme yok modellerde 10 gün bahar tadı oluşacak uzun aradan sonra geçen de 5-6 gün yaşamaştık kış boyunca toplam 15 gün felan bahar tadında sıcaklık yaşadık onun dışında mevsim normalleri altında gittik atmosfer kendine gelsin biraz kuru soguktan bıktık bu sene :) bence son sistem olmaz eger bu gelirse Martta da 1-2 tane mevsimine uygun olmayan kuvvetli sogukların gelecegini düşünüyorum umarım en az 1 tane saglam sistemle bu kışa veda ederiz...

@Efsane-Semih hocam el ninoyu çok arıyoruz bu sene la nina bize bu sene hüsran yaşattı la nina degil bundan sonra el nino benim favorim... la nina da benim bildigim m.normalleri altı giderdik yağış sıkıntısı olmazdı bu sene tam tersi oldu yağış sıkıntısını fazlasıyla yaşadık 10-15 gün normaller üstünde gitseydik 4-5 gün saglam sistem alsaydık bu sene hep parça parça sistem aldık onda da her sistem 2 gün kuruk gerisi hafif orta kar diye gördük yogun kar göremedik bu sene şahsen kış boyunca toplam 35cm kar alabildik anca Batı Karadeniz kıyıları bu sene iç Ege ve İç anadoludan farksıztı...

3 Mal editiert, zuletzt von dikiz ()

• @deffoe Balkan'lar dan geleceğini söylediği için Tekirdağ ilinin etkilenmemesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır sanırım. Konunun muhatabı ben değilim ama yardımcı olmak istedim.Sevgiler,

tesekkurler kiyidayiz sadecr sicaklik sikintisi olmasindan korkuyorum artik kismet tabi martta yaklasti kiyilar icin problem yaratabilir

• @deffoe Balkan'lar dan geleceğini söylediği için Tekirdağ ilinin etkilenmemesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır sanırım. Konunun muhatabı ben değilim ama yardımcı olmak istedim.Sevgiler,

modellere tam olarak yansisin sicaklik olayina bakariz. arkadasin dedigi gibi etkileneceksiniz.

• Şuan görünürde ülkemize yönelik bişey yok modellerde Balkanlarda asılı şuan -12 ler umarım 24 üne felan çeker sistemi çünkü uzatttıkça kar kalitesi düşer tutmaz ne kadar erken olursa o kadar iyi bu aylarda onun dışında tam düzelme yok modellerde 10 gün bahar tadı oluşacak uzun aradan sonra geçen de 5-6 gün yaşamaştık kış boyunca toplam 15 gün felan bahar tadında sıcaklık yaşadık onun dışında mevsim normalleri altında gittik atmosfer kendine gelsin biraz kuru soguktan bıktık bu sene :) bence son sistem olmaz eger bu gelirse Martta da 1-2 tane mevsimine uygun olmayan kuvvetli sogukların gelecegini düşünüyorum umarım en az 1 tane saglam sistemle bu kışa veda ederiz...

@Efsane-Semih hocam el ninoyu çok arıyoruz bu sene la nina bize bu sene hüsran yaşattı la nina degil bundan sonra el nino benim favorim... la nina da benim bildigim m.normalleri altı giderdik yağış sıkıntısı olmazdı bu sene tam tersi oldu yağış sıkıntısını fazlasıyla yaşadım 10-15 gün normaller üstünde gitseydik 4-5 gün saglam sistem alsaydık bu sene hep parça parça sistem aldık onda da her sistem 2 gün kuruk gerisi hafif orta kar diye gördük yogun kar göremedim ben bu sene şahsen kış boyunca toplam 35cm kar alabildik anca Batı Karadeniz kıyıları bu sene iç Ege ve İç anadoludan farksıztı...

La ninada yagis sikintisi olur el ninoda olmaz. Tabi bu herzaman gecerli degil.

size karayel yariyor daha cok. Bu gelecek sistemde iyi kar alabilirsiniz.