Kışın Kalanı Hakkında Bilgi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cfs uzun vade yanı aylık modeller 25 Mart'a kadar dediğinizi destekler nitelikte Semih bey ;) umarım hayırlısı olur ülke adına ;) benim biraz realist yanım şu saatten sonra İstanbul adına bir 6 ocak daha yaşanmasının zor olduğuna yönelik; tabi duygusal ve realist olmayan yanım ise bir 87 daha neden olmasın diyor.. ama dedik ya bazen Rabbim bize öyle bir nimet verir ki bunu anca yıllar geçtikten sonra anlarız kıymetini 6 ocak çoğu İçin aslında erken ve beklenmedik bir anda geldiği için sonrasında da devamının geleceği intibahını yarattı doğal olarak; bakalım daha kışın ortasını Yen'i Yen'i geçtik daha 3/1 lik kısım duruyor ;) umarım dediğiniz gibi bir resital ile 2026-17 kışına nokta koyarız.....

• semih usta sistem küllerinden tekrar doğuyo gibi 15 ve 16sında güzel yağışlar gözüküyo son 4 güncellemede azar azarda batılıyo gibi tabi bu benimki amatör yorumu. birde usta yorumu alabilirmiyiz senden.

• semih usta sen dersen bi şekilde döner dolaşır o sistem çıkar. mayısta kar yağma ihtimali yokmu. şu yaşa geldik daha doğumgünümde kar görmek nasip olmadı. bi güzellik yapsan :4722

kardesim kac yaşındasın bilmiyorum ama izmit e 98 di yanlıs hatırlamıyorsam Mayıs da kar yagdı dershaneye gidiyordum yerler tutmuştu

• 2017 de kış hakkında ne bekliyorduk ilk yarı ılık ikinci yarı sert ocak bize güzel 1 sistem verdi şubatta beklendi büyük olunca ocağa nazaren hüsran oluyor şu izlandada yakamızı bi türlü bırakmadı 13 şubattayız daha mart var daha 1987 kışı mart ayında gelmişti atmosfer karışık neden olmasın sağlıkcakla kalın...

• 2017 de kış hakkında ne bekliyorduk ilk yarı ılık ikinci yarı sert ocak bize güzel 1 sistem verdi şubatta beklendi büyük olunca ocağa nazaren hüsran oluyor şu izlandada yakamızı bi türlü bırakmadı 13 şubattayız daha mart var daha 1987 kışı mart ayında gelmişti atmosfer karışık neden olmasın sağlıkcakla kalın...

Bir hava sitesinde yaptığım mevsimsel tahminde sürekli Kasım-Ocak dönemine dikkat çekmiştim. Ancak meyve veren ağaç taşlanır derler ya bizde öyle taşlandık işte. Veri veri diyor millet veri zaten herkesin gözünün önünde. Biz zaten bir tane kurum ya da kişiyi baz alıp tahmin yapsak o zaman bizim tahminciliğimizin ne vasfı kalır ki. Bu işte biraz da tecrübe lazım. Gördüğümüz tonla veriyi harmanlayıp ortaya koyuyoruz. İşte bende bunları harmanlayıp ortaya koymuştum. Kasım-Ocak dönemi sert geçecek demiştim. Dediklerim birebir de tuttu. Açıkçası Şubat ve Marttan ümidim yoktu. Şubat geldi ilk haftası bahar tadında oldu. Sonrasında ise bu sistem işte. İnşaallah daha sert 1-2 sistem görürüz de bu kışa yakışır bir kapanış yaparız.

• herşey olabilir atmosfer çok yordu bu sene bizi Soguk ve karlı sistemler gelmeyebilir artık %30 belki gelebilir oda abartılacak cinsten olmaz bu saatten sonra bu sene hayal kırıklıgı oldu yalım yamalak sistemler geldi geçti kuru soguktan başka bişey görmedik bu sene malesef.. hatta en güzel senaryo bile olabilir 1929-1954 benzeri görüntüler oluşabilir çok çok küçük bi ihtimal Bu sene La nina yılı ne olacagı belli olmaz bi bakmışınız -20 lik çekirdek 23-24 gelip 10-15 gün boyunca Ülkemizde gezinip durur hiç bi dayanakta hiç bi modelde bunu göremeyebilir modellerin bu sene tutturma oranı %20 lerde epey düştü çünkü gelecek sistemler çok oynak hava olaylarını modeller mühendisler tahminciler ne olacagını bilemez ALLAH bilir herşeyi istese herşeyi yapar kurban oldugum ALLAH isterse hazirana kadar kış mevsimini sürdürür kim bilebilir ki örnegin; kar yağışının 23-24 şubatta başlayıp 10-15 marta kadar sürecegini hangi mühendis hangi tahminci bilebilir ALLAH istemezse hiç bişey olmaz...

Einmal editiert, zuletzt von dikiz ()

• herşey olabilir atmosfer çok yordu bu sene bizi Soguk ve karlı sistemler gelmeyebilir artık %30 belki gelebilir oda abartılacak cinsten olmaz bu saatten sonra bu sene hayal kırıklıgı oldu yalım yamalak sistemler geldi geçti kuru soguktan başka bişey görmedik bu sene malesef.. hatta en güzel senaryo bile olabilir 1929-1954 benzeri görüntüler oluşabilir çok çok küçük bi ihtimal Bu sene La nina yılı ne olacagı belli olmaz bi bakmışınız -20 lik çekirdek 23-24 gelip 10-15 gün boyunca Ülkemizde gezinip durur hiç bi dayanakta hiç bi modelde bunu göremeyebilir modellerin bu sene tutturma oranı %20 lerde epey düştü çünkü gelecek sistemler çok oynak hava olaylarını modeller mühendisler tahminciler ne olacagını bilemez ALLAH bilir herşeyi istese herşeyi yapar kurban oldugum ALLAH isterse hazirana kadar kış mevsimini sürdürür kim bilebilir ki örnegin; kar yağışının 23-24 şubatta başlayıp 10-15 marta kadar sürecegini hangi mühendis hangi tahminci bilebilir ALLAH istemezse hiç bişey olmaz.

bunu inkar eden yokki. ben pek ne demek istediğini anlamadım Allah isterse ağustosta kar yağar. Bir beklentinmi var daha yoksa kışı tamamen bitirdinmi hiç anlayamadım kardeşim.

• @ilker4185 kardeşim demek istedigim şuan sadece endekslerin güzel oldugu ve 23-24 şubatta kuvvetli bi salınım olacagını 10-15 marta kadar sürebilecegini gösteriyor Nao ve Ao endeksleri gayet güzel hoşuma gitti ve umutlarımı yeşertiyor endeksler degişebilir tabikide şuanki endeksler göre 23-24 ünde kuvvetli bi salınım olacagı yönünde takip ediyoruz La nina yılı oldugu için En azından Nisana kadar bu kış bitmeyecek gibi...

Einmal editiert, zuletzt von dikiz ()