İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 21 kasim'da Çekmeköy'de Graupel yağışı yakalamıştım. Öğlen civarı oluşan bu durum Sancaktape ve Yenidoğan'da da gözlemlendi, (haberini aldım.)
    Şimdi bakalım yine bu mevkilerde sezonun ilk kar yağışını yakalayabilirsem, güzel resimler atmaya çalışacağım. :)

• 21 kasim'da Çekmeköy'de Graupel yağışı yakalamıştım. Öğlen civarı oluşan bu durum Sancaktape ve Yenidoğan'da da gözlemlendi, (haberini aldım.)
    Şimdi bakalım yine bu mevkilerde sezonun ilk kar yağışını yakalayabilirsem, güzel resimler atmaya çalışacağım. :)

aynen o sistemde öğleye doğru annemde graupel ve kar sağanağı yakalamış kısa süreli.

• İstanbul'da Kümülonimbus Alarmı! Elektrik Yüklü Bulutlar Nedeniyle Uçaklar Yakıt Kritiğine Girdi
    İstanbul'da olumsuz hava koşulları ve CB (kümülonimbus) olarak adlandırılan elektrik yüklü bulutlar nedeniyle uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken, bazı uçaklar ise yakıt kritiğine girdi.

GECİKMELER MEYDANA GELDİ
    Elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı, havada tur atmak zorunda kalan uçakların inişlerinde gecikmeler meydana geldi.

sondakika.com

• İstanbullular dikkat! Bu gece 4,5 saat kapatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Atatürk Köprüsü'nün bakım ve onarım çalışmalarından dolayı bu gece 00.00-04.30 saatleri arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacağını duyurdu.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• İstanbul il genelinde sıcaklıklar düşmeye başlasa da Çatalca istasyonu akşamüstü zaten düşük olan 7 derece sıcaklığını şu anda 4,5 dereceye kadar düşürdü , anormal bir düşüş şu saat için , hatta Trakya’da bile soğuğun giriş noktalarından Demirköy 5,8 derece şu an , Çatalca ve civarı -6 lar -7 ler girince bakalım kaça kadar düşecek

• İstanbul il genelinde sıcaklıklar düşmeye başlasa da Çatalca istasyonu akşamüstü zaten düşük olan 7 derece sıcaklığını şu anda 4,5 dereceye kadar düşürdü , anormal bir düşüş şu saat için , hatta Trakya’da bile soğuğun giriş noktalarından Demirköy 5,8 derece şu an , Çatalca ve civarı -6 lar -7 ler girince bakalım kaça kadar düşecek

0 Civarı olur mu acaba hocam ? Eğer olursa saf kar alır mı ?

• @Efsane-Semih hocam sizi ve Havaforum ailesini bir kar sevdalısı olarak uzun bir süre boyunca takip ettim.Hayat bazen çok sıkıcılaşabiliyor. Her gün okul ev arası bir rota izliyorum.insan biraz değişiklik olsun istiyor. Artık arkadaşlarımla kartopu savaşı yapmak kardan adam yapıp yıkmak sonra tekrar yapmak karda oynamaktan eve sırılsıklam, buz kesmiş olarak dönmek ve evde sıcacık yatağımda yatarken içimi ısıtacak bir kupa çay içmek istiyorum. İnsan kışın yerde kar tabakası görmek istiyor. Bu kış vali beyden "şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle İstanbul'da eğitime öğretme ara verilmiştir." tweetlerini ne zaman okuyabileceğiz? Böyle sağlamından baba bir sistemi ne zaman alacağız?
    Saygılarımla.

• Bu gece mgm 4 beklemiş Çatalca’da en düşük değer olarak , Azalış devam eder ama bu gece Sıfıra kadar düşmesi zor görünüyor , yarın öğleden sonra belki olabilir ama belli olmaz tabi , bazen çok daha erken soğuyabiliyor