Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • KARcanavarı nın dediği mesele rakım değil aralık 12 geldik daha 5 derecelere inmedi gece bile erzurum bile karcanavarının dediği 0 dereceler zor iniyor kuzeyden soğuk inmedimi rakımda çok etki etmiyor daha toprak bile soğumadı herşey nasıl yaşlanıp ölüyorsa atmosferde çoktan öldü ve şu an olan olaylar atmosferin yeni bir çocuğun doğması gibi yeni yeni ayağa kalkmaya çalışıyor olması sendeleyerek geçmişte yaşanan kışlara tekrar dönebiliriz küresel ısınmaya pek inanmıyorum ben gerçekten bir ara ozon tabakası inceldi delindi dediler oda kendini yeniledi şu anda benim izlenimlerim atmosferde kendini yeniliyor bilim adamlarının dediği gibi en geç 2021 yani 3 yıl sonra soğukların başlangıcı olarak ve en az 70 yıl sürecek soğuklardan bahsediyorlar bekleyip görecez herşeyi ama bu yıl ocak ayıyla beraber inş güzel olacak şubat sonuna kadar hatta mart ortalarına kadar sürebilir her zaman geç gelen kış güzel kışlardır selametle kar severler saygılar...

• Su an Şanlıurfa karakoprude acayip bir sis var hatta akşamdan beri var ben hayatımda boyle bir sis görmedim neredeyse karşı apartman görünmeyecek akşamdan beri durum bu

• Bazen şükretmek gerek.Tamam kar görmedik daha ama en azından geçen yıl ki kabus kış gibi bir kış da geçirmiyoruz.Yağmur sis fırtına var kar umudumuz var geçen yıl hiçbir şey yoktu.Tüm güneydoğuda ortalamanın 6-7 derece üzerinde sıcaklıklar vardı.

• bu sene maşallah çok berektli..Rabbimize şükürler olsun..son 48 saatte adıyaman efsane yağış aldı il genelinde..son 48 saatte nemrut dağı milli parkına 222 mm, sincik ilçesine 207 mm, gerger ilçesine 152 mm ve adiyaman merkeze de 99 mm yagis düşmüş..dereler masallah caglayarak akiyor..başlangıç sıcaklık olarak olmasa da yağış açısından harika oldu..yagis miktarı olarak tarihe geçebilir..Rabbim kar da gösterir insallah bizlere..

• bu sene maşallah çok berektli..Rabbimize şükürler olsun..son 48 saatte adıyaman efsane yağış aldı il genelinde..son 48 saatte nemrut dağı milli parkına 222 mm, sincik ilçesine 207 mm, gerger ilçesine 152 mm ve adiyaman merkeze de 99 mm yagis düşmüş..dereler masallah caglayarak akiyor..başlangıç sıcaklık olarak olmasa da yağış açısından harika oldu..yagis miktarı olarak tarihe geçebilir..Rabbim kar da gösterir insallah bizlere..

:hfyeni (25)::hfyeni (25)::hfyeni (25):

• Bu sistemden hiç bir şey anlamadım çevremiz yağışa boğuldu bizde tık yok kütleler merkeze giremiyor bir türlü girenler de hemen kaçıyor. Şöyle uzun süreli bir yağış olmadı.

• Beyler sakin olalım :) olacaak elbet olacak. Heleki bu kış güneydoğuda ortalamanın üzerinde yağışlar göreceğiz. Sibirya için zaten erken. Daha önce de belirtmiştim. Aralık son hafta-Ocak ilk hafta. Bu süreç içerisinde Sibiryamız misafirimiz olacak. Tabi burada balkan sistemlerini de bazen kırıntıları birkaç şehre sürpriz yaptığı için takip ediyoruz.

• adiyaman merkez 43 mm daha yagis aldı bugün..gecen 2 gunle birlikte 142 mm oldu..ay basindan bu yana olan yagislari da katarsak aralık ortalamamizin cok üstünde yağış aldık elhamdulillah..