Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Mia az kaldı kimleri neden kavga ettiğini kimlerin özür dileğini hepsini kanıtlarıyla ortaya koyacağım.Sizin bahsettiklerinizin ne özürle alakası var ne de başka bir şeyle.Attınız ama tutmadı sanki.Biraz daha bekleteceğim sizi.Size kalsa o gün sadece karadeniz kapatılmış sadece great özür dilemiş görün bakalım kimler neler yapmış.

iki konunun kapalı kaldığını önceki mesajımda da değindim zaten neden karadeniz konusu kapandı ondan bahsediyorum :)

Kişi durup dururken bölgemize gelip salça oluyor mu ? oluyor.Sorun çıkarıyor mu çıkarıyor.Dalga , alay geiyor mu ? geçiyor.
    Burda karadeniz bölgesinde ki diğer arkadaşlarında oo olsn evt tabi öyle ya demesini beklemiyorsunuz umarım :)

• Alaycı tavır dan kasıt ne ? :) Örnek lütfen samet adlı yönetici dedim diye mi ? burada ki alaycı aşağılama veyahut küçümseme nerede ben kaçırıyorum ya da farklı yerlere çekmek istemnizden ötürü bu tavırlar.Ortada bir yönetici konuya hakim ne demem gerekiyor samet mi ? kişinin yaşını bilmiyorum samet abi mi samet bey mi ? yönetici olan arkadaş samet ?
    bu tarz basit imalar veyahut hayal ürünü kelime imalarıyla üste çıkmaya çalışmaya gerek yok o günü zaten hatırlıyorum.
    ve iki konununda kapalı kaldığını biliyorum ancak karadeniz konusu neden kapalı kalıyor karadeniz neden ceza yiyor onu anlamadığım için karadeniz diye tek bölgeden bahsediyorum.

kelimeleri çarpıtmadan lütfen.

• Önceki sistem cok keyifli gEcti. Kar yagiaindan cok sistem geldiydi gelecekti suraya su kadar kar yagacakti filan derken sistemi aldik. kar yagisindan cok sistemlwrin gelisini gelisini heyecanla beklemk işin en keyifli yaniydi. Oncelikle tahmjnci arkadaslara cok tesekkur ederim bu heyecani bize yasattiklari icin.
    Lakin gozlemleyebildigim kadaraiyla findik kabugunu doldurmayan seylerden sebep kalpler kiriliyor, tartismalar cikiyor. Gerek yok boyle seylere.

Birilerinin X bolgesi icin olumsuz konusmasi veya baska birisinin Y bolgesi icin olumsuz konusmasi gercegi degistirmez. Kar yagdiran da O'dur, yamur yagdiran da ,gunesi gosteren de O'dur. Yaradan ne derse o olur. Bunu hepimiz biliyoruZ. Bunlara takilip keyfinizi kacirmayin.

Simdi sistem geliyomu gelmiyoR mu bana biri tahminde bulunsun :)

• @Mia ben diyeceğimi dedim gerisi sana kalmış. Son söyleyeceğim şey adaletin düzgün işlediği ve hatta sizede kıyak yaptığıdır. Benden sonra yönetici arkadaşların yolladığı mesajlara bak bakalım adalet var mı yok mu?

edit: lafları çarpıtmak huyum değildir, gereken neyse onu söylerim

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Tahrik serbest mi? bir tahrik etsenize bunca konuşmadan sonra bakın serbest mi değil mi?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• dozunda tahrik edersin atışırsın ama ağzını bozamazsın....yani bi istanbulluya bak biz çok kar aldık zaten siz genelde bizim gerimizde kalıyorsunuz dersen yada o sana derse bunda ne kötülük olur...hiç bişey olmaz

• forumda huzursuzluk çıkarırsan sonucuna katlanırsın. Siz niye herşeyi tehdit olarak algılıyorsunuz, tahrik etmeyin kimseyi paşa paşa forumda takılın seçim sizin @North Star

• forumda huzursuzluk çıkarırsan sonucuna katlanırsın. Siz niye herşeyi tehdit olarak algılıyorsunuz, tahrik etmeyin kimseyi paşa paşa forumda takılın seçim sizin @North Star

Sert tartışmaların ardında böyle bi çıkış yapınca insan ister istemez kuşkulanıyor biz her zaman ki gibi paşa paşa takılıyoruz...

• Şimdi olay nereden başlamış onu göstererek başlatalım.Yasin5385 nickli üyemiz rizede çok kuvvetli dolu yağışının başladığını belirtmiş.Buyrun mesajı;

Daha sonra bu siteden uzaklaştırılan istanbullu üye(ceza almayan üye yani) @Hasan Can siz bilmezsiniz sürekli sağa sola saldırırdı.Hem @AhmeTRabzoN Marina hem de @yasin5385 e cevap veriyor.Buyrun mesajı;

Tabi böyle olunca karşılıklı atışmalar başlıyor.Siz bilmezsiniz eskiden birbirlerini yiyen iki üye tekrar karşı karşıya geliyor.
    Olay sonucunda ne mi oluyor.Periyodik olarak o dönemlerde cereyan eden bir şey tekrar oluyor iki konu arasında tartışma çıkıyor hiç yoktan yere.O yüzden dediniz ya öncesini bilmem diye.Bende şu mesajı yazıyorum;

Mesajımda görüldüğü üzere her iki konuyu(sadece karadenizi değil) kapatıyorum.Bu 1.
    Her iki konu kapanınca her iki taraf bu sefer konu dışına yönleniyor bende şu mesajı yazıyorum.Herkesin anlayabileceği şekilde;

Şimdi gelelim özüre özür gelene kadar her iki konunun kapalı olacağını söyledikten sonra aslında olayın içinde çok fazla olmayan @AhmeTRabzoN Marina şu mesajı yazıp forumu bıraktığını söylüyor.Ama dediğim gibi olayların geçmişi var.

Size bahsettiğim alınganlık bu işte.
    Neyse biz devam edelim.Bunun üzerine ben şu açıklamayı yaptım ve ilerisi için artık bu konunun son bulması için beklediğimi dile getirdim;

Bu arada herkes yine birbirine suç atmaya devam ediyor.Hiç kimse kendisinde suç bulmuyor.
    Ben yine bu tür konuşmalar üzerine ve ayrılan arkadaşın ısrarı üzerine tekrar bu açıklamayı yapıyorum.

Kısa süre sonra ilk olarak @Great Khan dan;

Daha sonra da @Hasan Can dan;

özür mesajları geliyor ve konular açılıyor.
    Gelelim sonuca;
    Ne dediniz ilk mesajınızda "samet adlı yönetici gelip karadeniz konusunu kapatmıştı cezayı bizim bölge çekmişti"

Size olayı çarpıtıyorsunuz dediğimde hala daha çarpıtmaya devam ediyordunuz.Şimdi sorarım bu cümleyi okuyan herhangi bir kişi şunu anlamaz mı;
    Sadece karadeniz konusu kapatılmış sadece onlardaki bir üyeye ceza verilmiş demezler mi?Çok güzel derler.Siz onu yazdıktan sonra çark etmeye başladınız ben daha önceki mesajlarımda iki konu kapatıldı dedim dediniz.
    İlk mesajınız yukarıda ben o mesajda iki konu kapatıldı gibi bir ibare göremiyorum sadece karadeniz kapatılmış mesajını alıyorum.Çark etmenizin başlangıcı sanırım resimler ortaya çıkınca oldu.Bu da ondan sonra ki ilk mesaj;

Sonuca gelecek olursak ne sizin iddia ettiğiniz gibi sadece karadeniz konusu kapanmış.Ne de sadece karadenizden @Great Khan özür dilemek zorunda kalmış.Her şey belgeleriyle ortada.Özürden sonra da @Hasan Can nickli üye rahat durmadığı için tamamen uzaklaştırıldı.Hala daha eleştiri almıyorsunuz diyip duruyorsunuz.Eleştiri haklı olsun canımı yesin ama böyle kimse bilmez anlamaz fikriyle işin içine girerseniz böyle olur.Bu arada bahsettiğiniz poyraz muhabbetinden değil de başka bir muhabbetden bu tartışmanın çıktığını da öğrenmiş olduk @Mia Tüm HavaForum halkına saygıyla duyrulur.