Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Artık güncellemeleri takip etmemeyi düşünüyorum. Sinir bozmaktan başka bir işe yaramıyor. Her güncelleme de soğukların ve yağışların etkisini azaltıyor kendi bölgem adına. Çok şanssız bir bölgedeyim malesef soğuklar rahat giremiyor. Soğuklar girdiğinde yağış çekiliyor. Artık oluruna bırakacam. Gelirse sürpriz olur. Gelmezse zaten alışkınım. Herkese iyi pazarlar...

Üzülmeyin hocam

• Artık güncellemeleri takip etmemeyi düşünüyorum. Sinir bozmaktan başka bir işe yaramıyor. Her güncelleme de soğukların ve yağışların etkisini azaltıyor kendi bölgem adına. Çok şanssız bir bölgedeyim malesef soğuklar rahat giremiyor. Soğuklar girdiğinde yağış çekiliyor. Artık oluruna bırakacam. Gelirse sürpriz olur. Gelmezse zaten alışkınım. Herkese iyi pazarlar...

Yaşadığınız kent Hatay’dı değil mi hocam?

Forumda üçüncü kışım hiçbir zaman uzun vadedev(10 gün) öncesinden Hatay için net yorum yapılmadı. Yapılamaz zaten. yanılmıyorsam iki kış önce umut hocam iki gün önceden Hatay kar alabilir demişti. Onda da ihtimal olarak söyledi. Net bir şey yoktu. Yağmıştı da tüm gün yağmıştı. Kısaca 10 gün sonraki sistem için heyecan yapmayın derim ben.

• Kvothe Hocam moral bozmaya gerek yok. Bi güncelleme de arttırır diğerinde azaltır dieerinde yine arttırır. Sabırla beklemeye devam edelim. Modellerde belirsizlik havası hakim. Rabbimizin izniyle vade yaklaştıkça daha güzel görüntüler göreceğiz.

• Yaşadığınız kent Hatay’dı değil mi hocam?

Forumda üçüncü kışım hiçbir zaman uzun vadedev(10 gün) öncesinden Hatay için net yorum yapılmadı. Yapılamaz zaten. yanılmıyorsam iki kış önce umut hocam iki gün önceden Hatay kar alabilir demişti. Onda da ihtimal olarak söyledi. Net bir şey yoktu. Yağmıştı da tüm gün yağmıştı. Kısaca 10 gün sonraki sistem için heyecan yapmayın derim ben.

Evet hocam Hatay merkezdeyim. Haklısın genelde erken tahminler yanıltıyor bizim şehir için. Ama artık o sürpriz kar yağışları da olmuyor son zamanlarda. Modellerde sürekli soğuğu sokmamakta ısrarcı olunca morali bozuluyor insanın. Umarım son güne kadar değişme ihtimali olurda yine sürpriz bir kar yağışı alırız. O kadar çok istiyorum ki kar yağmasını sanırım o yüzden yağmıyor :) Totem yapıp modelleri takip etmicem yeni yıla kadar belki işe yarar :)

• Evet hocam Hatay merkezdeyim. Haklısın genelde erken tahminler yanıltıyor bizim şehir için. Ama artık o sürpriz kar yağışları da olmuyor son zamanlarda. Modellerde sürekli soğuğu sokmamakta ısrarcı olunca morali bozuluyor insanın. Umarım son güne kadar değişme ihtimali olurda yine sürpriz bir kar yağışı alırız. O kadar çok istiyorum ki kar yağmasını sanırım o yüzden yağmıyor :) Totem yapıp modelleri takip etmicem yeni yıla kadar belki işe yarar :)

Geçen kış hariç her sene havada bile olsa kar görüyoruz. Geçen sene iç bölgelerde bile kar almayan kentler olmuştu. Hissiyatımla söylüyorum. Bu sene merkeze kar düşecek ;)

• Geçen kış hariç her sene havada bile olsa kar görüyoruz. Geçen sene iç bölgelerde bile kar almayan kentler olmuştu. Hissiyatımla söylüyorum. Bu sene merkeze kar düşecek ;)

Doğru son zamanlarda her kış bazen çok iyi bazen az da olsa gördük çok şükür. Geçen seneyi hatırlatma faciaydı zaten :) Keşke bende senin gibi hissedebilsem. Ama olacak inşallah ya sabırla beklemeye devam :)