Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ne uygulaması?

abi kan bağışı ile ilgili Süleyman Demirel Üniversitesinin geliştirdiği ve desteklediği android uygulaması. İzin verirsen gerekli açıklamayı yaparak paylaşmak isterim. Maddi bir getirisi yok reklam amaçlı değil yani

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Arkadaşlar Yöneticilerden aldığım izin ile paylaşım yapıyorum.

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından Android işletim sistemi için geçerli olan Kan Bağışı uygulaması geliştirildi. Uygulamanın adı ''Kan Lazım ''. Play Store de mevcut şu anda. Uygulamayı tüm Android kullanıcıları yükleyebilir. Sistem şu şekilde çalışıyor. Uygulamayı telefonunuza kuruyorsunuz. Kan gurubu telefon numarası konum bilgisi ve e-mail bilgilerini giriyorsunuz. Bundan sonra sistem şu şekilde işliyor.

Örnek olarak Sakarya Devlet Hastanesinde size kan lazım oldu. İlgili birimden QR kod alıyorsunuz telefondan okutup ''Kan Lazım'' uygulamasından çağrı yapıyorsunuz. Sistem en yakında ki dönorlere mesaj yolluyor. Veya sizin kan gurubunuzdan birisi ''Kan Lazım '' çağrısı yaptı. O zaman sistem size Sakarya Devlet Hastanesinden kan çağrısı var mesajı gönderiyor.

Uygulamada ücret yok arkadaşlar hiç bir şekilde. Çok basit bir uygulama ve faydalı bir uygulama diye düşünmekteyim. Bir bakın isterim.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• arkadaşlar şu anda burası teksasa döndü. 5 dakikadır deli gibi silah sesi geliyor gazinolar bölgesinden. Abooooooo Allah Allah savaş mı çıktı ulan otomatik silahla ateş ediyorlar. Çekip gidecem en son bu memleketten.

• arkadaşlar herkese öncelikle iyi geceler. meteorolojiye daha önce çok ilgim vardı ve sizlerin sayesinde bu kat ve kat daha arttı. ancak bilgimi bi kaç kademe daha yükseltmek istiyorum ve ''vortex'' ''ab'' gibi birçokterimlerin anlamlarını öğrenmeye yönelik ve de, diyagramları (ecmf-gsf) değerlendirmeyi anlayarak okumamı sağlayacak, link, pdf veya video falan varsa , bana yönlendirirseniz çok sevinirim.

• önceden kaynardı buralar muhabbetin dibine vururduk. nerelerdesiniz zalımlar :D

• Bitlis Sehi ormanlarındaki çatışmada Ulupamir'in yiğit Kırgızlarından Ali Kardeşimlz yaralanmıştı şuan sağlık durumu çok iyi .

• Küçük Kazak Hacılar
    Şehitlerimizi unutmamış

• arkadaşlar herkese öncelikle iyi geceler. meteorolojiye daha önce çok ilgim vardı ve sizlerin sayesinde bu kat ve kat daha arttı. ancak bilgimi bi kaç kademe daha yükseltmek istiyorum ve ''vortex'' ''ab'' gibi birçokterimlerin anlamlarını öğrenmeye yönelik ve de, diyagramları (ecmf-gsf) değerlendirmeyi anlayarak okumamı sağlayacak, link, pdf veya video falan varsa , bana yönlendirirseniz çok sevinirim.

bütün konular yararlıdır hocam bahsettiğin türden çok güzel bilgiler mevcut ;) FAYDALI VE METEOROLOJİK BİLGİLER

• millet radar takibinden gözleri bozdu hocam :) vala yarın sabah 8de benim nöbet var bende ufaktan gidicem 1 saate ;)

açacam bir konu milleti uykusuz bırakacam gece gece ama neyse ben sabaha kadar ayaktayım. Sabah güncellemesini inşallah paylaşırım uyumazsam

Güncellemeleri takip etmenizi öneririm.Yazarlarımızın konularında yazdığı mesajlar her zaman size yol gösterici olacaktır.