Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • surprizlere acik bir sehrimiz var arkadaslar umudunuzu kaybetmeyin bi bakarsin son 1 2 gun kala bile sistem degisir daha once defalarca oldu.birde bakmisiz ankara gelinligini giymis:)

Son 1 2 günü geçtim sistem içinde bile sürpriz oluyor. 2 cm beklerken 10 cm yağıyor falan. Kar olsun yeter gerisi heyecan ❄️

• bu arada burdaki konumuzla cok alakali deil ama bir uyari yapmak istiyorum ankarada yasayan kardeslerimize bir saglik personeli olarak.bulanti kusma dusmeyen israrli yuksek atesle seyreden influenza salgini mevcut.ozellikle sisli havalardan sonra cok cok artti.okula giden yavrularimiza uyarilarimizi yapalim zira solunum yoluyla bile bulasmakta mikrop.risk grubunda ozellikle 3 yas alti bebekler ve yaslilar bulunmakta.bebeklerde israrli dusmeyen yuksek ates febril konvulziyona(havale) sebep olmakta.herkese saglikli gunler dilerim.

• bu arada burdaki konumuzla cok alakali deil ama bir uyari yapmak istiyorum ankarada yasayan kardeslerimize bir saglik personeli olarak.bulanti kusma dusmeyen israrli yuksek atesle seyreden influenza salgini mevcut.ozellikle sisli havalardan sonra cok cok artti.okula giden yavrularimiza uyarilarimizi yapalim zira solunum yoluyla bile bulasmakta mikrop.risk grubunda ozellikle 3 yas alti bebekler ve yaslilar bulunmakta.bebeklerde israrli dusmeyen yuksek ates febril konvulziyona(havale) sebep olmakta.herkese saglikli gunler dilerim.

Aynen hocam benim yigenim dün aynısı oldu nedir çözümü acaba

• Aynen hocam benim yigenim dün aynısı oldu nedir çözümü acaba

hocam 2 gün çocuğu iyi sarsıyor ondan sonra ateş bitiyor. Ancak verilen ilaçlar ağır sanırım ki çocuk hemen uyuyor. Benim de 2 yaşında kızım var bizde de beta ve influenza çıktı. Antibiyotik tedavisi ve ateş düşürücü ile atlattık sayılır. Herkes dikkat etsin.

• Aynen hocam benim yigenim dün aynısı oldu nedir çözümü acaba

kendi tedbirimizi alicaz kardesim mecburen tabi ne kadar mumkun olur bilmiyorum ama toplu alanlarda bu ara pek bulunulmamali cunku halkimiz bu konuda cok bilincsiz afedersiniz vatandas nerdeyse insanin yuzune yuzune hapsirmakta birakin el kapamayi.el yikamaya cok ozen gosterilmeli bu zamanlarda.okula giden yavrularimizda daha cok okul tuvaletlerinden mikrop kapmaktalar.ozellikle cocuk ve bebeklerde virus vucuda girmisse atesine cok dikkat etmekte fayda var.4 saat arayla baslanilan ates dusuruculerin (calpol-dolven) saat araliklari daha da dusurulebilir.surekli atesine bakilmali gerekirse basinda sabahlamali arkadaslar bu konu gercekten cok ciddi.bu isin icinde biri olarak lutfen cocuklarimizin havale gercirmesinin onune gecelim yoksa beyinde kalici hasarlar olusursa Allah gostermesin cok daha kotu sonuclar dogurur.dusmeyen direncli atesi ve oksurugude eslik ediyosa hekiminize basvurmakta fayda var.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam malesef benim oğlanda aynı sıkıntıdan müzdarip 4 güdür okula göndermiyoruz 1 sınıf ateş kusma halsizlik ishal hepsi dediğiniz gibi. serum takıldı dün gece şükür şimdi biraz daha ama ateş takibi yapıyoruz. inşallah kardeşimlerine geçmez bebekler var hijen konusu çok önemli sırf bu yüzden 3 gündür aracımla işe gidip geliyorum toplu taşımaya binmiyorum.

• bu sistemde 1000 sayfayi devirelim artik

aynen 3 yıl olacak 8 şubatta . sisteme gelirse modellerde ki karasızlıklar insanı çileden çıkarır bu sinoptiklerde sıkıntı her zaman söylediğimiz gibi ab konumu çok önemli hayırlısı bakalım bir 2012 gibi olurmu yine 10 dk çevre yolunun kapandığını hatırlıyorum :)