HF Evren Köşesi

• Evren ile meraklı çok fazla üyemiz olduğu için konu dışında çok fazla muhabbeti olmaya başladı.Bende Astronomi başlığımız altında genel bir konuşma konusu oluşturdum.Hem konuşmalarımız burada daha kolay bulanabilir olacak hemde attığımız videolar,resimler konu dışı konumuzda kaybolmayacak :) Hayırlı olsun.Evren ile ilgili üyelerimizi bekleriz :)

Syolu1.gif

600x338Samanyolu-galaksisinin-kutlesi-ne-kadar-iste-cevabi.jpg

• her daim konuşuruz:) en çokta solucan deliği zaman atlama gibi konularda konuşabiliriz ileride:)

Abi iyi konudan bahsettin.İnsanlık belki ışık hızına ulaşamayacak ama solucan delikleri sayesinde evrende yolculuk yapabilecek diye düşünüyorum :D

Tabi biz göremeyeceğiz orası başka ama düşüncesi bile güzel :)

• uzay bu sürprizlerle dolu olabilir:) ışık hızına ulaşabilirmiyiz o muamma, ama bundan 500 yıl evvel birisi dese ki ses hızına nasıl ulaşırız, ahanda şuanda ses hızına ulaşabiliyoruz:) o yüzden hiçbirşey imkansız değil

• uzay bu sürprizlerle dolu olabilir:) ışık hızına ulaşabilirmiyiz o muamma, ama bundan 500 yıl evvel birisi dese ki ses hızına nasıl ulaşırız, ahanda şuanda ses hızına ulaşabiliyoruz:) o yüzden hiçbirşey imkansız değil

500 yıl değil 100 yıl geri gitsek adamlara bugün ki şeyleri söylesek bize deli gözüyle bakarlardı abi :)

• Şöyle bir düşünün beyler bayanlar ben hep düşünürüm. Yolculuğa Dünyadan başlıyoruz.
    O kadar hücre, mikrop, hayvan, cinler, suda yaşayan cinsten havada uçana kadar varlık, dağlar, bayırlar, ovalar, yanar dağlar. Sonra akarsular, şelaleler, dereler, göller, denizler, okyanuslar. Sonra yağmurlar, kar, kky, dolu. Sonra cins cins bulutlar. Sonra litosfer, stratosfer, atmosfer ve uzaydayız. Yaşamı oluşturan temel şeylerden güneş, meteorlar, ay, yıldızlar, mars, venüs, neptün vs.. Daha henüz ulaşamadığımız kat trilyonlarca gezegen. Kısacası evren. Peki ya sadece bizim içinmi bu kadar çok şey var? Sadece insanların dahada uzağa gitmesi, dahada çok araştırması içinmi var? Kimse yokmu? O gezegenler orada neden duruyor? Kıyamet vaktine kadar belki ulaşamayacağımız tonlarca yer. Bunun mutlaka bir açıklaması olmalı.

Size soruyorum inanan, inanmayan tüm kardeşlerim.

• ben size daha ilginç birşey sorayım mi?? neden herşeyin merkezinde bir çekirdek var ve herşey bu merkezin etrafında dönüyor? en küçük atomun çekirdeği var etrafında elektronlar dönüyor,güneş sistemi gibi binlerce belki milyonlarca sistem var hepsinin merkezinde bir nebula ve etrafında dönen gezegenler..

Neden? neden hepsi tavaf ediyor?

• Gece yatağa yatıp sabahlara kada rbu konuyu düşünmüşlüğüm var @Mephistopheles ancak bulunmuş bir cevabım yok, bir sürü cevabım var. O kadar ilginç cevaplar buldum ki kendimce, bazıları akla yatıyor ki o akla yatanlar zaten çoğu kişinin düşündüğü şeyler.

• ben size daha ilginç birşey sorayım mi?? neden herşeyin merkezinde bir çekirdek var ve herşey bu merkezin etrafında dönüyor? en küçük atomun çekirdeği var etrafında elektronlar dönüyor,güneş sistemi gibi binlerce belki milyonlarca sistem var hepsinin merkezinde bir nebula ve etrafında dönen gezegenler..

Neden? neden hepsi tavaf ediyor?

İşte onun cevabını bulabilirsek tüm yaratılışın cevabına belki ulaşmış olabiliriz.

Gece yatağa yatıp sabahlara kada rbu konuyu düşünmüşlüğüm var @Mephistopheles ancak bulunmuş bir cevabım yok, bir sürü cevabım var. O kadar ilginç cevaplar buldum ki kendimce, bazıları akla yatıyor ki o akla yatanlar zaten çoğu kişinin düşündüğü şeyler.

Düşüncelerini okumak istiyorum kardeşim. Mutlaka yazmalısın. Çünkü basit bir mevzu değil. Biz müslümanız kendi yaratılışımızın cevabını kah mistik, kah realist bir şekilde yorumlayabiliriz. Ancak @Baybars ın değindiği konu ve bu kadar çok şeyin yaratılmasına neyin sebep olduğunun cevabını bulamıyoruz.