Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Konuyu takip ediyoruz fark edilmediğini sanan ancak bariz ne yapmaya çalıştığı belli olan arkadaşlar var.Rahat olun tadını çıkarın tat kaçırmak isteyenin tadını biz kaçırırız.

• 10 ocakda kky vermesi normal 850 sıcaklıkları 0 ve üzeri o zamana daha vakit var o sonraki iş. Burda tekrar söylüyorum artık model takibi yapmayın. Bu 4. söyleyişim oldu yağış kapıya kadar geldi hala modelden bahsediyorsunuz arkadaşlar yapmayın.

• rk23_kgigf-123

Meteorolojik Uyarı

Tarih: 5 Ocak 2019 CumartesiSaat: 21:20Uyarı No: 16 Uyarı Kodu: Normal

Ankara’da Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; 06.01.2019 Pazar sabah saatlerinden itibaren Ankara’da başlaması beklenen kar yağışlarının gece saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli şekilde devam ederek 8-15 cm civarında örtü bırakacağı; Pazar gece ve Pazartesi sabah saatlerinde il genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Kar yağışı ve buzlanmayla birlikte başta ulaşım sorunları olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

06.01.2019 09:00-06.01.2019 22:00

Hadisenin Şiddeti

Kuvvetli Kar

• Bu gün uyumamaya karar verdim kar yağışının gelişinden gidişine kadar izlemek istiyorum 8)8) Malum 10 ocak sonrası uzun bir ara sakin geçecek gibi. Ona hazırlık yapayım.

• Hava ayaz kesmiş. Kıtır kıtır buz var. Çatılarda arabalarda ve yolun bir kısmı karlı hâlâ.Üstüne kar yağarsa cmler çok rahat artar yarın en az 15 cm bekliyorum. Tabi yine doğusu daha şanslı görünüyor 😀

• xphone 40 mm saf kar yağışı demek yaklaşık 50 - 55 cm kar demek . Bu dediğinizin en son 9 Mart 2011 sisteminde gerçekleşti . Şuan bir hayli zor gözüküyor bunun gerçekleşmesi . Umarım tahmininizde başarılı olursunuz . İyi geceler 😁

• Yarın Keçiören gibi merkezi Ankara ilçelerinin 18-24cm arası, Bilkent ve Gölbaşı gibi güney yüksek yerleşimlerin 34-42cm arası örtü almasını bekliyorum. Öklüzyon cephe olacak saatlerce üzerimizde ve 16-17 saat içinde 30-40mm arası yağış düşecek.

Sincan kaç cm?

• Yarın Keçiören gibi merkezi Ankara ilçelerinin 18-24cm arası, Bilkent ve Gölbaşı gibi güney yüksek yerleşimlerin 34-42cm arası örtü almasını bekliyorum. Öklüzyon cephe olacak saatlerce üzerimizde ve 16-17 saat içinde 30-40mm arası yağış düşecek.

İnşallah dediğin gibi olur. Wrf 2 mm bile yağış vermemiş. Bu kısa vadede takip edilmesi gereken sınırlı alan modeli denen şeyden değil mi yaa. Anlamadım ben bu işi

03ba6c1cf.png

BORN IN WINTER