HF Evren Köşesi

• @Snow Effect(Eren) ben inanmayanlardanım:) inanan vardır elbette

Ben de pek inanmamışımdır ama uzaylı ya da uzayda başka bir varlığın olma fikri de bana çok mümkün geliyor.51. Bölge'de olsak da bilsek :)

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• @Snow Effect(Eren) Halen genişleyen evrende yanlız olduğumuzu düşünmüyorum. :)

Şuan sadece gözlemlenebilir evreni görebiliyoruz ilerisinde ne var bir boşluk

O boşluk denilen yer benim asıl merak ettiğim bölge.En azından orada bulunmak isterdim :)

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• yalnızmıyız değilmiyiz onu bilmem ama ufo işine inanmıyorum kısacası

Hocam bana da ufo işi inandırıcı gelmiyor ufo denen şeyler gizli yarım kalmış bir askeri deneyin ürünü olabilir veya hatta komplo teorisyenlerinin çok abarttiğı atmosferdeki ışık kırılmaları da olabilir

• Fiziksel olarak "uçan" dairelerin uçması mümkün değildir. Ancak aşırı yüksek hızlarda mümkündür.

Uzaylıların varlığına inanıyorum ancak en yakın yıldız ~4.7ly uzaklıkta ve Voyager 1'in yaklaşık 40 yılda yalnızca 38 ışık saati uzaklaştığı düşünlürse, ışık hızına yakın bir hız dışında buraya ulaşamazlar. Böyle büyük bir hızda da, onlar bize göre çok yavaş olacağı için, insanlık yok bile olmuş olabilir.

• Gelecekten günümüze gelen insanlar olduğunu söyleyen bazı kanıtlar var.Bunu Uzaylılarla bağlaştırabilirsem müthiş bir yazı yazacağım.

• Böyle bir şey imkansız.

Bana da imkansız geliyor fakat 2077 den 2016 ya gelen insanların olduğunu söylüyorlar.Bu imkansız İnsanlar kendi geleceğini çiziyor zaten.
    Aynı bir paradox oluyor resmen bunun hakkında bir yazı yazacağım.2077 zaman makinesi icat edip 2016 ya gelebilirlerde :D

• Ay'ın gerçek yaşı bulundu

Dünya'nın uydusu Ay'ın sanılandan çok daha yaşlı olduğu ve yaklaşık 4.51 milyar yıl önce oluştuğu belirlendi.

Los Angeles'taki California Üniversitesi (UCLA) araştırmacıları, 1971'teki Apollo 14 seferinde astronotların Ay'dan getirdiği taşları inceledi ve Ay'ın Güneş Sistemi'nin oluşumundan 60 milyon sonra doğduğunu buldu.

Şimdiye kadar Ay'ın Güneş Sistemi'nden 100-200 milyon yıl sonra oluştuğu varsayılıyordu. UCLA araştırmacıları, Ay'ın yaşını belirlemenin Güneş Sistemi'nin ve Dünya gibi kayalık gezegenlerin oluşumunu anlamada büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Ay'dan getirilen taşlardan alınan zirkon parçacıklarını uranyum tarihleme yöntemini kullanarak inceleyen araştırmacılar, Ay'ın 4.51 milyar yaşında olduğunu ortaya çıkardı.
    Çalışma, "Science Advanves" dergisinde yayımlandı.

Kaynak

• Evrende Yalnız Mıyız Sorusuna Cevap ? - Fermi Paradoksu (10-15 dknızı ayırıp okumanızı öneririm.)

Bu konuyu okumanızı tavsiye ederim.İngilizce'si iyi olan orijinali okusun.

========================================================

Orijinali - Fermi Paradox

Türkçesi - Fermi Paradoksu Türkçe