İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Sabriturk34 yazılanın bölgecilikle ne alakası var? mesajını beğenen arkadaşlarında nasıl bağlantı kurduğunu anlamak zor. Doyumsuzluk yapılırsa olacağı bu, ilahi adalet karşılığını bulur. Birde niye üstünüze alındınız onuda anlamadım. Ben istanbula kar yağmadı diye sevinmiyorum mesajımı güzel okuyun

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İçerenköyde yeri dahi ıslatmıyorCılız seyrek ve çok hafif rüzgar eşliğinde. Yılbaşı sistemindeki rüzgar olacaktı ah be.3.köprüyü kapatmışlardı trafiğe saatte 117 km ölçülmüştü.neyse benim anladığım bu hava olayları ekonomi gibi .bir parametre düZeliyor diğeri bozuluyor.6 ocak sistemi gibi istisna sistemlerde şartlar tam oluyor.

• Bir sorum olacak İstanbul'da oluşan dekler Bursa'ya kadar inerken Karadeniz'dekiler neden iç kesimlere inmeden sahilde etkili oluyor ? Sebebi dağlar mı acaba ?

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• @Baybars Şimdi oturun nazire yaptığınız karadenizi seyredin ne anlamaya geliyor. Karadenizi falan da kıskandığım yok bu arada Rabbim daha çok versin. 60 Üzerine bi 60 daha isterim verirse Rabbimden vermezsen yine Rabbimden sıkıntı yok o yüzden sen yazdığın son cümleyi iyi oku ve çoğul eki kullandığının farkına varmanı ve eğer mod Olmasaydın burdaki arkadaşlardan nasıl tepki alacağını benden çok sen daha iyi biliyorsun yaptığın genellemenin farkında değilsin.
    • @Baybars Şimdi oturun nazire yaptığınız karadenizi seyredin ne anlamaya geliyor. Karadenizi falan da kıskandığım yok bu arada Rabbim daha çok versin. 60 Üzerine bi 60 daha isterim verirse Rabbimden vermezsen yine Rabbimden sıkıntı yok o yüzden sen yazdığın son cümleyi iyi oku ve çoğul eki kullandığının farkına varmanı ve eğer mod Olmasaydın burdaki arkadaşlardan nasıl tepki alacağını benden çok sen daha iyi biliyorsun yaptığın genellemenin farkında değilsin.

konu dışına çıkmayalım özel mesajınıza bakın ordan varsa sıkıntınızı dile getirin

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• anadolu yakasının doğusunda yağış yok şuanda..Ancak hava bulutlu

Ben şunu anlamıyorum.Bu bakış açısını kendiniz yaratıyorsunuz."eğer mod olmasaydın buradaki arkadaşlardan nasıl tepki alacağını benden çok sen daha iyi biliyorsun" demek ne demek?Modların bilinmeyen dokunulmazlığı mı var?Çoğul kullanılmış olabilir.Siz böyle bir şey yapmamış olabilirsiniz ama yapmadığım dediğiniz şeyin üstüne atladınız resmen.Bende buradaki çelişkiyi anlamıyorum.Yani mod arkadaşımız tamamen mi haksız?Nazire yada başka türlü kışkırtma yapılmadı mı?Gayet de güzel yapıldı.Hatta bu sistem bir ara marmaraya kayınca kayar kaymaz kar yağarken "nispet yapacağım" diyenler olmadı mı?Oldu.Eee sorun ne o zaman?Burada mesaj istenilen yere gitti.Alınmak isteyen zaten alınır alınmak istemeyen de okur geçer.Ben zaten 60 cm aldım şimdi de adamlar alsın der.Bu olay bu kadar basit.Bir çoğula takılmayın bu kadar.Olur öyle hatalar herkes insan.

• Şu radar nasıl takip ediliyor

mgm sayfasına gir son durumlardan radarı seçip hareketli seçeneğini seç orda adım adım kütlelerin hareketini görecen yeşil rnkli kütleler yağış demek bulundugun bölgenin üzerine geldilermi yağış bırakıyorlar .yeşil tonuna görede yağış az yada çok oluyor mavi olursa yağış çok çok cılız demek bildiğim bunlar nacizane bilmediğim varsa gerisini sen çöz :thumbup: